Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak vacsorára 10 hónapos...

Mit adjak vacsorára 10 hónaposnak?

Figyelt kérdés
Eddig du 4 órakor kapott uzsonnára gyümölcsöt, este 8-kor 2 dl tápszert. Jó is volt így, mert reggel 6-kor ébredt enni. Néhány napja felébred hajnali 3-kor, nem tud visszaaludni, mert éhes. Kénytelen vagyok 4 körül megetetni tápszerrel. A tápszer adagját nem szeretném emelni, mert már így is majdnem 11 kg, és az orvos azt mondta ne adjak belőle többet. Adjak neki a táp előtt egy kis főzeléket? mégis mennyit, és mikor? Ja, tejallergiás, tejpép kizárva.
2010. szept. 7. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Én pépet adok neki fürdés előtt, aztán kis játék és este a táp. Szerintem pépben is van hipoallergén, amit vízzel kell higítani. Ha tápot adsz, szerintem ezt is adhatod.

Ha viszont nem akarod, adj nyugodtan főzeléket. Én annyit adok neki, amennyit elfogad (teljes értékű étkezés, kb annyi, mint délben), aztán tápból már van hogy csak 1-2 dl-t iszik meg estére. Ha nincs a pép, akkor 3-3,5 dl-t.

2010. szept. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a tejpép nem jó, akkor próbáld a Sinlac-ot, de azért a védőnőt kérdezd meg előtte.
2010. szept. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem csoda, hisz egy 10 hósnak igen kevés uzsira a gyümi, este pedig csak tápi. Ezt úgy old meg, hogy tízóraira add a gyümit és du adj neki megint főzeléket. Este tápszer.

Nekem 9 hós a kislányom és ha esetleg du-ra esik a gyümievés akkor dúsítom neki darált kekszel vagy banánt adok krémtúróval. Ami tartalmasabb. De állt. Reggel: 230ml tápszer, tízórai gyümi,ebéd főzelék(húsos), du főzelék(hús nélkül)vacsi 230ml tápszer.

2010. szept. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, van HA-s tejpép is, orvossal irazsd.
2010. szept. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy uzsira kevés a csak gyümölcs. Laktatóbb kaját kellene adnod neki, és akkor éjjel nem kellene kaját adnod. A vacsira a tápszer tök jó, de uzsira adhatnál tejpépet (ebből is létezik HA-s, ahogy már írták előttem), vagy Te is tudsz csinálni kölespépet, vagy rizstejjel kukoricakását vagy búzadarát megfőzöl benne és kész a "tejbe"gríz, ezt is keverheted gyümikkel, vagy csak pici fahéjat, esetleg kakaót szórsz rá, de máris laktatóbb, mint az üres gyümölcs.
2010. szept. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Uzsonnára a gyümölcsöt Sinlackal adom. Szerintem jóllakik tőle, megeszik belőle vagy 3 decit. Én arra gondoltam, hogy tápszer előtt adnék neki egy kis kaját, még fürdés előtt.
2010. szept. 7. 14:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor adj neki valami gyengébb főzeléket. Mondjuk hús nélkül, kevés krumplival, több répával, vagy cukkinivel. Ami már nem fekszi meg a gyomrát lefekvés előtt.

Amúgy én uzsira csak gyümölcsöt adok, de annyit megeszik, hogy tuti elég. Egy alma és 2-3 öklömnyi őszibarack az uzsi. Ha viszont kevés a gyümölcs, a túró nálunk bevált, mint sűrítő.

2010. szept. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!