Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Négy és fél hónapos a kislányo...

Mazoli83 kérdése:

Négy és fél hónapos a kislányom, van egy cumisüvege, amit elfogad az anyjától, de senki mástól. Hogyan tudom rászoktatni, hogy tőlem is elfogadja és ne hisztizzen?

Figyelt kérdés
Csak anyatejet kap, cicizik, csak időt akarok adni az anyukának!

#baba #szoktatás #Cumisüvsg
2021. máj. 19. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Próbáljátok úgy itatni a cumisüvegből, hogy a párod kezdi, te meg megpróbálod átvenni. Próbáljon távolodni az ágytól, a szobából. Lehet, hogy elsőre nem fog menni, legyetek kitartóak.
2021. máj. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

De ha ezt sokszor csináljátok, annak ellenére hogy szépen cicizik és van bőven tej, akkor nem sokáig lesz.

Ekhiszem h segíteni akarsz de ez egy ilyen időszak, nem tart sokáig, és könnyebb lesz minden

2021. máj. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
60%

Ha csak azért csináljátok a cumisüvegezést, hogy legyen az anyukának egy kis ideje, akkor tényleg nem jó ötlet. Hamar rá fog jönni, hogy könnyebb cumisüvegből inni, és nem kell majd neki a cici. Ugyanis cumisüvegből teljesen más módszerrel szopik a baba, mint ciciből, más a nyelv állása stb. A kislányomat 2 hét volt cicire szoktatni, miután a kórházban cumisüvegezték...Folyamatosan telefonáltam szoptatási tanácsadókkal és rengeteget sírtam. Ezután 2 lehetőség van.

1. Feji az anyuka a tejet a babának. Fejni - hogy ne menjen el a tej - annyiszor és nagyjából olyan gyakran kell, ahányszor a baba eszik. Ez sokkal több idő és macera, mintha szoptatna. Tapasztalat, 2 hétig csináltam...

2. Tápszeres lesz a baba, miután nem lesz tej.


Természetesen egyik sem ördögtől való dolog, a tápszer sem! Nektek kell mérlegelnetek, hogy hogyan gondolkodtok erről, milyen elveitek vannak.


A kérdésre pedig a válasz:

Valószínű azért nem fogadja el, mert hozzá van szokva, hogy az evés az anyukához köthető dolog, anya táplál, ezért az ő illata, az ő közelsége kell neki hozzá. Kell neki idő, amíg megszokja, hogy más a helyzet.

2021. máj. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!