Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha GYES mellett vissza megyek...

Ha GYES mellett vissza megyek teljes munkaidőben dolgozni, kapom a GYES-t vagy akkor azt nem?

Figyelt kérdés
babám 2 éves korában tervezem visszatérni a munkába, 8 órában. Ilyenkor jár mellette a GYES vagy akkor arról le kell mondani?
2010. szept. 10. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha munkába állsz, akkor a GYED-ről kell lemondani. GYES jár teljes munkaidőben végzett munka mellett a gyermek 3 éves koráig, jelenleg. Ha előbb munkába állsz, mint a gyermek 1 éves kora, akkor is ugyanúgy le kell mondani a GYED-ről, viszont GYES-t csak a gyermek 1 éves korától kapsz, ugyanúgy, teljes munkaidős munka mellett, 3 éves korig. De Rád ez utóbbi nem vonatkozik már.
2010. szept. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még igen, most változtatnak rajta! Valószínűleg januártól már nem lehet 8 órában dolgozni!
2010. szept. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

az fasza...és akkor mégis mit lehet...? maradjak otthon 28 ezerért?! szemét kormányok....teljesen ellehetetlenítik az embert! elveszítem a munkám ha nem megyek vissza vagy éhen halunk.... valakinek valami ötlet?

köszi

2010. szept. 10. 09:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, igaz, tényleg (első voltam), valóban meg akarják szüntetni a teljes munkaidős lehetőséget GYES mellett jövőre. Ezzel arra sarkallva mindenkit, hogy a gyerekek 2 éves korától menjenek vissza dolgozni (gondolom szép lassan meg akarják szüntetni a GYES-t). Ezzel nem is lenne baj, csak addig csináljanak munkahelyeket és bölcsihelyeket.
2010. szept. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még jár! Hogy mi lesz, azt nem tudom, de ez a kevés Gyes ösztönöz arra, hogy az ember visszamenjen dolgozni, még ha fizetik is utána a teljes fizut vagy csak egy részét, akkor is muszáj, csak GYESBŐL nem élünk meg!
2010. szept. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
na igen!! ez hülyeség, mert így is olyan kevés, hogy vissza megy az ember! alig ha vannak sokan akik gyes mellett is maradnak.... és még ezt is elveszik...
2010. szept. 10. 09:50
 7/10 anonim ***** válasza:
Jók az eddigi válaszok: jelenleg visszamehetsz dolgozni gyes mellett, novemberben fogják megszavazni és várhatóan januártól életbe lép, hogy 8 óra munka mellett ne lehessen gyest kapni.
2010. szept. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

S teljesen logikus is! Régen is csak 4 órát lehetett gyes mellett dolgozni!

A gyes azért jár, hogyha valaki a gyerekével van! 8 óra munka mellett ez hogy lenne lehetséges!

Nem szemét a kormány IGAZA van! Két ellátást miért is adnának egyszerre????

2010. szept. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem sem szimpatikus, amit a kormány tervez. Megint nem a dolgozni akarókat támogatják!!!
2010. szept. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az a "vicces" az egészben, hogy ezekről, a minket kismamákat, anyákat érintő kérdésekről olyan emberek döntenek, akiket nem érint, akiknek fogalmuk sincs az egészről, a hétköznapokról, mert ők magunk nincsenek ilyen helyzetben nem anyák, szülők vagy nem megszorultak! Így könnyű dobálózni a mindenféle törvényekkel...
2010. szept. 10. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!