Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparációs szorongás előfordu...

Szeparációs szorongás előfordulhat 4 hónaposan?

Figyelt kérdés

Holnap lesz 16 hetes a kislányom. Eddig kifejezetten nyugodt baba volt, nem igazán volt szokása sírni. Néhány napja viszont egyik pillanatról a másikra megváltozott a viselkedése, konkrétan még annyit sem bír ki, hogy csak a mosdóba elszaladjak, ha ébren van és én akkor nem vagyok 1 méteres körben mellette, akkor azonnal ideges lesz és zaklatott és kb. két perc múlva már vigasztalhatatlanul kezd sírni is. Addig nincsen gond, amíg mellette vagyok, ugyanolyan nyugodt, mint eddig volt, játszik, gagyog, vigyorog.


Én eddig úgy tudtam, hogy a szeparációs szorongás az kb. 8-9. hónapban kezd kialakulni, azt hittem, hogy most is csak az időjárás miatt lehet nyűgösebb. Viszont tegnap édesapám meglátogatott minket, addig nem volt gond, amíg a lányom az én kezemben volt, de mikor átadtam őt az édesapámnak, szinte azonnal elkezdett sírni és nem nyugodott meg, csak azután, hogy kettesben maradtunk vele. Mondjuk azt is hozzá kell tenni, hogy rajtam és a páromon kívül mással nem igazán szokott találkozni.


Lehet, hogy ez már szeparációs szorongás, vagy valami más inkább?


2021. dec. 7. 12:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Nem attól sír
2021. dec. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Kizárt, ahhoz fejlettebb gondolkodás szükséges.
2021. dec. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
10%
1.-2. Akkor szerintetek mitől?
2021. dec. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Mivel nem én vagyok az anyja, fogalmam sincs.
2021. dec. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
20%
Akkor miért jelented ki kategorikusan hogy nem? Mert a nagykönyvben nem ez van?
2021. dec. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

3


Kb olyan egyértelmű, mint az, hogy nem azért sír a gyerek, mert 500 a benzin.

Szeparációs szorongásról itt még szó sincs.

2021. dec. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
6. Akkor mi a tipped?
2021. dec. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Növekedési ugrás a tippem, ami pont esedékes a 15. hét körül
2021. dec. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.


Mielőtt itt parázs vita alakulna ki, felhívtam a védőnőt és elmondtam neki a tapasztalatokat. Elmondta, hogy bár a legtöbb esetben 8-9 hónapos kortól jelentkezik a szeparációs szorongás, előfordul néha az érzelmileg korábban fejlődő babák esetében, hogy 4-6 hónapos korban is átmennek egy szorongásos időszakon.

2021. dec. 7. 14:22
 10/17 anonim ***** válasza:
20%

Nem alakul ki parázs vita, én csak érdeklődtem ha ennyire kategorikusan nem, akkor szerinte mi. Értelmes választ nem kaptam, inkább elengedem a témát ☺️

Növekedési ugrás miatt sírna a baba ha nem lát? Az azért meredek…

2021. dec. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!