Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SEGÍTSETEK! Mit adtok 10....

SEGÍTSETEK! Mit adtok 10. hónapos babátoknak enni? Én Reggel: tápszer és éjjel is, DE: gyümi és/vagy tejpép, ebéd: húsos főzi/leves, DU: tejpép, vacsi: pép/tápszer.

Figyelt kérdés
Újabban megint felkel éjjel többször is enni, és a családtagjaim szerint is"erősebb" étel kellene neki (vagyis komplett felnőtt ételek). Megőrjítenek. Nem értik meg hogy nem adhatok még tejterméket és tojásfehérjét, ezáltal sok ételt sem.
2010. márc. 31. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:

10 hónapos babának nem kell ezeknél erősebb, felnőtt étel!

szrintem tök jól eteted, ebből kifolyólag nem azért ébred, mert éhes.

a tápszer és a tejpép szerintem tökéletesen laktató este a babának!

2010. márc. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én így csinálnám:

reggel tápszer

de. gyümölcs tejpéppel

ebéd hús főzelékkel

uzsonna sinlac

vacsora főzelék

fürdés után tápszer

mert ahogy olvastam, a te babád elég jó étvágyú. a fiam ennek a felét ette kb ennyi idősen:)

2010. márc. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igaz az én lányom 9 hónapos,de én már egy ideje vacsira valami főzeléket adok neki,még fürdés elött,aztán lefekvés elött még iszik egy kis tápszert,és alszik mint a bunda,este 8-9-től,reggel 9-ig... :)
2010. márc. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kisfiamnak 6,5 hónapos korától este három-négy kanál 7 gabonás pépet teszek a tápszerhez (jelenleg 210 ml) ami jól telíti a pocakját és már hat hónapos korától eszik éjszaka. Most 12 hónapos. Próbáld ki. De szerintem nem azért ébred éjjel, mert éhes. Ne is add neki, mert megszokja, inkább kínálj neki pár korty vizet (csak vizet). Amúgy jól fejlődik? Hízik?
2010. márc. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6 hónapos korától NEM eszik éjszaka!! előző voltam
2010. márc. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

10 hónapos babának már adhatsz tejterméket: joghurtot, túrót, sajtot.

Vacsorára tényleg megpróbálhatsz déli főzelék maradékot ha marad, ha pedig nem, akkor adj neki jó minőségű sonkát pl, vagy túrókrémet.

2010. márc. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Enni kel fel, mert a víztől nem alszik vissza, viszont ha meglátja a tápszeres üveget köpi is ki a cumiját és 150/170 ml-et megeszik egyszerre, így tud visszaaludni. A doki szerint ha betöltötte a 10 hónapot(04.09-én)akkor adhatok neki csak egyfajta tejterméket, ami a natúr joghurt lesz. Szerintetek próbálhatom a krémtúrót vagy más terméket is? Tanácstalan vagyok, védőnőt nem láttunk már 8 hónapja, első baba. Egyébként nem túl evős baba (nem is hurkás), születése óta kínlódás az evés.
2010. márc. 31. 13:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a védőnő ajánlotta a tejtermékeket, tojássárgáját, tésztát, sőt nagyon kevés lisztes rántást, habarást is, mert a babám kicsit lelassult a súlygyarapodásban. Nyugodtan adj neki natúr joghurtot, ha nem eszi akkor keverj bele gyümölcsöt, pl banánt, de kipróbálhatod a túrót ugyncsak gyümivel turmixolva, vagy valamilyen megbízható kész túrókrémet, mi a Kistejeset vesszük, szereti a lányom.
2010. márc. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!