Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb 9 hónapos babátoknak, hogy...

Kb 9 hónapos babátoknak, hogy telik a napja? Mit és mikor eszik, hányszor alszik napközben, mikor alszik el este, és mikor ébred reggel, átalussza az éjszakákat? Éjjel, ha felébred, akkor mit adtok neki, tejecskét vagy csak iszit?

Figyelt kérdés
2010. szept. 7. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:

szia, kislányom 9,5 hónapos, reggel 7-8 között kel fel, ekkor tápszert kap, kicsivel később pár falatot az én reggelimből is kap, ha elfogadja


12 körül elsősorban megpróbálok neki saját ebédemből adni, ha nem fogadja el akkor husos bébiétel, majd alvás kb. 1-2 óra, tápszer ismét 3 körül majd délután 5-6 között még egyszer eszik az ebédből maradt ételből, kicsi alvás, fürdés minden este 8-kor, majd tápszer és alszik reggelig


kb. 3x2,5 dl teát iszik meg egy nap, bár ezen a téren már önkiszolgáló, mert mindig előtte van a teás cumisüvege, ha kér akkor iszik, ha üres akkor csapkodja a földhöz v. hangosan szürcsöli


jó idő esetén naponta kétszer délelőtt és délután is sétálunk (bevásárlás, játszótér, park, ügyintézések, stb...) rossz idő esetén naponta egyszer, de ha nagyon rossz az idő akkor van, hogy ez elmarad

2010. szept. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocs, de gyümölcsös kaját nem adsz neki?
2010. szept. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A babám lassan kilenc hónapos. 7-8 körül kel, akkor megszoptatom, és még kb. 1 órát ott marad velem a nagy ágyban, tornázik, feláll stb. Aztán utána kb. fél óra önálló játék a járókában, amíg beágyazok és elrendezem magam. Utána mászik, vagy fél órát a bébikompban van, és 10-11 körül kap tízórait, ami eddig szopi volt, de pár napja gyümölcsöt adok neki és italt. Ezután lefektetem, és 1-2 órát alszik. Ha felébred megebédelünk, utána megyünk sétálni, ami napi 1-2 óra. Ha hazaérünk uzsi (általában tejpép vagy gyümölcs és babakeksz), aztán mászás a lakásban. Ezt követően könyveket nézegetünk, énekelek, mondókázok neki, bohóckodunk, és ekkor már hazaér apa is. Jó idő esetén még este is szoktunk egy rövid sétát tenni. Fél8-kor fürdés, majd szopi és alvás. Régen átaludta az éjszakát, de mostanában egyszer kel, viszont enni és inni nem kap, csak kicsit ringatni kell és visszaalszik. Remélem nem voltam túl részletes :P Nálatok hogy van?
2010. szept. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22-54-es vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy ebédre én főzök neki főzeléket, szoktunk enni krumplit, rizst, spenótot, sóskát, gesztenyét, paradicsomot, tököt, cukkinit, pulyka és csirkemellet, tojássárgáját, répát, és különböző fűszereket.
2010. szept. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

9,5 hónapos a fiam. Két hónapos kora óta átalussza az éjszakát, most volt egy hónapja, hogy kelt éjjel többször, de olyankor visszaaltatom. Mostmár van hogy végigalussza, pl. teganp, de ma kelt 3-szor is, tegnapelőtt meg 3 után minden órában. Szóval változó az éjszaka, de nem panaszkodom rá.

