Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes kisfiam egész nap...

1 hetes kisfiam egész nap csak szopizna. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 óránként próbálok neki tejcsit adni, ilyenkor 70-90 ml-t is megeszik. Valamikor már másfél órára megéhezik és sír addig, még nem adok neki cicit. Aztán persze fáj a pocak. Jól csinálom, hogy 2 óránként etetem?
2008. dec. 14. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

az én kisfiam 5 hetes de elejétöl kezdve igény szerint szoptatom még ezmiatt nem fájt a hasa egyszer nálonk is nagyob sirt és 1,5 ora után követelte a cicit mire rájöttönk hogy éhes

azota 30-60ml kell potolnom neki hiába elég a tejem:( igy beálltunk 3-4 oránkénti evésre

elég a tejem de lehet nem fedezi az igényeit:(

2008. dec. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Hát szoptasd, mi mást csinálnál? A baba nem gép, hogy programozható legyen, főleg egy hetesen. Ne mind méricskéld. Adj enni valahányszor akarja, így lesz kiegyensúlyozott egy-kettőre. Mi 5,5 hósok vagyunk, csak anyatejes, soha nem mértem mennyit szopik és soha nem bírta ki a három órát, most sem, éjjel viszont 11 órát alszik egyhuzamban hat hetes korától. Ma is pl taknyol, köhög és félóránként szopunk, nem tudok semmi mást csinálni, dehát annyi baj legyen. Így pedig mosolyog két orrporszívózás között :)))
2008. dec. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos bukik is a túlevés miatt és fáj a hasa. Ha többet adnék, szerintem rosszabb lenne.
2008. dec. 14. 12:46
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Egyetértek az előttem válaszolóval! Mi ma vagyunk 6 hónaposak és még mindíg csak cici! Az elejétől fogva akkor eszik amikor csak akar nappal is és éjjel is. Volt hogy óránként evett hónapokig,aztán áttért a 3 órára. Éjjel a mai napig felkel kétszer,de tegnap éjjel például kétóránként kelt. Ilyen napja volt. Én sem mértem soha, csak hétvégén egyszer, hogy mennyit hízott. Felesleges azon rágódni,hogy mennyit eszik. Neki sincs két egyforma napja. 3500 g-al született, de 3 hónaposan már 6 kiló volt (gondolhatod mennyit evett), de ez most már lelassult. Most már csak néha vammak evési rohamai,de nagyon sokszor megnyugvásként is kell neki a cici. Egészséges és életvidám baba. Kérlek ne hallgass senkire, csak szoptasd amikor csak kéri és ne nézzd az órát és a mérleget sem! A hasfájás 6 hét után elmúlik és minden beáll majd, csak türelem és kitartás!!!
2008. dec. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszoló vagyok megint. Az én babám is bukott,de inkább bukjon mint hogy sírni hagyjam és az a csecsemő is bukik aki 3 óránként eszik és annak a csecsemőnek is fájhat a hasa aki 3 óránként eszik. Mi is sokat szenvedtünk ezzel az elején, de nekünk az Esspumisan L cseppek és a Camomilla homeopátiás bogyók sokat segítettek.
2008. dec. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Erről szólnak az első hetek, néha hónapok is. Nálam ugyanez volt a helyzet. Ilyen pici korban szerintem ez természetes.Nem csak azért szopizik ,mert éhes,hanem azért mert megnyugtatja. Nélküled egyedül érezné magát. Az én kisfiam 3 hónapos koráig min. 2 óránként szopizott éjjel nappal is,de volt hogy óránként.Igaz ő nem volt hasfájós.

Persze az sem jó ha sokat bukik,de ilyen korban ez is gyakori.Nem zár még rendesen a gyomor.

Mi már elmúltunk 2 hónaposak amikor cumit adtam neki a szopi után.Ennek pont a gyakori bukás volt az oka. Olyan bukásra gondolok,hogy még javában szopizott és már jött is ki a száján a tej.Majd 3 ilyen egymást követő bukás után jött a cumi.

Lehet,hogy a te babád is olyan,hogy gyakran eszik kevesebbet.

2008. dec. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!