Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy az emlősök,...

Miért van az, hogy az emlősök, pl az ember utódai kicsinek cukik, mert ugye így könnyebben kialakul a kötdődés, de pl a madarak fiókái ilyen bűnronda cseszlett kis izék?

Figyelt kérdés

2021. dec. 11. 20:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Láttál már igazi újszülöttet? 9 hónapig ázott a magzatvízben, majd kis aszalt szilvaként jön ki, nem mellesleg véresen. Engem jobban emlékeztet Yodára, mint egy cuki babára. Pár nap alatt tényleg kisimulnak, és szépek és illatosak lesznek, de amikor megszületnek, nem éppen a legfotogénebbek.
2021. dec. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

nen újszülöttre gondoltan, hanem csecsemőre.


valahogy a madarak nem csak frissen kikelve, de már szárazon is csúnyák...

2021. dec. 11. 20:56
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
A kiscica is csúnya, csak 10 naposan nyílik ki a szemük, addig kb. annyira szépek, mint egy madárfioka.
2021. dec. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Hát szerintem nem cukik az újszülött babák. Meg semmilyen újszülött állat sem. A babák szerintem olyan 3, de inkább 6 hónapos koruktól cukik, olyankor már kis formás arcuk van, szép fejforma stb. Az állatok kölykei, pl kutya macska is csak olyan 3-4 hetesen cukik, újszülöttként a cicák inkább kis patkányokra emlékeztetnek, a kutyák meg nagy patkányokra.
2021. dec. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Neked lehet, hogy csúnya a kikelt madárfióka, de a szülei szerint a világ legkedvesebb lényei. És ez ellen nem lehet semmit felhozni. Az ő ízlésük ilyen.
2021. dec. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A madarak nem tollal születnek, így nem a felnőtt madarak kicsiny Mádai, talán ezért is látod olyannak őket.

Ha egy felnőtt madarat is megkopasztasz, akkor az is "cseszlett izé" lesz.


Szerintem cukik a csecsemők, de az újszülötteket általában azok látják szépnek, akik érzelmileg kötődnek hozzájuk vagy az eüs dolgozók.

De ez is változó. Láttam meggyötört picit és kisimultat is.

2021. dec. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

Én szebbnek látok egy újszülött madárkát, mint egy babát.


Ez relatív

2021. dec. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Egy embercsecsemő sokkal tovább szorul más segítségére a túléleshez, mint bármelyik másik élőlény. Ezért a cuki babarc, ami evoluciosan segít tovább fenntartani ezt a viselkedést a felnőtt oldaláról, de nyilván ennél azért többről van szó. Illetve, az állatoknál ez a fajta szülői gondoskodás inkább előre huzalozott, automatikusabb, ösztönösebb módon működik, ezért náluk kevésbé "szükséges" a cuki kinézet :)
2021. dec. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a csibék meg a kiskacsák kifejezetten aranyosak. Ha a babát sem véresen, ráncosan vesszük cukinak, akkor a madarakat se kikelés után nyálkásan, csapzottan nézd.

De én személy szerint ráncosan, ránc nélkül is édesnek találok minden apró, védtelen élőlényt. Nyilván azért érzek különbséget.

2021. dec. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem a cukiság a lenyeg, hanem a fej-test arány. Hogy nagy a feje a testhez képest. Az valtja ki a gondoskodó ösztönt.
2021. dec. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!