Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet csinálni ilyen...

Antus kérdése:

Mit lehet csinálni ilyen rossz időben egy 1 éves 3 hónapos gyerekkel, hogy ne unatkozzon?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ha hideg van, akkor is ki lehet vinni, meg szemerkélő esőben is, ha jól felöltöztetem, de lányom se a kesztyűt, sem a sapkát nem tűri meg magán. Mindig sírás a vége, amikor ráadom,és így a kedvem elmegy az egésztől, hisz félek, hogy megfázik a feje, ha fúj a szél.
2011. okt. 7. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

kesztyű, sapka egy kicsit túlzás, nem tél van.

holnapra 15 fokot mondanak,nyáron is volt simán annyi

2011. okt. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De jéghideg volt a keze, és olyan erősen fújt a szél. Próbálom most szoktatni a sapihoz, mert télen nem mondhatja, hogy nem veszi fel. Így nem tudom elvinni sehova, marad a bent játszás, de azt egy idő után meg únja. Mi lesz így télen. Bekattanunk a 4 fal között.
2011. okt. 7. 23:18
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

ha hideg a keze, az nem jelenti az, hogy fázik

sokan ott követik ela hibát, hoyg túlöltöztetikagyreket és állandóan beteg


a fiam pl sosem viselte el sálat, nem is adtam rá, mégsem lett semmi baja


egy gyerek-a óttól mert 1-2 éves hogy kell- rá sapka, sál, kezstyú vagy nem és ha le akarja venni, az nem véletlen

2011. okt. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

vidd ki nyugodtan sapi, kesztyű nélkül. ha azt gondolod,hogy fázik,akkor nyúlj be a nyakánál a pulcsiba és ha ott hideg a háta,akkor valóban fázik.

mehettek játszóházba, könyvtárba, szomszéd babákhoz is,ha kimenni nincs kedvetek.

2011. okt. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó! Könyvtárba? :D Ott még azért is szólnak, ha túl mély levegőt veszel, mert kizökkentettél valakit az olvasásból, nemhogy 2 ilyen korú gyerekkel! :)

A többi ötlet jó! Én is tartok a téltől, baromi unalmas lesz. Mennyire vagytok anyagilag eleresztve? Mert akkor ha "van mit a tejbe aprítani" akkor vannak ötleteim! Külföld, bababarát hotelek, nyaraló (ha van)! Ha pedig nem ilyesmire gondoltál, akkor esetleg babaklub, sok anyuka érez ugyan így, és hetente 1-2 alkalommal összejönnek valahol a babákkal, és elvannak, a többi napok valamelyikén játszóház, ha leesik a hó akkor mehet a kesztyű, meg a sál, és szerezz be egy szánkót! :) Hógolyózás, felmenni a Tátrába, Börzsöny, esetleg Szlovákia (Poprad) síparadicsom, ha szeretitek!

2011. okt. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

nálunk nem szólnak aköynvtárban, van kimondott gyereksarok játékokkal, kisasztallal, lehet rajzolni, köynveket nézegetni

(FSZEK XIX. ker)

2011. okt. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is 15 hónapos a kislány. Sapkát szintén nem viseli el, sőt, van amikor még a cipőt is lerúgja... Én kiviszem Őt minden nap. 1 hétig nem volt babakocsink mert tönkrement a kereke és szervízben volt, na az volt a kihívás... Gyalog menni vele, fél méterenként leült a földre, mindent összeszedett, de megmondom őszintén, jó volt. Élvezte hogy a saját lábán megy, nézegettünk faleveleket, kis kosárba szedtünk gesztenyét, leültünk a buszmegállóba kicsit nézni a buszokat. Itthon nehéz, a Párom 3 műszakban dolgozik, sokszor nappal alszik. Itt nincs játszóház, sem baba-mama klub. Ismerős babások vannak de nem járunk össze. A kislányom szeret a konyhában lenni velem, adok neki edényeket, fakanalat, elvan velük egy darabig. Mesét nézünk (van kimondottan Baby Tv csatorna) néha. Vagy énekelünk, zenét hallgatunk és arra "táncol", szereti a zenét. Bár ő egy darabig eljátszik a játékaival, meg amit éppen talál, újságok, tévékapcsoló, afrikai dobon dobol, ilyesmi.
2011. okt. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is gyakran megyünk könyvtárba, és eddig sehol sem szóltak, ugyanis mindegyikben van gyerekrészleg (Bp, XVII., X. ker.). Tök jól elszórakozik a baba (13 hónapos), itthon is imádja a könyveket.
2011. okt. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Én hétköznapi elfoglaltságra gondoltam, napi rutinra, amit minden nap lehetne csinálni, hogy ne legyenek unalmasak a napok. Eddig volt autónk, és át tudtam vele menni babás családtagokhoz, de párom már elviszi a munkája miatt, és csak bicikli marad itthon gyereküléssel. Azzal meg télen nem tudom hogy tudnék közlekedni babával. Valaki próbálta már? Tényleg túlreagálhatom a hideg időt és ki kéne vele mozdulnom gyalog is. Szoktam azokat csinálni én is itthon vele, amit írtatok, ének, tánci, főzöcske, de egy idő után uncsi neki, és elég hosszú a tél...kimozdulunk gyalog, nincs mese. Csak félek, ha most nem ragaszkodom a sapkáhozm, akkor télen sem tudom ráadni.
2011. okt. 8. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!