Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek milyen cumisüveg vált be?

Kinek milyen cumisüveg vált be?

Figyelt kérdés
Havi egy alkalommal 2 órára más vigyázna a jelenleg 3 hónapos babámra. Van itthon a fagyóba lefejt tejem. Próbáltam már korábban cumisüvegből táplálni (lansinoh) hogy lássam elfogadja e. Elfogadta, igaz akkor frissen lefejt tejjel kínáltam. Tegnap vigyázott rá anyukám és nem fogadta el ugyan abból az üvegből már a kifagyasztott tejet. Kiengedni úgy engedtem ki hogy előző este betettem a hűtőbe. Majd használat előtt mikróba lett felmelegítve. Ez volt a baj? Meleg vizes lábasba melegítsük fel legközelebb? Mert mikróból kivéve eléggé fura szaga is volt már a tejnek. Vagy hirtelen nem jött be neki a cumisuveg? Melyik az a fajta amit szinte az összes baba elfogad? Vagy alapjáraton nem szereti a babám a fagyasztott tejet? De akk hogy oldjuk meg az etetést ha nem érek addig haza és éhes lesz? Próbálkozzunk tápszerrel ilyenkor?
2021. dec. 1. 06:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekünk a Tommee Tippee cumisüvegek váltak be.

A kiengedést hűtőben kell, azt jól csináltad, mikrózni nem szabad, ha sürgős, akkor is jobb meleg vízbe tenni, amíg kienged.


Én úgy oldottam ezt meg, hogy ha tudtam, hogy másnap el kell mennem egy kicsit akkor 1-2 adagnyit aznap (ha volt időm) vagy előző nap este lefejtem, hűtőbe tettem, így 'frissen' kapta meg, így viszont fixen el kell fogadja.

2021. dec. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem is értem miért mikróba tettük be… remelem akkor így melegítve vízben el fogja fogadni a régi üvegből ha nem akkor veszek ezt a toommee félét. És ha ez se válik be akkor tápszer? Azt nem nagyon akarnám ha csak havi 1 alkalomról van szó akkor sem
2021. dec. 1. 08:01
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk a MAM vált be, viszont a kiengedett tejet egyik babám sem fogadta el (meg amúgy semmi fagyasztottat..) az iszsz pedig a tápszert sem
2021. dec. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Ha úgy sem fogadja el, akkor meg lehet próbálni a tápszert szerintem, de erről mindenképp egyeztess a gyerek orvossal, receptre tud felírni, így olcsóbb is.

Csak ott meg benne van, hogyha elfogadja, megszokja és utána a tejed nem kell majd neki.

2021. dec. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen ezért nem szeretném a tapsztert csak ha nagyon de nagyon muszáj. Köszi a tanácsokat!
2021. dec. 1. 08:18
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyatejet nem szabad mikroba tenni, a cumisüveggel nem hiszem, hogy gond lenne ha már elfogadta valamikor. Én mindig előtte való nap fejtem neki annyit amennyi kell, vagy aznap reggel így szinte friss lefejt tejet kapott nem fagyasztottat. Nálunk ez bevált akkor is amikor hosszabb útra mentünk és nem lett volna lehetőség megállni szoptatni.
2021. dec. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne válts lansinoh-ról. Az a legjobb a normál cumisüvegek között a cumizavar elkerülésére.

100 % hogy a fagyasztott tej volt y baja. A gyerekek többsége nem fogadja el.

2021. dec. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a fagyasztással lehet baj, sok baba nem fogadja el. Az enyém már a hűtős másnaposat sem. Érdemes ilyen esetekben számolni ezzel is. Én mindig azt mondom, ha valahova készülünk és tudom, hogy nem fogok tudni szoptatni, hogy "uzsit csomagolok" a gyereknek... vagyis megyek fejni... Kicsit nagyobb logisztikát igényel indulás előtt, de meg lehet szokni. :)

Nálunk egyébként a MAM cümisüveg bejött, bár megmondom őszintén mást nem is próbáltunk. Az volt a mellszívóhoz, így kézenfekvő volt, hogy nem vettünk másikat.

2021. dec. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!