Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14-15 hónaposan van fejlődési...

14-15 hónaposan van fejlődési ugrás?

Figyelt kérdés

A kisfiam az utóbbi hetekben egyre korábban kel, sírva. Régebben aludt fél8-8-ig is, mostanában pedig 5-6 körül ébred. Már sokmindent próbáltunk (dentinox, éneklés, magunk mellé tettük, stb.stb., de rájöttünk, hogy éhes, ma hajnalban is korgott a gyomra. Tápszer után minden rendben. Persze utána még 2 órahosszát azzal szórakozok, hogy 20 percenként rohangálok a szobájába, mert dörzsöli a szemét, fáradt (így is ébred!), de mindig feláll, nem akar aludni. Így én is délelőtt 10 körül kelek kimerülten - ő is akkor ébred másodjára max. 2 óra alvás után.

Én csinálok valamit rosszul, vagy van ilyenkor fejlődési ugrás?

Örülnék, ha lenne valami ötletetek!


2010. szept. 5. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, hogy a fejlődési ugrás okozza-e, de 13,6 hós fiamnál is ez a helyzet, ő eddig 8 fél 9 körül kelt, mostaniban van hogy fél 7-7 kor vagy még előbb. :S Eszik, van egy félórás "kínlódás" utána vissza alszik max egy órára. Én azt csinálom, hogy nem veszem ki az ágyból, megetetem és utána ott hagyom bent, kómál egy ideig utána vissza alszik. Nekem már nem fogad el tápszert reggelre csak este issza, és éjjel mindig mellé van téve egy üveggel ha felébred elérje, általában reggelre üres az üveg. De ahogy ébred mégis egyből éhes... A tiéd mennyit vacsorázik? És éjjel eszik még?

2010. szept. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13,5 hó bocsi. (sötét van mert már alszik a Drága)
2010. szept. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Este tápszer helyett adj neki laktatóbb vacsorát. Éjjel pedig hagyd egyedül. Nem baj,ha feláll,majd lefekszik és alszik tovább. Tetszik neki,hogy körülugráljátok. Ahelyett,hogy elaludna,még jobban felébred így.
2010. szept. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Éjjel 2 Hónapos kora óta nem eszik. De reggel ki szoktam venni a kiságyból, mert pelenkát kell cserélnem annyira tele szokott lenni :( A tápszerről nem tudom, mikor tudunk "leállni", persze még nincs itt az ideje, de úgy várja, mint a Messiást. Napközben eszik rendesen, szinte mindent, az étvágyával sosem volt gond, sőt...

Ma pl délelőtt 2 banánt , 1 őszibarackot és 1 körtét evett, kora délután krumplipüré, sült csirke, tápszer előtt fél órával meg 2 szelet teflonkenyér 3 kockasajttal.

Kb. fél9-9 körül kerül ágyba, addigra már nagyon fáradt, és éjszaka ált. 9 órát alszik, vagy annyit sem :(

Esetleg megkockáztatom a pelus dolgot, és nem veszem ki. De attól még korán kel :S

2010. szept. 5. 21:46
 5/6 A kérdező kommentje:

3.-nak is köszi! Éjjel egyedül van. Hajnali tápszer után meg azért szoktam bemenni hozzá, mert

1. nyöszörög - sír

2. kiesett a cumija a kiságyból

3. betakarni.

De az első ok a nyomósabb, mert ettől mi sem tudunk aludni. Külön szobában vagyunk egyébként, de az ajtók nyitva vannak.

2010. szept. 5. 21:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam 15 hónapos, ő is az utóbbi hetekben korán felébred hajnalban.Nem hiszem, hogy az éhség miatt mert ő anyatejes de olyan korán reggel(5-6 ó) sosem kéri a cicit, ja és folyadékot is csak pár kortyot fogad el ( vizet, teát ).Ilyenkor odaveszem magam mellé, kb.1 órát kinlódik, forgolódik az ágyban,utána még alszik 1,5 órát. 8 óra körül van a reggeli szopi, 9 körül reggelizik darabosat. Szerintem nem csinálsz rosszul semmit, az természetes hogy foglalkozol vele ha sír, én sem hagyom üvölteni hajnalok hajnalán a kiságyban.
2010. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!