Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás válthat ki napok óta...

Fogzás válthat ki napok óta tartó enyhe hasmenést?

Figyelt kérdés
Másfél éves kislányom pár napja elég "lazát" kakil, naponta akár többször is. Olyan igazi hasmenése nincs, de a napi átlag 1-2 helyett napok óta átlag 3-4-et kakil, nem nagy mennyiséget, de elég lazát. Színe nem furcsa, a szaga sem olyan, mint amikor hasmenése van (volt már párszor), normálisnak tűnik, de valahogy mégsem az. Plusz, ma már nagyon csúnyán kicsípte a fenekét is, de tényleg nagyon csúnyán. Mindemellett elég sokat pukizik is, mintha valami bántaná a gyomrát. Székletlabor eredményre várunk most, de gondoltam, addig is kérdezek, hátha van valakinek hasonló. Ja, még annyi, hogy láza nincs, még hőemelkedése sem, és pont azóta, mióta van ez a hasmenés, feltűnően sokkal többet eszik, mint amit általában szokott. Félek, hogy valami ételérzékenység lesz....
2010. szept. 6. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Dettó! Itt fogak. Ilyenkor ki is csípi egyszerre a kis fenekét! sudokrém segít! Nálunk még kis láz is adódott.
2010. szept. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát nagyon remélem Én is, hogy erről van szó. Igen, gondoltam erre, csak 1 dolog mond neki ellent, az étvágya, ami jelentősen megnőtt az elmúlt egy hétben. Amúgy sem rossz evő, de most aztán rengeteget eszik önmagához képest. Viszont eléggé nyáladzani is kezdett (nem szokott), és a keze folyton a szájában van. Már csak néhány őrlőfog van hátra, bízom benne, hogy erről van szó.
2010. szept. 6. 22:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk detto ez volt a helyzet. 1,5 hétig volt hasmenése, sőt szinte azt lehet mondani, hogy étkezések után legkésőbb 15-20 percel már tele is volt a pelenka. Étvágy, jókedv, nyál volt, láz az nem (hála az égnek)! Kb 1 hét múlva pedig már kint volt a fog! Ja! Mi is széklet vizsgálaton voltunk már, mert a doktornő sem talált nála semmi panaszra való okot. A sudo krém pedig tényleg jó volt nekünk is. Pár nap után már gyönyörű volt a popsija! További jó aggódás mentes babázást!:)
2010. szept. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Hát nálunk sincs semmi jele betegségnek, igaz, csak holnap lesz széklet eredmény. Viszont, aminek örülök, hogy ma mintha jobb lenne a helyzet. Még nem volt semmi "baleset" felkelés óta, manóm popsija is sokkal szebb (brutál vastag réteg Sudocremet kentem a popóra este, és többször átkentem, miután beszívta a bőre, szerencsére hagyta), mint tegnap. Bár, újabb fogat még nem látok. :-)
2010. szept. 7. 08:55
 5/6 anonim ***** válasza:

szia!

az én lányom 15 hónapos!már lassan 1 hónapja van hasonló hasmenése.mi is voltunk széklet vizsgálaton:negatív!semmi olyan kaját nem kap amitől lehetne,de én is félek nehogy valami allergia legyen!nekünk is azt mondta a doki hogy fogzás,mondjuk tényleg most jön ki az alsó szemfoga.ő kevesebbet eszik mint eddig.én is sudocremmel kenem a popsiját de ennek ellenére van amikor kipirosodik!remélem túl lesz már rajta mert holnap kapja a 15 hónapos oltását és ahogy hallottam az se semmi!

2010. szept. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát valóban nem semmi. Miután Mi megkaptuk, rá 9 napra magas láz lett belőle, és végül baci felülfertőzés, amiből végül mandulagyulladás lett. De kislányom minden oltásnál belázasodott, de nem olyan durván, mint a 15 hónaposnál. Egy tanács: ne egyszerre adasd be a prevenárral, hanem legalább két hét szünettel. Mi egyszerre kaptuk, fel sem merült bennem, hogy nem kéne, de utólag már Én is okosabb vagyok. Visszatérve az eredeti témára, Én tartok a tejfehérje dologtól, mert az elmúlt hónapokban eléggé megnőtt nálunk a joghurt/sajt/tej/túró/tejföl fogyasztás. Remélem nem erről van szó.... :-(
2010. szept. 7. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!