Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A feleségem túlságosan anyatig...

A feleségem túlságosan anyatigris, nem jutunk 5-ről a 6-ra?

Figyelt kérdés
Sajnos mindenben meg kell vennünk az értetlenül drágát, a fölöslegeset. "Mert így lesz jó a gyereknek" - hangoztatja. Csakis a drága tápszer a jó, a drága babakocsi, a drága gyerekülés, sok-sok fölösleges kence. Nem azt mondom, jól élünk (illetve élnénk) itt Heves Megyében szerintem picivel az átlag fölött keresek, de így hogy minden pénzünket az irreálisan túlárazott babamarketing oltárán "kell" feláldoznom a feleségem túlaggódása miatt, így minden hónap végére 0-ra jövünk ki. Más férfiak ezt a kérdést hogy oldják meg?
2022. jan. 26. 12:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

Légy férfi és húzd meg a határt.

A gyereknek nincs szüksége mindenből a legdrágábbra.

Én egész egyszerűen nem engedném a feleségedet a pénzzel gazdálkodni.

Amit ő kap költse amire akarja. De a te fizetésedből ne adj.

Nem vagyok híve amúgy a külön kasszának. De ha nem lehet másképp..

2022. jan. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk közlöd, hogy Katikám, ha keresünk x ezer Ft-ot, és x+10 ezer forint az általad vágyott babakocsi, akkor vagy tarhálsz pénzt anyádtól, vagy be kell érned egy olcsóbb típussal.


Pár dologban én is ragaszkodtam a jobb márkához, mert pont a gyerekülésnél nem mindegy, hogy belehal e a gyerek vagy sem, ha ütközés lesz, de aminél nincs akkora jelentősége a márkának, ott vettünk olcsóbb típust, vagy használtat (babaholmiknál ez nem jelent feltétlenül vacak minőséget, mivel sok minden csak kipróbálásig jut el). Kencékből akár érvelhetsz azzal is, hogyha igazán tudatos vásárló akar lenni, akkor először is elolvassa a független teszteket, amik szerint sokszor még csak nem is a drága termékek nyernek, mivel azok tele vannak olyan adalékanyagokkal, amik károsak.

2022. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Az anyatigris nem itt kezdődik. Ez maximum idiótizmus.
2022. jan. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%

Van amiből felesleges a legdrágább, de vannak olyanok amiken nem éri meg spórolni.

Tápszer kapcsán: van olyan, hogy a gyerek egyszerűen nem eszik meg másmilyet, esetleg az orvos javasolja, hogy azt egye.

2022. jan. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Igy van,valamiből felesleges a legdrágább

Ilyen pl.a babakocsi,mi használtan vettünk egy 3az1 ben babakocsit,teljesen jó állapotban volt,ha azt nézem ezt max 2éves korig használjuk majd

Pihenőszék is ilyen,ezt is használtan vettük

A gyermekülést ADAC teszt alapján választottuk,149e ftért Britax Römert

Ezen nem tudnék sporolni

A tápszeren sem,mondjuk ha a gyermekorvos felírja,1 évig támogatott az kb a legdrágább 1000ft egy doboz,ezért nem sajnálom


A játékok Fisher Price,mert több gyermeket is kiszolgálnak,2 gyermekünk nyúzza,és egyiknek sincs baja

De pl gyerekágy,pelenkázó kómodot is használtan vettük meg,egyedül a kókuszmatrac volt új,ezt is azért max 3 évig használták,a nagynak rendes nagy ágy van,a kicsi még benne


Olyan jó áron kaptuk meg,hogy tényleg ezt oda fogjuk valakinek majd ajándékozni

Nem vagyunk szegények,jól élünk,de nem veszek mindenből a legdrágábbat,mert van pénz a háznál

Rengeteget sporoltunk,késöbbre is kell a pénz,engem igy neveltek,és hiába tehettem volna meg,pl az Adamo hinta vásárlását...elhiszem,hogy jó,de minek az? Feleslegesnek tartottam

Próbálj beszélni a feleségeddel,attól,hogy valamiből az olcsóbban veszi,nem fog belehalni a gyermek


Szomszéd utcában van egy lány,és márkás ruhákat vesz a gyermeknek,egy rugi 12e ftnál kezdődik,body 8e,apuka fizetése,mondjuk jól keres,fél hónapig elég


Nekünk jó a pepcos ruha,sinsay,akciós H&M

2022. jan. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
22%
Egyszerű, kezeld te a pénzt. Ha valamire kell neki, kérjen tőled és van esélyed beleszólni mire is költi. Nem vagyok ennek híve, de ha máshogy nem megy....
2022. jan. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hülyeség valaminek csak az árára alapozni. Beszippantotta a babamarketing, ami viszonylag könnyű, így nem csodálkozom rajta, de ki kéne zökkenteni ebből. A tápszer részemről nem ide tartozik, az mindegy mibe kerül, ha oka van annak, hogy azt eszi a gyerek. (Az ok nyilván ne a márka legyen, meg az ár.)

