Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól mondható normálisnak...

Mikortól mondható normálisnak az emésztésük?

Figyelt kérdés
Kisbabám 7 hetes. Naponta 1 vagy két alkalommal kénytelen vagyok szélcsővel segíteni rajta. (Nyűglődik sokáig, rossz a közerzete.) Hiába a masszázs és a laktáz cseppek is. Jóformán alig eszek valamit, hogy biztos ne bántsam semmivel a pociját. Normális hogy naponta többször van híg, enyhén taknyos állagú széklete? Némi emésztetlen tej is van a székletében, de nem számottevő mennyiség. A védőnő szerint nem kóros ez a széklet, na de mégis mikor múlik ez el legalább nagyjából? Vagy addig is hogyan segíthetnék még neki? Van valakinek tapasztalata?
2022. jan. 28. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Általában 3 hónapos korukra javul a helyzet, addig sajnos szokniuk kell az emésztést. Még azt is fájdalomnak élhetik meg, ha amúgy semmi bajuk, csak mozognak a beleik.

Lányom csak szopizott, elég változatos volt a széklete, de sosem mondták, hogy kóros lenne (volt normális sárga, volt zöld is, emésztetlen tejdarabokkal, stb).

2022. jan. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. A gyerekorvosom javaslatára kiiktattam a tejtermékeket az étrendemből és 2-3 hét után látványosn javult a helyzet. Tudom nem egyszerű, de egy próbát megér.
2022. jan. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Számíthat az a napi 1 cserpes rudi?
2022. jan. 28. 18:42
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Igen, szàmìt. Mit iktattàl ki, ha a legalapvetőbb allergènt bent hagytad?

Egyebkent a leirasod alapjàn nem kòros, amit a gyereked csinàl. Nem kène semmit a fenekebe dugdosni.

Lehet, hogy nem allergias semmire, csak fàradt.

2022. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno azt mondta a védőnő, hogy ha tünetileg nem indokolt (tehát nincs a babának konkrétan érzékenységre utaló tünete), akkor felesleges kiiktatni a tejtermékeket. Én előtte magamtól elkezdtem, mert a lányom is hasfájós volt, bármit adhattunk neki, semmi se segített, de mikor ezt mondta, akkor abbahagytam a diétát. 3 hónapos kora körül elmúlt a hasfájása.
2022. jan. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hol olvastad, hogy allergiásnak hiszem? Ez fel sem merült bennem. Egyebekben húst eszek meg zöldséget, esetleg még rizst, ez minden. A tejtermékre azt mondta a védőnő és a szoptatási tanácsadó is, hogy ekkora mennyiség nem okoz gondot.

A szélcsőről annyit, hogy nem fogom órákig nézni, hallgatni ahogy nyűglődik. Nem ez volt a kérdésem :)

2022. jan. 28. 19:47
 7/9 anonim ***** válasza:
A 2. Vagyok, igen számít sajnos, ha a baba érzékeny a tejfehérjére. sőt mindent érdemes átnézni, rengeteg pékáruban is ott a tejszármazék. Kb. 3 hét mire tökéletesen kiürül az anya szervezetéből. Nem feltétlenül allergiás a baba, lehet csak érzékeny rá. Nálunk is ez volt. Illetve a bőre szárazabb volt, a haja koszmós, ami a babé koszmó elleni samponnal sem múlt el. Miután abbahagytam rendeződtek ezek a tünetek is. Gyermekként én is ekcémás voltam, ha tejterméket fogyasztottam, más tünet nem volt. Kitartást és jó egészséget a picinek!
2022. jan. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Megpróbálom így, hogy kiiktatom a rudit :) Veszíteni valóm nincs, csak nyerhetek. A bőre csak egy picit száraz, az első 1-2 héthez képest rengeteget javult. A fejbőre hámlik nagyon minimálisan, koszmónak nem mondanám. De adok egy esélyt ennek a dolognak. Papíron laktózérzékeny vagyok különben, de mióta rendeztem a bélflórám állapotát már nincsenek gondjaim a laktóz emésztésével. Azt tudom, hogy a babáknak még kevesebbet termel az emésztőrendszerük, mint amennyi elég a bevitt laktózhoz, ezért próbáltam plusz enzimet adni neki.

Köszönöm a jókívánságokat a baba nevében :)

2022. jan. 28. 20:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Még mindig a 2-es vagyok. Igen,én is adtam a babámnak anno laktáz enzimet. Macera volt, mert mindig lefejni a tejet előtte, itatópohárral megitatni azt a 15-20 milit, meg éjszaka is adni...az én babám utálta. 3 hétig csináltam,nem lett jobb. Aztán beszéltem a gyerekorvossal és Ő mondta a tejmentes diétát. Illetve azt is mondta, hogy hagyjam abba a laktáz enzimet, mert ha nem hozott javulást akkor felesleges. A koszmó az jellegzetes, sárgás színű, a hámlás szerintem természetes minden babánál :)
2022. jan. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!