Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes a kisfiam, lehet...

8 hetes a kisfiam, lehet tejfehérje erzekeny? Pöttyös bőr, zöld szeklet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Csak szoptatom a fiam. Születése ota pöttyös a bőre , leginkább az arca a feje, és a nyaka.

Tegnap ota 2x zöld szeklete van.

Olvastam, hogy tej érzékenység lehet.

Holnap délelőtt felkeresem a gyerekorvost, de addig is kiváncsi vagyok mi lehet ez.

Tegnap előtt kaptam a 2.covid oltasom. Attól lehet zöld szeklete?



#érzékenység #tej #zöld szeklet
2022. febr. 6. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasfájástól lehet zöld a széklete, ez ilyen idős korban teljesen normális. A fiamnak 3 hónapos koráig volt ez, a hasfájással együtt a zöld széklet is eltűnt(pöttyök néha még vannak halványan).

Én is meg voltam győződve róla hogy tejfehérje allergia, de szerencsére nem az volt.

2022. febr. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem hasfájós. Sokat pukizik, sok szeklete van ( nagyon ) de a hasa nem faj. Viszont a pöttyök nem múlnak, és a zöld szeklet miatt kezdtem aggódni, hogy talán érzékeny lehet a tejre.

Most vissza olvastam a régebbi kérdéseket itt, és ezek a tünetek jellemzőek az erzekenysegre. Majd holnap remélhetőleg okosabb leszek

Köszönöm a választ

2022. febr. 6. 09:26
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Ha te megvagy győződve róla h az akkor minek kérdezel???

8 hetes! A zöld széklet a sok előtej is lehet. A pöttyök is bármi lehet.

De igen érzékeny is lehet!nem kell a mindenben az allergiát látni!

Tej, tojás allergiás gyermek anyukája vagyok!

2022. febr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pöttyös volt, és reflux volt a másik tünet. A pöttyökre még azt mondta az orvos, hogy a hormonok miatt van és normális. De egyre több lett, majd kezdtek összefolyni és ekcémára hasonlítani. Akkor kezdtem kevesebb tejet inni, és úgy tűnt, enyhülnek. A reflux, sok bukás, bukáskor sírás pár nap alatt elmúlt, ez győzött meg, hogy a tej tuti benne volt és teljesen elhagytam. Aztán a pöttyök is múltak lassan, de ahhoz hidratáló is kellett. Most 5 hós, a tejen kívül pár allergént még kiiktattam, plusz folyamatos hidratálás, így kb tünetmentes. Ha kimarad vagy benézek egy kaját, jönnek a pöttyök, meg izzadástól vagy oltás után is kijön.
2022. febr. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekorvos nrm feltetlenul ert hozza, gasztroenterologushoz erdemes menni ezzel, illetve addig te is tesztelheted, hogy mostantol nem eszel 6-8 hetig semmilyen tejszarmazekot tartalmazo dolgot (etelek cimkejet erdemes olvasni, a kis mennyiseg is szamit). 2-3 heten belul javulas szokott jonni, ha ez a baja, es nem valami virus.
2022. febr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves 3# válaszoló. Nem vagyok meggyőződve róla! Pont ezért érdekel mások tapasztalata. Ő a 3.gyermekem, de a többieknél semmi ilyen nem volt, ezért nem tudom hogy normális-e vagy sem, illetve ha nem akkor mi okozhatja..

2022. febr. 6. 11:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Te írtad h utána olvastál......

Akkor te már tudod...

Vond ki az étrendedből az összes tejterméket és vár 6 hetet!azt kiderül. Az orvos se tud mást mondani!

2022. febr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!