Reggel végül 6-7 között kel, szopizik, közben apa elmegy dolgozni, megcsinálja a tápszert, így még kap azt is. Ez a reggeli. Aztán pelusozás, átöltözés, majd megy le a földre (a két szoba egybe van nyitva) játszani, mászni, kúszni, rosszalkodni amíg én felöltözöm, összepakolok, miközben a reggelimet csinálom kint sertepertél a konyhában körülöttem, csapkodja a gáztűzhely oldalát, aztán a hűtőt majd a szekrényt, érdekes, hogy más hangjuk van. Reggelizek, addig is játszik, majd együtt játszunk: mondókázunk, álldogálunk, rugózunk, versenyzünk a labda eléréséért, ki-bepakolósat játszunk (én be, ő persze csak ki a ládából) stb. Aztán tízórai körül neki alvás (vagy előtte, vagy közvetlen utána) most pl. előtte, ha felkel kapja a tízórait: gyümölcs valami gabonával. Aztán megint a földön önálló játszás, mert én csinálom az ebédjét. Közben vele is játszom, ránézek. Ebéd fél2-2 körül, de ha pl fél12-re esik a tízórai, mert akkor kel fel, akkor van, hogy 3-kor van az ebéd. Ebéd után séta, vagy együtt játszás egy fél óra. Apa hazajön, akkor vele is játszás. Uzsonna 5-6 körül, általában inkább 6-kor. Utána még vagy séta, bevásárlás, apával játszás, egyéb itthoni dolgok intézése, nekünk vacsi. Fél 8 körül apával fürdés, aztán szopi+tápszer és ezen be is alszik kb 9-kor. Ágyba letesz, és jó esetben reggelig fel sem kel.

Nálunk ez kb. 2 hete kezdett beállni, és szemmel láthatóan én is nyugodtabb vagyok, nem idegeskedek, hogy erre sincs időm, meg azt sem csináltam még meg, stb. Így a fiamon is látom, hogy sokkal jobban elvan, eljátszik. Persze néha nyafog is, van, hogy hisztizik is, de nem említésre méltóan sokszor....

Nálatok mi a helyzet?

2010. szept. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Reggel 6-7.30 között ébred, utána fél órával reggeli- puding, tejpép, vagy gyümölcs

játék a lakásban

9-kor alszik egy órát.

játék

10-11óra között uzsi: gyümölcs hússal

játék

13-16 között alszik 1,5-2órát

étkezés: zöldség, vagy gyümölcs hússal

játék, séta, társasági élet

18-kor tejpép vagy főzi

18.30 fürdés és fekvés előtt még tápszer 19-re már alszik. Éjjel max egyszer ébred 1 és 3 között, akkor tápszer, de néha bírja reggelig.

2010. szept. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Mi körülbelül reggel 6-7 körül kelünk, megszoptatom, majd peluscsere, és még egy kicsit lustizunk az ágyban, játszunk.

Tizóraig játszunk a földön, vagy a bébikompban van, ha esetleg közben a mi ebédünket kell készitenem, az övét van, hogy már este elkészitem, igy azt már csak melegitenem kell.

9-10 körül tizóraira kap gyümölcsöt keksszel valamikor csak sima gyümölcs.

Majd utána séta, ilyenkor aluszkál is, amikor jobb idők voltak akkor kint voltunk 2 órát is, most hogy ilyen rosszabb idők vannak, igy kb csak 1 órát.

12-13 óra körül ebéd, valami zöldség husival, vagy rizs-zöldség-husi. Utána általában megint a földön játszunk vagy egy kicsit játszik egyedül a székecskében. Szoktunk énekelni is, azt nagyon szereti.

14.30-15 óra körül szopizik, ilyenkor van, hogy el is alszik, fél vagy 1 órácskát.

Ha felébredt, és jó idő van, akkor kimegyünk kicsit sétálni, üzletbe.

17 óra körül egy kis tejes desszertet szokott kapni.

19 óra után kását adok neki, majd fél nyolckor fürdés, és alvás, csak cicizés közben alszik el. Kb fél kilenc- kilencre már alszik. Este van, hogy felébred, egyszer-kétszer, mielőtt nem adtam neki a kását, akkor előfordult, hogy többször is, csak nem rég kezdtem el adni neki a kását, azelőtt este, csak szopizott.

2010. szept. 8. 15:08
 8/8 anonim ***** válasza:

sziasztok, első vagyok :)

természetesen a baba kap minden nap gyümölcsöt, de ritkán önálló étkezésre,mert amikor csak azt kapott például tizóraira akkor kb. egy óra múlva ismét éhes volt, így napközben dessertként kap friss gyümölcsöt v. gyümölcsjoghurtot, de ugyanigy dessertként kap még néha túrórudit, túrókrémet, pudingot, joghurtot is, de ezek nem számítanak önálló étkezésnek :)

2010. szept. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!