Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsödében van követelmény?

Bölcsödében van követelmény?

Figyelt kérdés
Úgy értem, kell valamit tudnia a babának? Két évesen fogjuk kezdeni és azt szeretném tudni, hogy addigra muszáj-e szobatisztának lenni, kell-e aludnia délelőtt is, meg délután is? Mitől függ, hogy felveszik-e?
2010. szept. 7. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
"Követelmény", nincs, hiszen elvileg 20 hetes kortól lehet vinni a babákat. Egyetlen feltétel, hogy a szülők dolgozzanak.
2010. szept. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Erről kell igazolás? És ha csak 4 órában akarok visszamenni először?
2010. szept. 7. 10:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Beiratkozáshoz kell, még ha csak 4 órában dolgozol is. Mivel nagyon kevés a bölcsődei férőhely, így csak azokat tudják felvenni, akik valóban rászorulnak, másképp nem tudják megoldani a gyerekre vigyázást.
2010. szept. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk (is) az a feltétel, hogy a szülők 8 órában dolgozzanak. Mellette nekünk még van egy olyan, hogy a beiratkozás előtt 9 hónappal fel kell iratkozni egy listára, hogy mire be akarod adni legyen hely, mert ha csak úgy bemennék egy két éves gyerekkel, hogy holnaptól hoznám bölcsibe akkor nem vennék be, mert előre kell jelezni hogy helyet tudjanak neki csinálni. Nekünk ez miatt nem jött össze a bölcsi, mert mikor megszületett még "jól" álltunk, nem gondoltam, hogy nem tudok vele 3 évet itthon maradni. Most 14 hónapos, be akartam adni bölcsibe, de a fent említett ok miatt nem vették be, a listára meg hiába is iratkoznánk fel mert mire sorra kerülnénk mehetne oviba is. Nálunk 2 éves kortól beveszik oviba a gyereket ha szobatiszta, szóval nekünk csak ez marad. Addig meg apukám van vele még én meg a párom dolgozunk. Kényszermegoldás, de majd csak kibírjuk valahogy.

2010. szept. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!
2010. szept. 7. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!