Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hipotónia csak a gyerek...

A hipotónia csak a gyerek mozgásában jelent visszamaradottságot vagy a szellemi fejlődésére is kihat?

Figyelt kérdés

2011. dec. 6. 17:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

A mozgásfejlődés és a szellemi fejlődés együtt jár. Ezért ha hypotónia következtében visszamarad a baba a mozgásfejlődésben, akkor valószínűleg visszamarad a szellemi fejlődésben. Bár inkább a visszamarad szót nem használnám, mondjuk úgy, hogy "később csinálja"

Tehát egyik a másikból következik, de itt is lehetnek egyéni eltérések

2011. dec. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Aha, szóval, ha vissza is marad az nem azt jelenti, hogy szellemi fogyatékos...
2011. dec. 6. 17:37
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Milyen mértékű a hipotóniája a babának?


Lányomnak enyhe hipotóniája volt, így nála ez nem jelentett semmit a szellemi fejlődését tekintve. Picit lassabban fejlődött a mozgása az első hónapokban, de közben mindent élénken figyelt, és nyúlkált, aktív volt mint a többi baba.


Ha viszont erősebb a hipotónia, és elmarad a mozgásfejlődés, akkor a szellemi fejlődéssel is lemaradhat a baba.


A szellemi fogyatékosság más kategória. Úgyhogy én is inkább csak azt mondom, hogy lemaradhat a baba a fejlődésben, de ez nem behozhatatlan lemaradás és nem is végleges.

2011. dec. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nem. egyáltalán nem :)


Azért is mondtam, hogy rossz szó ez rá.

Állítólag Einstein is későn kezdett beszélni, semmit nem jelent

2011. dec. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Bizony, ahogy az elsô írja. A babák leginkább tapasztalás útján tanulnak, meg kell fogni, oda kell vinni a szájukhoz a dolgokat, megkóstolni, megrágni, oda kell menni, meg kell nézni. Ehhez muszáj mozogni.
2011. dec. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Na ja, mozognia kell, hogy sok mindent megközelíthessen és így megismerjen. De miben különbözik ha egy baba mászva közelíti meg azokat a dolgokat, nem pedig járva?
2011. dec. 6. 17:45
 7/20 anonim ***** válasza:

Ha még soha életedben nem jártál, és egyszer csak felállsz, akkor másképp látod a világot, másképp közelíted meg a tárgyakat állva, mint mászva. Nagy különbség van közötte, csak egy felnőtt járni tudó embernek ez fel sem tűnik, de egy gyereknek minden testhelyzet új lehetőségeket nyújt.

Miért kérdezed különben, milyen babáról és milyen hipotóniáról van szó?

2011. dec. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ha most arra gondolok, hogy mászva kellene elmosogatnom, akkor egyértelmű, hogy az állás mennyivel másabb, és mennyivel több lehetőséget ad. Szabad mindkét kéz, másképp foghatod meg a tárgyakat, másképp látsz, előrefelé nézel és nem lefelé...stb.

Persze hogy más a járás, mint a mászás.

S tényleg engem is érdekel, hogy miért kérdezed mindezt?

2011. dec. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Másfél éves, még nem tud önállóan járni, de bútorokba kapaszkodva megy. A hipotónia mértékét nem tudom, ezt így nem közölték velem, csak, hogy kicsit laza... Járunk Dévényeshez, jövő héten megkérdezem.
2011. dec. 6. 17:59
 10/20 A kérdező kommentje:
Természetesen azért kérdeztem, mert nem volt számomra teljesen világos a kérdés, de most már kezdem érteni, a mozgás és szellemi fejlődés összefüggését.
2011. dec. 6. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!