Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell egy kisbabának...

Miért kell egy kisbabának pápázni, és tapsolni? Ez "követelmény", vagy ez mit mutat meg?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 17:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nem értem a kérdésed,nem követelmény,de minden gyerek kommunikál valahogy és a pápá egy pici babának a kommunikációja a tapsolás meg az öröm jele.semmi nem követelmény,de ez olyan mint a felállás vagy az ülés előbb utobb kijön belőlük.a tapsolást kifejezetten élvezik babák,és a kisgyerekek is.örömet,buzdítás elégedettséget jelent.
2011. aug. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

2,5 éves kisfiam a mai napig nem integet senkinek, hiába kérjük a családtagokon kívül.

Babaként sem integetett, soha nem integetett idegennek.

2011. aug. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

A lányom mindenkinek integet, aki motorral közlekedik / "a vér nem válik vízzé" :)


De ha egyszer megtanulja ezt egy baba, nagyon örül neki, hogy tud kommunikálni a többiekkel, pláne, ha még meg is dicsérik emiatt.

Szóval követelménynek nem követelmény, de mindenképp hasznos tud lenni.

2011. aug. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
Hasonló kérdésem nekem is volt, mert utáltam, ha idomítani akarták a gyerekemet, de mára már -2 múlt- annyira önálló, hogy magától rakja össze a dolgokat. Nem kell mindenkinek produkálni magatokat, de ha papamama ettől boldog egy hétig, hát integessetek.
2011. aug. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
En boldog voltam, hogy a babam megtanult integetni. Emberi gesztus.
2011. aug. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mi sem integetni, se tapsolni nem tanítottuk a gyereket, mégis tudja.

A tapsolás egy falunapon tetszett meg neki tavaly augusztusban, akkor volt 10 hónapos. Másnap már tapsolt, néhány hónap múlva rászokott, hogyha megdicsérjük valamiért, akkor megtapsolja önmagát. Most már 21 hónapos, ha úgy gondolja, hogy ügyes volt, akkor is megtapsolja magát néha, bár már kezd leszokni erről.


Az integetést meg biztosan tőlünk látta, nálunk szokás átintegetni a túloldalra, inkább, mint átordítani valakinek. A fiunk nem is érti a pá-pá-t (nem gügyögünk a gyereknek egyébként sem), csak néz. De ha megkérjük, hogy köszönjön, rögtön integet vagy ha megyünk el valahonnan és mi is köszönünk, akkor is.

2011. aug. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kisfiam 7 hónapot töltötte a héten,már kb. 2 hete tud tapsolni!Megmutattuk,megtetszett neki,2 nap múlva már vigyorogva tapsikolt! :)
2011. aug. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Pfffff,de barom vagyok!Úgy olvastam "mikor"!

Ne haragudj kedves kérdező! :) Utolsó voltam

2011. aug. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mert ők is egy közösségben élnek és egy nagy meg kicsi meg még kisebb közösség tagjai az emberek meg mióta világ a világ kommunikálnak egymással.valahol valahogyan el kell kezdeni:)
2011. aug. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%
Valamilyen szinten követelmény, mert szeretik, ha a gyerek tud valamit produkálni. Egy barátnőm fáraszt mindig ezzel a kérdéssel, hogy mit tud már a kisfiam. 1,5 éves már, szóval órákon át lehetne sorolni, de neki direkt nem mondok semmit, nem bírom az ilyen kérdést. Általánosságban szoktam neki csak beszélni, neki nincs még gyereke mellesleg. Pl. nálunk nagyon sokáig nem akart tapsolni, integetni egy darabig integetett, de most nem akar, nem pörgeti.
2011. aug. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!