Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor eljön a lefekvés...

Amikor eljön a lefekvés ideje, fürdetéssel vagy szoptatással kell kezdeni?

Figyelt kérdés

Szeretnénk ha apuka altatná a babát esténként. Ez egyébként lehetséges?

Az lenne a legideálisabb, ha megszoptatnám a babát és utána apa fürdetés-masszázs-pizsi-altatás.

Ez működőképes? Vagy a babának mindenképp szopizni kell elalvás előtt?

(Azt tudom, hogy a mai ajánlások szerint már nem kell feltétlenül minden nap fürdetni a babát, itt a kérdésnél is inkább az apuka hogyan altassa a babát a lényeg :)


3 hét múlva jön a baba és még enyhén szólva sem érzem magam felkészültnek :(


Köszi! :)



2022. jan. 24. 15:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kár előre kőbe vésni. Majd ha itt lesz a baba, meglátjátok mit igényel. Próbáljátok úgy, ahogy ti zseretnétek, aztán majd kialakul.
2022. jan. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%

Ez nagyban függ a babától. Az én fiam sehogy máshogy nem tud elaludni csak szopi közben. Mi mindig fürdetéssel kezdtünk.

Ha ott lesz a baba, tudni fogjátok. Ezeket ki kell tapasztalni, minden gyerek más, mások az igényei.

2022. jan. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Azért lenne fontos, mert vállalkozó vagyok és sajnos ebben az a nagy szívás, hogy nem lehet abbahagyni a munkát több hónapra, törvényi szabályozások miatt bizonyos dolgoknak készen kell lenniük.

6 "esemény" is lesz, amik szigorúan határidősek, ezekre el kell majd mennem és ezeket munkaidő után kell megtartani.

Otthonról dolgozok úgyhogy a munkákat meg tudom csinálni pár órában, amikor a férjem van a babával (napközben semmmiképp nem szeretnék dolgozni, ha már gyesre nem mehetek el, legalább napközben tudjak a babával 100%-osan foglalkozni és persze aludni :D )


A lényeg a lényeg, hogy amíg tudom húzni, hogy ne dolgozzak esténként, addig is jó lenne "szoktatni" a kicsit arra, hogy apa van vele és ő altatja :( ezért foglalkoztat a téma és gondolkozom rajta, hogyan lehetne mindent kivitelezni :(

2022. jan. 24. 15:36
 4/26 anonim ***** válasza:
75%
Mindez szép és jó ha elfogadja az apját, nálunk 11hónapja ordít ha apa próbálja altatni
2022. jan. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

#4 ezt próbálnánk elkerülni azzal, hogy az elejétől apa csinálja az esti rutint. Vagy ti is ezt próbáltátok de semmilyen szinten nem fogad el mást a baba?

De léteznek egyedülálló apukák is, őnáluk muszáj valahogy aludnia a babócáknak :S

Az nagy anyagi érvágás lenne ha ez miatt a férjemnek ott kellene hagynia a munkahelyét, hogy elmenjen gyesre és én napközben tudjak dolgozni :S

2022. jan. 24. 15:53
 6/26 A kérdező kommentje:

Egyébként ha azt mondanám, hogy feladom az egész vállalkozást, azt se lehetne egyik napról a másikra, mert szigorú törvényi szabályozásokat vannak arra a területre, amiben dolgozok.

Komoly előírások vannak arra, hogy kinek és hogyan lehet átadni a munkát illetve nem egyedüli döntéshozó vagyok.

(Ezt csak azért írtam le, mert ennyire fontos nekem ez a téma, hogy hogyan lehet megoldani a baba mellett a munkát :)

2022. jan. 24. 15:59
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kezdettől az apja altatta a kicsit, mivel ez segített a nagy tesóféltékenységén.

Fürdetés, utolsó szopi és ment az apja vállára.

2022. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
74%

Az hagyják, hogy egy újszülött mellett dolgozol, akkor nekem is belefért, mert sokat/többször aludt egy nap, de később ezt hogy tervezed?


Egy kúszó-mászó-járó 7-10 hónapos mellett már lehetetlen, ott fog állni a nadrágodba kapaszkodva, a laptopot ütögetve és nem fog hagyni otthon dolgozni.

2022. jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

#8 igen igen ezért kell estére időzítenem a munkát, amikor már apa van vele.

Napközben egyáltalán nem szeretnék dolgozni azért is, amit írtál és azért is mert ha már gyereket vállalok akkor szeretnék az ébrenléti időben 100%-osan rá koncentrálni :)

Aztán HA bölcsis lesz (semmiképp nem 2 éves kor alatt, kizárólag fél napra és csak akkor ha úgy látjuk h jót tesz neki), akkor tudok dolgozni bölcsi idő alatt, utána pedig az óvodában már megy minden ahogy más családoknál is.

2022. jan. 24. 16:05
 10/26 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk lehetetlen lett volna. Ha nagynehezen el is aludt az apjával, fél órán belül ordítva kelt és csak cicin aludt vissza.
2022. jan. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!