Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hónapos kisbabám csak...

Egy hónapos kisbabám csak velem marad el. Másnál volt ilyen?

Figyelt kérdés

Apuka rengeteget dolgozik 2 hete,mert mindenki covidos és kb nem is látjuk.

Hétvégén is melózok.

Sajnos csak éjjel találkozik a picivel amikor büfiztetni kell. Ilyenkor ő cipelgeti.

Ma délben még itthon volt a fèrjem és a baba sem aludt, így fölvette,de sajnos üvöltött nála. 2 napja amikor sikerült ismét találkozniuk, akkor is ordított nála. A férjem teljesen el van keseredve, hogy nem marad el nála.

Jövő héten elvileg feloldják a karanténban lévő munkatársait és akkor már itthon lesz sokkal többet.

Nekem is rossz,mert hulla fáradt vagyok és lenne a babával a férjem,de nem marad el nála.

Ilyen picin nem gondoltam volna,hogy ilyen előfordulhat. Mit lehet tenni?


2021. dec. 4. 20:48
 1/5 Derjaderja ***** válasza:
58%

Van ilyen, pár hónapig az enyémek is ilyenek voltak.

A fiam az első napokban mindkét nagynènihez is odabújt (gondolom stimmeltek a formàk), de már egy hónapos koraban csak velem volt el.

Biztos a valtott műszak és a karanten is számít, de ők alkatilag is ilyenek. A kisfiam pl már az élete első napján sem hagyta hogy letegyem, a lányom meg 16 órát sírt az első éjjel (sajnos nem adták ki).

Kb 5 hónapos korukra enyhült ez, de amúgy kell próbálkozni apával, mert szegény ő is frusztrálódott és úgy láttam már egyre kevésbé nyúl értük ő is.

Legjobb ha türelmesek vagytok és együtt vagytok vele sokat. Nappal, a baba jóllakott, jókedvű állapotában, a Te jelenlétedben add oda, amíg komfortos a babának.

Biztos lesz aki mást mond, de én azt láttam, hogy ha jó élmény a babának, az jobb. Az enyémek soha nem nyugodtak meg nála.

A szepa után, 9-10 hónaposan hirtelen nagyot nyitottak felé, a lányom akkor már siman elvolt vele egy fél napot nélkülem, és pár órát a fiam is kibír, aki 12 hónapos.

De éjjeli megnyugtatást az elmúlt hetekben láttam, hogy esélyes, de már mindjárt 3 a lányom.

Szóval részben ez van, részben meg próbálkozzatok, lesz jobb.

2021. dec. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
teljesen normális, még tart a negyedik trimeszter, még hozzád van szokva. nyilván az is belejátszik, hogy keveset látja az apját, így neki ő még teljesen idegen. ha többet lesz otthon, az sokat fog segíteni. fokozatosan töltsön vele egyre több időt, ha tud.
2021. dec. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én zöld kezet nyomtam.
2021. dec. 4. 21:45
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Az első kb hat hétben nálunk sem volt el az apja ölében 1 percet sem, utána már simán, ne izgulj, nagyon pici még.
2021. dec. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Első perctől fogva el volt bárkinél. Akármelyik rokon (akár 10 év körüli rokon gyerek) vette kézbe sosem sírt. A mi családunkban általában ilyenek a pici babák, kisgyerekek és én oda is adom bárkinek, szokja ő is, hogy nem csak én létezem.

Nagyszülőknél is sír vagy más rokonnál?

Első baba? Lehet, hogy rosszul tartja, én férjem sem tudta jól fogni, az elején nála is sírt 1-2x.

2021. dec. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!