Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen formában adjak most a...

Milyen formában adjak most a babámnak salátát, spenótot, sóskát, céklát és husit?

Figyelt kérdés

Most mondta a doki, hogy jöhetnek ezek. Fél éves és 3 hete eszeget a lányom.

Salátát még csak-csak szoktam látni a boltban, de a többi...?

A sóskát, spenótot ha megveszem fagyasztva, hogy kell megcsinálni? Csak kis vízben meg kell főzni és főtt krumplival összeturmixolni?

Céklát kapok most valamilyen formában? Vagy csak bébiételben ? Van egyáltalán cékla bébiétel? (Kis faluban lakunk, itt alig van valami, épp pár féle..)(ha mondta volna a doki 2 hónapja, mikor kérdeztem, hogy mit tegyek el, tettem volna, én már céklamérgezést kaptam...nem tudtam hogy a gyereknek is kell majd..)

És ezeket is előbb magában kell kóstoltatni, vagy mindent keverjek krumplival?

A húst is csak úgy kell megcsinálni, hogy kevés vízben megfőzni? Semmi só nem kell rá? És hogy raktok a fagyasztóba olyan kis adagokat, amiket egyszerre megeszik?

Köszönöm, kezdő tanácstalan anyuka vagyok és várok praktikákat:-)


2008. dec. 14. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mi tettünk le földpincébe céklát,megpucoltam,kockára vágtam,és megfőztem,a vége felé tettem hozzá kockára vágott krumplit is,és együtt turmixoltam össze,a főzővízével higítottam.Bébiételben még nem láttam,de lehet,hogy létezik.Érdemes bemenni városba,és nagyobb üzletekben,drogériákban venni pár üveg bébiételt,olyat,amit otthon nem tudsz elkészíteni,mert kisboltokbn sokkal drágább,tudom,én is falun lakom.És ha már napi egy üvegnyit bevág a gyerkőc,rengetegbe kerül.Én a krumplit,répát,almát,sütőtököt hazait csinálok neki.Minden főzelékébe teszek krumplit,finomabb,krémesebb,sőt még az üveges kajákba is,amire az van írva,hogy van benne krumpli,mert némelyiknek baromi erőteljes az íze,és úgy nem eszi meg a fiam,csak krumplival.Kevésbé hízlal,mintha mondjuk tápszerrel higítanám.Spenót van bébiételben,de vehetsz is fagyasztva,mint a sóskát,és húsklopfolóval törsz le belőle,aztán kevés vízben megfőzöd,krumplival add azt is.Ha már többfélét evett a fiam,én nem kóstoltattam falatonként,hanem két napig azt kapta ebédre,ha nem lett volna neki jó,két nap alatt észre lehet venni.Csirkemellett vágtam vékony csíkokra,és fél kávéskanál vajjal,pöttynyi sóval kevés vízben megfőztem,és azt is turmixoltam krumplival,répával,de számtalan verzió van,mindennel adhatod,amit már megeszik.Húst minden nap is adhatsz,ha szereti.(védőnő,orvos mondta)Ha több kaja készül el,mint amit megeszik,akkor tejfölös vagy vajas poharakba szoktam tenni,lefolpackozom,és mehet a fagyasztóba.De húst és májat összeturmixolva jégkockatartóba is fagyaszthatsz le,és akkor mindig veszel ki belőle.
2008. dec. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak annyit tennék hozzá az előző válaszhoz, hogy céklás bébiételt nem lehet kapni, viszont céklát igen szinte egész évben. Én kevés vízben megfőztem és összeturmixoltam, de sütni is lehet.
2008. dec. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!