Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az számít kuszasnak, ha...

Csak az számít kuszasnak, ha azt kommandozva gyorsan teszi?

Figyelt kérdés
Egyenlőre csak húzza és tolja magát a két kezével, és azt is csak akkor ha elakar érni valamit, ebből jöhet már a mászás, vagy feltétlen kell előtte a gyors kommandozas?
2022. jan. 8. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Mi az a gyors kommandozás? Ez a szó ebben az összefüggésben értelmetlen.
2022. jan. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

1, miért értelmetlen? 🤔


Kérdező, mióta kúszik így? Ha csak pár hete, akkor még valószínűleg nem rögzült, alakulhat.

Egyébként gyógytornászok között is vitás, hogy kell-e mindenképp egyáltalán a kúszás a mászás előtt, vagy elég ha a mászás szabályos.

Nyilván az az ideális, ha a kúszás is alternáló, azaz váltott kéz-lábbal történik, összerendezetten és a kúszást + mászást összesen min. 4-6 hónapig űzi elindulas előtt.

2022. jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én mindig úgy voltam ezzel, hogy ha eljut egyik pontból a másikra, konkrét helyváltoztatással hason, akkor az már egy olyan összetett mozgás, amivel kúszik.

Fogalmam sincs mi a hivatalos kúszás. Nálunk lábbal rúgás is volt, pörgés is, kézzel magát húzás is. Azonos mindegyik esetben hogy helyet változtattak izom munkával.

Általában nálunk 1-1,5 hónapos eltérések voltak a “szint lépések” között. Kúszás után 1 hónappal volt mászás. Ugyanúgy a felállás és a lépések között.

2022. jan. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Először ,,plankelt" a lányom, aztán kutyázott. Utána úgy ,,kúszott", hogy előretette a két kezét, négykézlábra emelkedett, aztán előre vetődött. Ez tartott két hétig, aztán elkezdett egyik reggel szabályosan mászni. Simán lehet, hogy nálatok is kimarad.
2022. jan. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

2-es: a kommandózás egy támadó csoport akcióját jelenti, nekem ebben az összefüggésben értelmetlen. De lehet, hogy azért nem értem, hogy jön ide, mert nem MO-on élek, és ilyen kontextben nem hallottam még soha.

De tényleg nem tudom, mit ért ez alatt a kérdezö meg ezek szerint mások is. Egy magyarázatot megköszönnék.

2022. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=caPPK77Io40


5:50-nél kezdődik army crawl címszó alatt (látod külföldön is hasonló a neve). A baba hasa végig a földön, és váltott lábbal löki magát, és váltott karjait teszi előre.


https://www.youtube.com/watch?v=NTiu0pGrrwo


Itt meg 2:38-nál csinálja.

2022. jan. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%
Köszi, ezek szerint magát a mozgást ismetem, csak a kommandós kifejezés zavart meg egy babával összefüggésben.
2022. jan. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!