Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan miért erőltetik egy...

Sokan miért erőltetik egy gyerek fejlődését?

Figyelt kérdés
A sógornőméknek van egy 10 hónapos kisfiúk. Már egy jó ideje sétáltatják kezén fogva, ami úgy tudom, inkább árthat neki. De ők úgy gondolják, egy évesen legkésőbb már el kell indulnia. Bébi ételt, tejpépet sem adnak neki, hanem azt, amit ők esznek. Tehát olyant is, amit elvileg nem is ehetne még. Állandóan beszélnek hozzá (ami önmagában nem is lenne probléma), hogy beszéljen minél hamarabb ő is. De miért jó ez a rohanás? Miért jó, ha minél előbb felnő egy gyerek? Vagy egyszerűen csak ez versenyzés, hogy kinek csinálja a gyereke előbb ezt, meg azt?

2022. jan. 15. 20:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Igen, versenyzés.
2022. jan. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%

En sem ertem de tapasztalom a környezetemben ezeket a dolgokat.

1 eves a lanyom de meg nem jar csak negykezlab maszik, nem beszel csak gagyog. Tapszeres es bizony sokszor eszik üveges baba etelt es a tejpep is a kedvencei között van. :)

Nekem az a fö, hogy egeszseges es boldog. A többit az idö el hozza

2022. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Mièrt kène egy babànak bèbiètelt ennie? Simàn ki lehet neki vàlogatni a szülők ètelèből azt, ami neki is jò.

A kèzen fogva sètàltatas tènyleg kàros, az egyensúlyèrzèkelès nem jòl fejlődik tőle.

Az meg szerintem alap, hogy beszèl a gyerekèhez az ember. Attòl, hogy nem vàlaszol, ebből tanul, meg azt érti, hogy vele foglalkoznak, hanghordozas, mimika tetszik neki, jò a fejlődèsènek. 10 hònaposan egyèbkènt van màr amit èrt.

2022. jan. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Vagy valamiféle versenyszellem a szomszéd gyereke miatt, vagy valamiért a régi, 50 évvel ezelőtti ajánlások szerint nevelik a gyereket, például egy tájékozatlan gyerekorvos vagy védőnő miatt. Ezek például nálunk is gondot jelentettek, anyósom szülei orvosok voltak anno 30 éve, nálunk is komoly meccsek voltak, hogy ne ültessék már a fél éves babát, hogy ne adjanak a 3 hónaposnak gyümölcslevet, nyilván erőszakoskodtak, hogy mérjem minden etetés előtt és után a babát (hogy miért, azt nem tudták megmondani, egyszerűen mert csak, mert valamikor egy vén fütyi kitalálta) stb. Én alapvetően hamar elengedtem amúgy ezeket a dolgokat, konkrétan nem reagálok rá, mikor jön egy utasítás (mert ezek azok), inkább a férjem bosszankodik, hogy 30 éve csecsemőt nem láttak, de azért akkorán nagy szakértők, és a lényeg: bármit csinálsz, nem jó úgy, mert csak. El tudom képzelni, hányan járhatnak így, hogy kifognak hasonló "uptodate" szakembereket, aztán szegényeknek meg nyilván nincs honnan tudniuk, hogy nem kell így lennie.
2022. jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Derjaderja ***** válasza:
80%

Azt gondolom, mint a 3.

A fiam 10 hónaposan már mindent evett, bébiételt meg nem ette. Pedig nem siettette senki. Önjelölt blw-s. Etetni sose lehetett, magát eteti. Pohárból is ivott már ilyenkor.

A lányomnak még bőven külön főztem 10 hónaposan, és még sokáig kanállal etettem.

Ez nem jelent semmit.

A séta vsz tudatlanság. Meg amúgy a siettetés általában egyrészt tudatlanság, másrészt szorongás es önigazolás.

Ha értené, hogy az idegrendszer normál fejlődésmenete helyett egy másikat diktál, és ezzel mi a baj, nem csinàlná.

Sok még a meggyökerezett tévhit, a járatás tipikus.

Régen voltak ilyen baby Einsteint programok. Ezek a védőnői státuszok is csak ráerősítenek a szorongasra.

2022. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mint írtam, az nem baj, ha sokat beszélnek hozzá, de ők inkább erőltetik, hogy minél előbb beszéljen. Már azt akarják, hogy értelmes szavakat mondjon. A bébi ételt csak azért írtam, hogy olyant nem eszik, csak amit a felnőttek is megesznek, például pörköltet, rántott halat stb. Bébi étel lehet házilag elkészített is, amit csak neki csinálnak, de ők nem. Amit megfőznek maguknak, azt eszi ő is.
2022. jan. 16. 08:00
 7/17 anonim ***** válasza:
37%

A legkisebb lányom (most 1 éves) is azt eszi, amit mi, és 10 hónaposan is azt ette. Inkább jobban odafigyelek így arra, hogy mi mit eszünk. Alapból kerülöm a zsírosabb, olajosabb dolgokat, mert a vele való terhességem óta pl a szagát se bírom az olajban sült dolgoknak. Visszább vettem a fűszerezést is.

De pl ha már ehet mondjuk csirkemellet meg rizst is, nem is értem, miért főzném meg neki külön, ha mondjuk mi is épp azt esszük.

A 4 éves lányomnál mikor neki kezdtünk a húsos bébiételekhez, rendszerint kihányta. Ami húst én főztem, azzal nem volt gondja.


A sétáltatást én is hülyeségnek tartom. Még nem megy önállóan, de majd elindul, ha akar.


Én amúgy meg se tudnám állni, hogy ne beszéljek hozzá. Főleg ha csak ketten vagyunk itthon. Én is mondogatom neki, hogy mondjad baba, tete, mama, cici, apa.. vagy mondja vagy.. de a cici már nagyon megy 😅

2022. jan. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak ilyenek. Sok mindent nem tehetsz.

Mondjuk az tök normális, hogy sokat beszélnek hozzá. Bár ez nem garancia semmire. Én annak idején egész nap csacsogtam a fiamhoz, de két éves koráig egy árva mukkot se szólt. Aztán 3 hét leforgása alatt már mondatokban beszélt.


A blw is egy egyre inkább bevett szokás, de nem minden baba alkalmas rá. Általában azért értelmes szülő felismeri ha a gyereke inkább pépeset enne.

2022. jan. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem avval van gond, hogy adnak néha abból az ételből, amit maguknak főznek, hanem hogy mindig és olyanokat is, amiket még nem is ehet. Úgy bánnak avval a gyerekkel, mintha már legalább 1,5 éves lenne. Járnia, beszélnie kell, azt ennie, amit ők... Nem az ő korához megfelelő elvárásaik vannak felőle.
2022. jan. 16. 09:52
 10/17 Derjaderja ***** válasza:

De szerinted mit nem ehet? Elvileg a tej, méz, gomba kérdéses, de én mindegyikből adtam, ha mondjuk meg volt sütiben sütve a méz vagy csak a főzelékben volt pici tej.

Mindent ehetnek. Extra fűszereset esetleg nem.

2022. jan. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!