Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Max. fél éves baba mellett...

Ignis Subdialis kérdése:

Max. fél éves baba mellett milyen arányban végeztetek házimunkát?

Figyelt kérdés

Mindkét nemre adtam meg válaszokat, az egyszerűség kedvéért férj/feleség megnevezéssel, de ha nem vagytok házasok, akkor értsétek a megfelelő nemet magatokra.

Szöveges tapasztalatokat is örömmel olvasok.

Az otthon végzett munkáról (nem home office) kérdezek, beleértve a baba ellátásával kapcsolatos olyan gondozási feladatokat is, amiket mindkét szülő el tud látni (kb. a szoptatáson kívül bármi).



2022. febr. 2. 02:39
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát én kitöltöttem, de nem igazán érzem jobban magam tőle :D Minden gépesítve van nálunk és rendeljük a kaját zömében, így a házimunkára nem jött ki sok, de az nem is baj, viszont a gyereknevelésre a heti 50 órát választottam ki (választottam volna többet is, ha lehet :D egy 4 hónapos kicsivel és egy 2 éves nagyobbal vagyok itthon), arra 200.000 ft-t adott. Nem tudom, mi alapján számolja ki, egy bébiszittert nem találsz ennyiért, az tuti. Főleg nem ennyi időre.


Szóval én most rosszabbul érzem magam, hogy ennyire keveset ér a gyereknevelés, amivel jelenleg foglalkozom. Amúgy összességében 288.000 jött ki, ami történetesen pont a max GYED (kb), amit szintén kevesellek, de valószínűleg aki ezt meghatározta, hasonló árakon számolta az egészet. Én többre értékelném a munkám, őszintén szólva.

2023. ápr. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire én, mint feleség végzem a házimunkát napközben, mert akkor mikor a férjem hazaér du a munkából, a tesó a suliból, akkor tudunk ténylegesen a gyerekekkel lenni, játszani, babázni, a naggyal tanulni, biciklizni.
2023. ápr. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
59%
Elég szomorú, hogy Magyarországon még mindig azok a háztartások vannak többségben, ahol a nő rabszolga, a pasas dolga annyi, hogy elmenjen esetleg (jó esetben) dolgozni, aztán igya a sört és tévézzen/nyomkodja a telefonját..
2023. ápr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
100%-ban a fèrjem, nekem volt jobb dolgom is.
2023. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
30%
egész nap otthon voltam, a férjem dolgozott. Miért neki kellett volna elvégezni? Megoldottam.
márc. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Kaját rendeltünk (még most is,pedig "már" egy éves,és lót-fut,vele együtt én is). Ez rengeteget levesz a vállamról,mert egy kaját nemcsak megfőzni kell,hanem kigondolni,elmenni,beszerezni, hazavinni,előkészíteni,megcsináln,utána meg mosogatni. Én emiatt utálok is főzni. Ha az alapanyagokat gondosan főzésre előkészítve valaki elem tenné,utána meg eltakarítana, sokkal gyakrabban főznék. Így nem,nem fogok.

Takarítás hétvégén a ferjemé,hétközben az enyém. Egyelőre otthon vagyok még,ha dolgozni fogok valószínű heti egyszer lesz takarítás. Nagy házban élünk,illetve nem nagy,de két szintes,lepcsokkel,kuszobokkel,vaamint egy ezer nm telek gyumolcsfakkal, veteményessel,tyukokkal. Ez a férjem nagy vágya volt,ezerszer mondtam neki mielőtt megvettük,hogy akkor csak,ha bírja,mert én nem fogom,nekem bőven elég lett volna egy kis kert pár virággal és a gyereknek egy hintával. Egyelőre birja.

A ház sosem ragyog,de alap rend van. Általában. Mindig lenne mit csinálni,de inkább a ygerekkel vagyok. Amíg nem kezdett ez mászni meg járni,addig tudtam olvasni néha,esetleg tanulni minimálisan (nyelvet) amióta elkezdett,azóta örülök ha lyuk van a popómon. Szerintem általános hiba higy sokan azt hiszik idővel könnyebb. Nem,csak más lesz,más lesz nehéz,a régi dolgok átalakulnak.

A mosás,gyerekruha beszerzés,szortirozas,háztartási dolgok beszerzése viszont 100 szazelek az enyém. Ezen sokszor veszekedunk,mivel előre félek,ha visszamegyek dolgozni ennyi felé nem tudok figyelni. Heti egy bevásárlás van,mivel messze lakunk mindentol,és az én nyakamban van,hogy a fogkefe től a kenyéren át az surolokefeig minden legyen, a megfelelő mennyiségben. A gyerek ruhák is állandó szortirozast ,beszerzést igényelnek.

De a legnagyobb vitam a hajtogatassal van,ha én nem hajtómű össze akkor ott rohadhat meg ítélet napig.

ápr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Általában én végeztem gyerek mellett, bár nem mondhatnék rá rosszat mert terhesség alatt nem engedett semmit nagyon. Ő takarította a wc-t fürdőt, konyhát mindent. Pedig későn járt haza. Miután meglett a baba, és már jól voltam 80%ban én csináltam a házimunkát, ő besegített, mellette dolgozott mint egy állat! Szerintem ez így van jól. 🩷
ápr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!