Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babám nagyon izzad...

3 hónapos babám nagyon izzad evés közben, mitől lehet?

Figyelt kérdés
rendesen gyöngyözik a homloka és vizes lesz a haja, de sokszor amikor a karomban alszik el még az én pólóm is vizes lesz tőle, annyira izzad.Evés közben pedig ijesztően sokat, és sír, kiköpi a cicit, rángatja a fejét, volt már valakinek ilyen?
2008. dec. 13. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy melege van? Elég a tejed? Ha nem, akkor próbálj meg többet fejni. A szoptatással minden rendben? Gondolok itt arra, hogy rendesen be tudja kapni a cicit, vagy csak szenved vele? Ha ezek rendben vannak, és mégis izzad, akkor szerintem vidd el orvoshoz, mert bár nem nagy az esélye, de akár szívprobléma is lehet a háttérben. De erre tényleg kicsi az esély.
2008. dec. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én is a szívére gondoltam... igaz, jó meleg is szokott lenni itthon, de nincs is nagyon felöltöztetve. A szopi eleinte nehezen ment, most már megy, bekapja, szívja, bár én sokszor úgy érzem, nem lakott jól. Próbálok többet fejni, hogy több tej legyen és elviszem dokihoz, nagyon aggódom!
2008. dec. 13. 21:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért annyira ne aggódjál. A babák amúgy is izzadósabbak, én innen látatlanból valószínűbbnek tartom, hogy kutya baja. De azért inkább lássa doki. Majd ha van kedved, írj, hogy mit mondott. (első voltam)
2008. dec. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

_Nekem is izzadósak voltak a fiaim, főleg a legnagyobb és most a legkisebb is. Az erőlködéstől (a szopás nagy munka), nyugtalanságtól, mérgelődéstől is lehet izzadt.

Sőt ahogy írtad elalváskor is megizzadnak. Nem tudom a mai napig, hogy miért volt így, de kb. óvodás koruk végére elmúlt az izzadás. A fej rángatása és a sírás lehet attól is, hogy a már lenyelt tej, főleg az elején kiszívott hígabb előtej nyomja a gyomrát, vagy, ha túl éhesen és mohón szopik, lehet, hogy a lenyelt levegő nyomja a gyomrát. Érdemes szopi közben többször is függőleges helyzetbe venni, hogy böfizhessen. Nálunk az Espumisan cseppek segítettek.

2008. dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nállunk is az Espumisan L cseppek segítettek a ahsfájás ellen. Kisfiam nem tudott szopizni, csak cumisüvegből eszik 4hetes kora óta (addig próbálkoztunk szopivel is - nem tul sikeresen) és ő is leizzad evés közben. Most 8hós és még mindig. Mi voltunk vele szívvizsgálaton is (maradt egy kicsi lyuk születése után azt kellett nézni)szerencsére nincsen semmi baja. Elalvásnál is leizzad ugyanugy mint evéskor. Nemtudom miért van, de eleven jókedvű kisfiú.

Szerintem nállatok sincs semmi gond, de azért a biztonság kedvéért lássa egy gyerekorvos.

2008. dec. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az enyém olyan szopi után mintha hajat mosott volna..

A doki azt mondta h a jól szopó baba izzad de különböző mértékben,úgy mint a felnőttek.Ki jobban ki kevésbé.

Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni!

2008. dec. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A lányom 4 hónapos koráig szopott, addig minden alkalommal leizzadt a feje, hiszen nagy munka volt a szopi. Utána cumiüvegből kapta a pótlást, mivel könnyebb volt szívni, egyszer sem izzadt le.
2008. dec. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Tegnap óta megint cumisüvegből adom neki a lefejt tejet, mert nem bírtam elviselni a sírást, amit levágott szopikor. Akkor inkább a cumisüveg és az elégedett baba. Most is leizzadt, tényleg szó szerint, mintha hajat mosott volna, a bodyja csaka is tiszta víz volt. Holnap viszem orvoshoz, mert kicsit náthás is. Majd megírom, hogy mit mondott.
2008. dec. 14. 13:15
 9/9 A kérdező kommentje:
oshoz végül nem mentünk el, csak a védőnővel beszéltem, azt mondta ne aggódjak. Ha a szívével lenne baj akkor nem fejlődne és kék lenne a körme meg a szája.
2008. dec. 15. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!