Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Max. fél éves baba mellett...

Ignis Subdialis kérdése:

Max. fél éves baba mellett milyen arányban végeztetek házimunkát?

Figyelt kérdés

Mindkét nemre adtam meg válaszokat, az egyszerűség kedvéért férj/feleség megnevezéssel, de ha nem vagytok házasok, akkor értsétek a megfelelő nemet magatokra.

Szöveges tapasztalatokat is örömmel olvasok.

Az otthon végzett munkáról (nem home office) kérdezek, beleértve a baba ellátásával kapcsolatos olyan gondozási feladatokat is, amiket mindkét szülő el tud látni (kb. a szoptatáson kívül bármi).



2022. febr. 2. 02:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
66%
Mint a baba elott, 50-50%-ban, de ez egy atlag, nehezebb napokon o csinalt tobbet, amikor meg epp konnyebb volt a gyerekkel, akkor en.
2022. febr. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
69%

Általában én ☺ magamra kötöttem, ha kedve volt szopizott a kendőben

A délelőtt a házimunkáé (a esetek többségében) főzés, mosás, takarítás, esetleg mosogatás napokra szétbontva (tehát nem egyben mindent, nem borulok ki ha áll a mosatlan😂)

Délután pedig a gyereké vagyok. Nagyjából megszokta már 13hónapos

Ha nyűgös, én bizony kakilok a házimunkára, akkor a gyerek az első

Ha párom itthon van megcsinálja ő is, de reggel megy este jön... nem várom el, hogy elkezdje puccba vágni a lakást

Max ha nagyon megcsúsztam lefoglalja a lányunkat míg utolérem magam☺

2022. febr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
71%
Folyamatosan változott a babától függően, illetve arra is figyeltünk, hogy kinek milyen napja volt. Ha a férjemnek egy húzósabb napja volt, akkor igyekeztem tehermentesíteni itthon, ha nekem volt nehezebb napom a babával, akkor meg ő volt a szorgosabb. :) De többnyire én főztem, ő meg rengeteget segített a takarításban, bevásárlásban.
2022. márc. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
87%

Ugyanúgy csináltam mindent, max lassabban :)

Apuka reggel elment dolgozni, este jött haza. Nagyobb, nehezebb dolgokat vele hozattam a boltból, pl zsugor víz

Gyerekkel, babakocsival bárhova el tudtam menni, de minden volt a közelünkben is (drogéria, gyógyszertár, bolt, zöld terület a sétákhoz, kezdetben nem kell több)


Szóval reggel elkezdtem főzni valami egyszerűbbet, utána mosogattam, ha kellett elindítottam a mosást is.

A pici ha éhes volt, akkor megetettem (80% tápszeres volt, kevés ideig szopizott csak) ha ébren volt, akkor figyeltem rá, “játszottunk”, sétáltunk, ha igényelte dajkáltam. Ha aludt, én is lepihentem.

Nagyon nem hagytam szét én sem semmit, rend volt.

A takarítást (porszívó, felmosás) akkor csináltam, ha a férjem lement a picivel, hogy ne zavarja a babát. Később próbáltam mellette is porszívózni, nem félt, szóval azóta ez is megoldódott :)

Csendes dolgokat megcsináltam ha aludt (fürdőtakarítás, teregetés, hajtogatás)

Bevásárolni vittem magammal. A babakocsival kényelmesen haza tudtam tolni mindent.

Pelenkát, tápszert rendszerint rendeltem, azokat futár hozta házhoz.

2022. márc. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

A kisebb dolgokat én csináltam nőkent, mikor kisebb volt a baba. A nagyobbakat a férjem.


Pl. be- és kipakoltam a mosogatógepbol, elindítottam a mosást, kiteregettem a baba teljes ellátása mellett. Ez utóbbit úgy értem, hogy én altattam, én vittem levegőre, én ejszakaztam vele, én etettem. Főzni ahogy sikerült, vagy én főztem, vagy rendeltünk.


A férjem a nagyobb házi munkákat csinálta: egész házat felporszivozni, felmosni, ablakot mosni, füvet nyírni stb.


Ha mondjuk valami kiborult, és fel kellett porszívózni gyorsan, akkor nem vártam meg, míg a férjem hazajön, megcsináltam. Ugyanígy O is kiteregetett.

2022. márc. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
61%

5 hetes a babám és én nem végzek házimunkát.

Nem is fogok egy darabig, pedig szeretnék.

Amik a baba gondozása során előkerülnek cuccok, azokat pakolom el és nagy ritkán elmosogatok (van mosogatógép).

De mindent a férjem csinál. (Ennivalót kapjuk konyháról)

A babát nem lehet letenni, ordít ha nem kézben van. Egyszer alszik napközben, de akkor nekem is pihennem kell, mert teljesen ki vagyok készülve.

Ha akarnék se tudnék takarítani, tegnap este 11kor tudtam vacsorázni, de azt is végigordítitta a gyerek.

2022. márc. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
84%

Össze tudok porszivozni meg port torolni- de ezt sem precízen- addig a baba elvan maga. Amúgy a takarító nő jár havi 1x, én 3 naponta porszivozok meg port törlök, felmosni csak akkor ha van valaki a babaval.

Minden nap osszerakodok, tehat rendetlenség nincs.

Mosni teregetni sima liba a baba mellett is. Vasalni csak akkkor szoktam ha gyűrött a ruha felvétel előtt.

Főzni csak hétvégén.

2022. márc. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk a takarítónénink heti egyszer jött, az pont elég is volt, hogy a legnagyobb dolgokkal ne kelljen napi szinten foglalkoznom. Egyébként meg a férjem rettentő sokat segít - nemcsak akkor. Nincs ilyen hogy 50-50 vagy 80-20 megbeszélve, mikor mennyit.
2022. márc. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Az első 3-4 hónap nálunk nagyon laza volt, a gyerek nyugiban elnézelődött hason/háton/rám kötve, én meg csináltam, amit kellett, és még így is többet pihentem, mint előtte valaha. De utána sem igényelt különösebb energiabefektetést, simán lehetett vele/mellette elintézni a házimunkát, szóval hacsak nem az volt, hogy én nem éreztem magam annyira energikusnak vagy valami, akkor megcsináltam mindent napközben én. Mármint, ami a házimunkát illeti, a gyerekkel foglalkozás a nulladik perctől közös művelet, a férjem amennyire tudta, egyből kivette belőle a részét (pelenkázás, altatás, sétálás, fürdetés, stb, ahogy fejlődött a gyerek, egyre több mindent).

Most 2 éves a kislány, már dolgozom, így a házimunka is fele-fele, meg a gyerek is. De már ő is kezdi kivenni a részét belőle, ha valamit kiönt, egyből feltörli, a poharát felrakja a konyhapultra, evés és alvás előtt szépen összepakolja a játékait a helyére, szóval nagyon ügyesen megtanulta a szabályokat :D Így aztán tényleg nem egy hatalmas energiabefektetés takarítani itthon (mondjuk hozzátenném, hogy 42 négyzetméteres lakásról beszélünk, ha egy 200 nm-es hodályban laknánk veteményessel netalán haszonállatokkal, akkor azért egy kicsit más lenne a helyzet).

2022. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
A láthatatlan munka világnapja alkalmából (április első keddje) kiemelem ezt a kérdést. Itt kiszámíthatjátok munkátok értékét is. Mennyi lett? [link]
2023. ápr. 6. 12:38
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!