Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hónapos babám nem hízott...

4,5 hónapos babám nem hízott ezért az orvos javasolta a hozzátáplálás megkezdését. Kevés lehet az anyatejem mellé?

Figyelt kérdés
Délelőtt kap almát ami nagyon ízlik neki. De délutánra-estére úgy érzem kevés neki a tejem. A tápszerre azt mondta ne adjam. Kaptam egy szórólapot a Nestlé Sinlac-ról. Adhatom neki lefekvés előtt, hogy könnyebben elaludjon? Köszönöm a segítséget

#Nestlé sinlac
ápr. 28. 17:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%
Es miutan az orvos ilyet mondott - ami tokeletesen ellentmond a szakmai ajanlasnak - utananeztel, hogy 6 honapos kor elott NEM taplalunk hozza ??
ápr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
6%
“Failure to thrive” növekedési kudarc, lehet lelki oka is, nem erzi magát biztonságban az anyával, vagy egyeb okok mas emberek miatt szorong, nem kiszámítható a kis környezete
ápr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
10%
Ha éhes persze, hogy nem tud aludni. Szerintem ha nem akarod szoptatni, mert gondolod, h szebb lesz a melled ( mar a terhesseg alatt módosult, tök mindegy mennyit szoptatsz ) akkor adj neki vitamindús tejport mert valamit kell egyen!
ápr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. A környezete és a kapcsolata velem is tökéletes. A mellem kinézetével mindig is meg voltam elégedve. Jobban zavar, hogy hiába szoptatom nem nő a súlya. Az orvos javaslatával pedig nem mennék szembe. Fura lenne azt mondanom h szarok a javaslatodra az internet azt írja, hogy 2 hónapig még sanyargassam…
ápr. 28. 18:00
 5/22 anonim ***** válasza:
54%

Az orvos hülyesèget mondott ès kàros, amit tanàcsolt. 6 hònapos kor előttje eteds. Tàpszerezés helyett meg kène keresni az okàt, hogy mièrt nem hìzott ,,elèg gyorsan". Ha duplàzta màr a súlyàt, akkor termèszetes, hogy lassul a hìzàs. Ha sokat nőtt hosszra, vagy sokat mozog, akkor is lassul a hìzàs. Ha fogzik, nàthàs, valamièrt nem kerül eleget mellre, az is lehet ok.

Ezeket nèzd vègig.

Mennyi időn belül nem nőtt? Viselkedèsèben, fejlődèsèben lett vàltozàs? (Sìrósabb, aluszèkonyabb, ingerlèkenyebb, megy-e a hasa, szèklet szìnènek vàltozàsa, hasfàjàs)

Szerintem szoptatàsi tanàcsadonak muttasd meg.

A hozzàtàplàlàs mindenkèppen korai, a tàpszer pedig elmegy a problèma mellett. Ha eddig volt tejed, akkor most is lesz. Ha tartòsan nem hìzik, akkor valami betegsèg (gyulladàs, felszìvòdasi zavar) lehet a hàttèrben, ès annak kène utànajàrni.

ápr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%
Èjjel eleget kerül mellre? Ha elvonja valami a figyelmèt, akkor nem hagyja miatta abba az evèst?
ápr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Az normàlis, ha estère kevesebbnek èrzed a tejed, mert akkor zsìrosabb, sűrűbb tej termelődik.
ápr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Anno én is hasonlóan voltam a fiammal. Én megpróbáltam a tápszert, de kiköpte, próbáltuk a Sinlacot, azt se nagyon ette. Végül a hozzátáplálás megkezdése hozta meg az áttörést.


Azt nem értem, a tápszert amúgy miért nem javasolja az orvos.


Privát, laikus véleményem szerint a 6 hónapos hozzátáplálási szabály egy tök jó általános ajánlás, de ha éhes a gyerek, akkor etetni kell. A másik gyerekem 6 hónapos koráig szopizott és ő szépen gyarapodott.

ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
16%
És kell nekik víz is, mert szomjasak is lehetnek
ápr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

Grat az orvosnak, de te is gondolkozhatnál!

Nézd már meg mennyi kalória van 100 gramm almában, meg 100 ml tápszerben (az anyatejé nagyjából hasonló)!

Hozzátáplálással kapott pár kanáltól SOHA nem fog beindulni a súlya, mert a kezdeti ételekből még akkor se tud megfelelő tápértéket bevinni, ha mennyiségeket eszik!

A Sinlac TÁPSZER, csak szólok...

Gyógypép, gyógytápszer refluxos, allergiás vagy alultáplált csecsemőknek, ami kizárólagos táplalásra nem alkalmas.

ápr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!