Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki ferde nyaktartással...

Aki ferde nyaktartással született és nem kezelték felnőtt korra is olyan maradt?

Figyelt kérdés
Félek hogy nem használ a torna. Nem nagyon megy itthon amit csinálni kell. Megfeszíti magát és menekül ki a kezemből. 😥 már csak ha simán masszirozom akkor is sír. Nem hiszem hogy fájna, mert ha abbahagyom és kicsit felveszem vígasztalom akkor abbahagyja a sírást. De hát erőltetni nem akarom a nyakát, nem is szabad tudom. De félek hogy így most akkor semmit nem csinálunk. Egy hét múlva megyünk vissza a gyógytornászhoz.
2022. jan. 9. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Nekem volt egy évfolyamtársam a fősulin,az ő nyaka teljesen ferde volt.
2022. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Már annyi kérdést írtál ki erről. Nyugodj meg. Ennél sokkal súlyosabb gondokat is tudnak sikeresen kezelni. Ezerféle módszer van, ha esetleg a mostani nem válik be. De idő kell minden terápiának. Nem hittél az ortopéd orvosnak, a gyerekorvosnak, ezért elvitted dévényre. Szerinted első alkalom után rosszabb lett, te otthon nem tudod tornaztatni. Nyugalom! Tényleg ezer és egy sokkal rosszabb állapoton tudnak korrigálni tornával,fejlesztéssel a szakemberek. Egy szimpla ferde nyaktartás nem fog ki a mai gyógytornászokon.
2022. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2es köszi 😘
2022. jan. 9. 23:21
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős?

Próbáld meg más testhelyzetekben is.

Kislányomnak pl. nem tudtam oldalra biccenteni a fejét, mert annyira befeszítette magát. Helyette oldalt fekvésben játszottunk és úgy emeltem fel a fejét a pelenkázóról (persze a vállát tartani kell, hogy rá lehessen rendesen nyújtani).

Az oldalra fordítást jobban tűrte háton fekve, de fel kellett kelteni az érdeklődését valami játékkal, hogy Ő indítsa el abba az irányba, én meg rásegítettem.

Az előrebiccentés ment a legkönnyebben, akkor kapott mindig egy puszihoz 'jött oda' a buksija.

Ezen kívül segít még, ha célzottan úgy fogod, tartod, kiságyba úgy rakod le, hogy legyen késztetése abba az irányba használni a fejét, amerre nem szívesen teszi, és nagyon fontos, hogy sokat legyen hason.

És igen, egy kicsit 'szőrösszívűnek' is kell lenni. A gyógytornásznál is sír. Nálad is fog. Ennek ellenére amit meg kell csinálni, azt meg kell. Az Ő érdeke.

Kezeletlenül fej,-és arc asszimmetria maradhat vissza, illetve 'melegágya' a későbbi gerincferdülésnek; de csak akkor, ha nem sikerül helyrehozni addigra, mire bezáródnak a kutacsok. Addig viszont ha el is feküdte a fejét, simán visszarendeződik még.

2022. jan. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4es 3 hónapos. Pont így befeszíti és nem tudom oldalra biccenteni a fejét. De próbáltam ma oldalt fekve és úgy nem sírt. Oldalra fordítani viszonylag könnyen tudom, meg az neki is megy. Csak a biccentéssel van gond.

Hát kezeletlen már biztos nem lesz. Csak használjon a kezelés.

(Ha már 7000/óra 🤭)

2022. jan. 10. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!