Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart, mìg megszokja a...

Meddig tart, mìg megszokja a benti papucsot?

Figyelt kérdés
12 hònaposom tegnap elindult. Egy hete 2-3 lèpèst gyakorolgatott, de nem igazán mert többet. Tegnap a semmiből nègykèzláb pociziòbòl felállt ès bejárta a szobáját, majd átment a másik szobába, nagyon èlvezte. Nekem azt mondták, ha elindul már ráadhatom a benti papucsot, eddig mezìtláb, zokniban közlekedett. Többfèlènk is van, mind bokatartòs, kemèny talpú, ezen kìvül fűzős bőrcipője is van az első lèpèsekhez. A gondom az, hogy ma ráadtam a benti papucsot ès nyüszög, mutogat rá, hogy vegyem le. Nem igazán akar benne lèpegetni sem, max játszik veoey megrágja :D Most akkor ne adjam vagy adjam? De egyszer muszáj megszoknia, nem? Ti hogyan csináltátok? Illetve mikre kell figyelni jobban, egy totyogònál? Nyomukban kell lenni, az okè, de ennyi? Első gyermekünk...Köszi a válaszokat.
2021. dec. 20. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem biztonsàgosabb papucs nélkül, amìg nem jàr stabilan. A làb izmainak is jobb mezítlàb, de ez főleg göröngyös talajon ès nem bent lènyeges.

Ez hàztartàs- ès egyènfüggő, hogy ki hord bent papucsot. Èn, meg a gyerekem mezìtlàb vagyunk bent, az a pja papucsban.

2021. dec. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Totyogóra ne adj papucsot. Csak amikor már biztonságosan szalad is. Vastag, tapadós aljú zoknit adj rá.
2021. dec. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Egy vastagabb zoknit adj rá,had erősödjön a kis lába

Kislányom 2 éves,és most kapott egy benti házicipőt,mert a csempe hideg,egész nap jön megy

Tökéletes a lába

2021. dec. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Az a 30 évvel ezelőtti elképzelés hogy bokatartós benti cipő kell rá.


A bokája úgy erősödik, hogy használja, szóval nem kell semminek tartania, hanem a szalagoknak kell. Bentre meg abszolút nem kell semmi, az egyensúlyozás tökéletesítéséhez az kell hogy minél többet mezítláb/zokniban/puhatalpú cipőben legyen.

A lábujjaival fog egyensúlyozni, most tanul meg guggolni, és kell a biztonságos járáshoz, hogy érezze a talpa alatt a padlót.

2021. dec. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
A bokatartós, kemény talpú cipőket már nem nagyon ajánlják, főleg nem egy olyan gyereknek, aki még csak most indult el. Fontos, hogy erősödjön a lába ez pedig csak sok mezítlába járással lehetséges. Ha nagyon hideg a padló akkor bentre vegyél neki vastagabb "tappancsos" zoknit, vagy zoknicipőt. Kintre is jobb a puhatalpú, barefoot cipő.
2021. dec. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom!!! Igen, ilyen tappancsos zokniban van allandoan, mert eleg hideg a padlo, a kő. Akkor meg boven raerunk...Allasbol leguggolni mar egy ideje tokeletesen tud. Talicskazik, s abbol allt fel tegnap is. Egyre ugyesebb. Koszonom mindenkinek!
2021. dec. 20. 10:52
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem cipőben (illetve szandálban,nyáron) is indult el,a mai napig hord itthon is benti cipőt vagy szandált.Mindig van egy benti és egy kinti (már csak azért is mert most bakancs kellett :D).

De nálunk a padló sem olyan,hogy lehessen rajta zokni nélkül vagy zokniban sétálni.Hideg,a zokni pedig csúszik hiába van soknak csúszásgátlója,szóval ez nekünk nem is volt opció.Plusz a konyhába is kimegy ahol a csempe megint nagyon hideg.


Semmi baja,bár sose vettem akármilyen cipőt rá.Supináltal kezdtük mert enyhén bedőlt bokái voltak,most supinált bakancsa és egy Nike van,de ha leveszem róla akkor is stabilan jár egyébként (..vagyis szalad),nem igazán vettem észre hátrányát annak,hogy mindig hordta.

Ezt a Nike-ot is azért választottam,mert amikor ráadtam a boltban ez volt az egyetlen amiben nem voltak kissé bedőlt bokái,és még csak nem is csúszott össze-vissza,valamelyik cipő talpa nagyon csúszós..

Ezeket a papucsokat meg nekem kinőtte mire kipróbálhattuk volna,azóta még nem vettem úgyhogy tapasztalatom nagyon nincs velük járás terén.


Viszont tény, hogy azt mondják az az egészséges ha a lábán vagy zokniban tanul járni,ha megteheted hogy nem adod rá akkor nem igazán fontos most még,had tanulgasson egyensúlyozni :)

2021. dec. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszonom. Szerintem egyelore marad a vastag zokni, majd februarban megyunk oltasra es meglatjuk hogy alakul addig a jarasa... A doki nyilvan megmondja hogy legyen, esetleg kell e vinni ortopedhoz megnezetni a biztonsag kedveert..
2021. dec. 20. 12:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Te is észre fogod venni,ha baj van a boka azért elég feltűnő.Eleinte sokat csámpáznak,de akkor is látod ha normális mértékben teszi vagy rendellenes.

Szerintem bőven jó a zokni is,rá is adhatod néha hogy szokja,előbb vagy utóbb úgyis fog cipőt,papucsot,szandált hordani :)

2021. dec. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Papucsra a 3,5 èvesem is alkalmatlan.


Szinttn hideg padló miatt puha bőrtalpú “tutyiban” vagy decathlonos tornacipőben vannak.

Ugynilyen van az oviban is a 3,5 èvesnek.


( nàlunk a tappancsos zokni is kevés)

2021. dec. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!