Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hónapos babával hogy...

Egy hónapos babával hogy alakul a napotok?

Figyelt kérdés

Nem csak a baba (etetés, alvás) érdekel, hanem hogy Ti mit, és mikor tudtok mellette megcsinálni? Van már némi rendszeresség az életetekben?

Ha ébren van, mellette vagytok, beszéltek hozzá, vagy hagyjátok egyedül játszani?


2008. dec. 15. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem most 2 hónapos a babám, és egy hónappal ezelőtt még semmit nem tudtam mellette csinálni (csak ha aludt,de akkor én is inkább pihentem,olvastam,fürödtem,ettem). Ha fent van beszélgetek vele, éneklek neki,puszilgatom és hagyom a játszószőnyegén is nézelődni vagy a hordozójában - attól függ,mi jut az eszembe. az ágyában nem hagyom soha,ha ébren van. A rendszeresség most kezd kialakulni,mert igény szerint szoptatok és rábíztam mindent a babámra és én is mostanra pihentem ki magam és szoktam hozzá az éjszakai kelésekhez.Most viszont már jut időm néha főzni is vagy takarítani is. Ja,az egyetlen biztos rendszer az életünkben 1 hónaposan az volt,hogy délután sétáltunk és akkor ő aludt + éjszaka 2x mindig kelt.
2008. dec. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is egy hónapos. Éjjel picit hosszabban alszik, de még nem alussza át rendesen az éjszakát, így elég jó kis zombi vagyok már. :) Nappal van, hogy hamar elalszik szoptatás után, máskor nyüszizik. Ilyenkor sietek a fejéssel (minden etetés után fejek, hogy elég tejem legyen), aztán dumcsizok neki, és el is hallgat. Nagyjából mindent meg tudok csinálni, amit eddig, csak most több részletre elosztva. Pl. egyik szünetben mosogatok és összedobom az ebédet, máskor hajat mosok meg szemöldököt szedek, aztán gyorsan kitakarítok, stb. Jól be kell osztani az időt, az fix. Ha viszont nagyon nyűgös, ráér a porcica, ahol van, mert bekapcsolom a zenét, és babázok. :)
2008. dec. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi most vagyunk 1 hósak. Reggel 6kor evés, majd visszaalszunk. 9 körül kelünk. Átöltözik rugiba, majd sétálunk a lakásban, beszélgetünk. 10kor evés, majd alvás vagy dumcsi. 1kor evés, majd séta 3ig. Utána alvás 4ig, evés, alvás. Fél 7kor simi, fürcsi, majd evés. Utána 10ig apa is itt van, együtt a család, beszélgetünk, ringatjuk. 10 körül ismét eszik, majd alszunk, 2 körül kel már csak éjjel.

Ha ébren van mindig vele vagyok vagy néha anyum itt van, mindig énekelek neki, vagy csak dumálok hozzá, van 1-2 színes dolog, amit már szívesen nézeget. Anya sokat segít, így megy mellette a háztartás és néha magamra is jut egy félóra, vagy el tudok ugrani boltba stb. A rendszer már kialakult, de azt hiszem épp most alakul át...:-D Egy másfajta időbeosztásra kezd áttérni. Én próbáltam a 3 óránkénti etetéshez ragaszkdni, működött. Bár rugalmas vagyok, ha vlm nagyon nem megy, akkor babához igazodom, alakítunk a dolgokon.

2008. dec. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Próbálok valami rendszert vinni az életünkbe, de nem sok sikerrel. Annyira kiszámíthatatlan, hogy evés után el van-e egyedül, alszik-e, vagy igényli, hogy sétáljak vele, beszéljek hozzá, puszilgassam-e éppen.

Ébredés nálunk 6-7 között van, eszik, vagy visszaalszik, akkor én is, vagy fent van egy kicsit, akkor vele vagyok, ha bealszik, sietek kajálni. 9 körül szopi, utána délig max. 1 órát alszik, ekkor próbálok mosogatni, vasalni, rendet rakni. 12 szopi, utána fent van, most épp elvan a hordozóba, de van hogy fáj a pocija, akkor simizem, nyugtatom, egy fél óra múlva séta, azalatt alszik, utána ébred, 3 körül eszik, fent van, fél 6 fürdés , 6 körül eszik, utána szeretném ha aludna, tegnap pl. fél 10-ig ő nem így gondolta, 9 körül kaja, utána lassan elalszik, éjfélkor vagy kettő körül eszik, utána már csak reggel, de van, hogy éjjel még egyszer.

Emellett ebédelni általában nem tudok, főzni szintén képtelenség, ha a párom hazaér, akkor igyekszek valamit összedobni. Vásárolni is csak akkor tudok, ha már a párom hazaért, így viszont a kaját nem tudom időben elkezdeni. Nem tudom, mit kéne máshogy csinálnom, hogy jó legyen, mert így pihenni se jut igazán időm napközben. Fél órát netezek, szóval ahelyett se tudok aludni, mert ébren van a Babó, csak most épp el van mellettem.

2008. dec. 15. 12:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia ismét, előző vagyok! Gondolkodtál már hordozó kendőn?? Azt mondján nagyon szeretik a babák, mert folyton a mama melléhez közel lehetnek, és tudod csinálni a dolgod, elringatod, mint amikor a pocidban volt. Én is agyalok rajta, nekem is jól esne, ha velem lenne, akkor is, ha épp csinálnom kell vlmt és így könnyebben elalszanak.
2008. dec. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!