A gyerekülés is olyan, ami részemről fontos, de ha mondjuk látok egy ADAC tesztet és ugyanolyan, vagy még jobb értékelést kapott egy 90 ezres ülés, mint a 210 ezres, ott már szerintem szimpla pénzkidobás a drágábbat megvenni (kivétel ha az valamiért sokkal praktikusabb a számunkra nyilván).

A babaruha áraktól képes vagyok egyenesen sokkot kapni. Node ez én vagyok (nőként). A férjem jól kezeli, mert az eszem a helyén van.

Neked meg valahogy a helyére kellene billentened az asszony agyát. Lehet így gondolkozni, csak akkor nem kell csodálkozni, ha semmi másra nem jut. :)

2022. jan. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy megy a lelki terror: Hát nem akarod a gyerekednek a legjobbat? Hát milyen ember vagy te??


Úgyhogy mindig én vagyok az Olcsó János, mert csak a 2. legdrágább dolgot akarom megvenni a gyereknek. Érvelhetek én, hogy fölösleges, meg nem jó ár/érték arányú, meg felnő enélkül is a gyerek, nem érek vele semmit.


Az a baj, hogy megracionalizálja magának a dolgolkat: Hát most is kaptunk pár használt ruhát a sógornőjétől, hát ez ingyen volt, milyen jól gazdálkodtunk ebben a hónapban is!

Igen, de 1-1 ilyen spórolás után feljogosítottnak érzi magát, hogy vegyünk valami egetrengető óriási költségű hülyeséget, amire a fél havi fizetésünk elmegy.


A babamarketingeseket meg szégyelljék magukat, rengeteg kárt okoznak az átlagos keresetű családoknál.

2022. jan. 26. 13:32
 9/19 anonim ***** válasza:

Ennyibol ezt nehez megitelni. Mit jelent a draga? Konkretan mibol milyet vett?


Tapszerbol lehet spec, ha valamitol faj a hasa, bukik vagy refluxos, vagy szimplan, ha csak azt fogadja el.


Babakocsibol mit jelent a draga? Nekunk 200 000 volt 3in1 Peg Perego kifuto modell (250-rol learazva), es egy Cybex Eezy S+ sportbabakocsi, utobbit hasznaltan vettem, ujonnan 120e ft korul van. Elobbit eladtuk, es utobbit hasznaljuk marcsak, picibabaval is jo telen is egy bundazsakkal, mert teljesen dontheto. Szukebb helyen is lehet tolni, kelloen magas, igy nem lepek ra, es egy kezzel is tudom iranyitani, igy a nagyobbik gyerekem kezet is tudom kozben fogni. Fontos szempont volt, hogy ne akadjon bele a legkisebb uthibaba, legyen viszonylag nagy kereke, de megis kicsire ossze lehessen csukni, hogy a kocsiba beferjen, es a lepcson is tudjam fel-le vinni.


A babacuccaink nagy reszet hasznaltan, ujszeru allapotban vettem, vagy kaptuk, de volt, amibol nem engedtem. Egy babakocsit minden nap hasznal az ember hosszu idon at. Gyerekulesnel sem mindegy, hogy mennyire biztonsagos.


Szoval en kivancsi lennek a konkret arakra. Persze nalatok az a lenyeg, hogy te ezt soknak tartod. Adtal neki javaslatot alternativara? Elmondta, hogy miert nem jo az olcsobb verzio?

2022. jan. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ja, es nalunk van egy koltsegvetes, amit elore minden evben atbeszelunk, ebbol meghatarozhatom, mire szeretnek tobbet kolteni, es mire marad kevesebb. Amikor megjon a fizetesunk, akkor tesszuk felre a penzt, nem honap vegen azt, amennyi maradt, elore meg van hatarozva, hogy mennyit teszunk felre.
2022. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!