Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 2 hónapos, szopizik...

Kisfiam 2 hónapos, szopizik és nem tudom neki beállítani a 3 óránkénti evést. Valaki tud tanácsot adni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell beállítani semmit.Gyerekfüggő,van aki 2 óránként,van aki 4 óránként eszik.Ha igény szerint szoptatod,akkor etesd úgy,ahogy kéri.
2010. szept. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem is 2hós lesz,ő az elejétől 2óránként eszik minimum,de van hogy 3-4,éjjel 4-5 olyan is van.Próbálom betartani a minimum 2órát amiatt is hogy hasfájós,de nyilván ha másfél óra mulva éhes,akkor adok neki cicit,de ha félóra mulva,akkor nem,hanem teát próbálok neki adni,vagy vizet,és azzal kihúzzuk a 2órát,vagy többet is.Biztos lepontoznak majd,hogy "éheztetem"a gyereket,pedig nem,mert tudom hogy nem éhes,mivel evett annyit,és cumit adok neki,azzal elvan,csak az kell neki hogy szopizhasson,nem feltétlen az hogy éhes.Volt már olyan hogy félóra mulva cicre raktam(miután evett),és bekapta,és ennyi volt,aludt rajta...ezért írtam hogy csak az kell neki hogy cumizhasson "valamit".Teát én a sárgasága miatt is adok neki,mivel ő még mindig sárga egy picit,és az orvos,védőnő+kórházba is azt mondták teáztassam,mert csak így fog lemenni róla,muszáj..de ő nemnagyon akar inni,csak pár kortyot egy nap..na visszatérve,szerintem ezt próbáld meg,hogy ha sír 2szopi között próbálj meg neki adni teát,vagy cumit.De ők még picik,úgyis maguknak alakítják ki hogy mikor éhesek,milyen időközönként esznek,én se hagynám bömbölni nyilván ha annyira sírna.Nekem a fiam ezt is magának alakította ki az első naptól kezdve,pedig én igény szerint szerettem volna szoptatni,de visszagondolva sokkal jobban örülök ennek,hogy így akarta,mert beáll egy"kis rendszer",ha nem is olyan pontos még,de nem az van hogy 24-ből 20-at cicin van.
2010. szept. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mért kéne beállítani? Mi se akkor eszünk, iszunk, ha elő van írva, hanem amikor eszünkbe jut. Akkor tud a saját ütemében fejlődni, ha akkor eszik, amikor éhes. Nem minden gyerek működik úgy, mint ahogy a nagykönyvben van előírva. Ez van. Babák, nem alszanak éjjel, és sűrűn szopnak.
2010. szept. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Itt csak olyan válaszokat fogsz kapni ,hogy szoptass igény szerint ... Ha lesz második babám ,tuti fogok valami rendszert a dologba tenni és 3-4 óránként fogom etetni ,mert az igény szerinti szoptatásnál volt ,hogy óránként evett a babám ! Nem azért mert szomjas volt ! Szóval én a rendszeresség híve vagyok !
2010. szept. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én sem vagyok híve az igény szerinti szoptatásnak. Szerintem próbáld meg mérni, hogy mennyit eszik egy-egy alkalommal, ha esetleg elalszik közben, de a súlyának megfelelő minimumot nem eszi meg, akkor keltsd fel és próbáld még szoptatni.

mivel nem írtad részletesen, hogy pontosan milyen gyakran eszik és mennyit, így csak találgatni tudunk, mármint azok, akik nem az igényszerintinek vagyunk hívei.

Szóval próbáld meg teáztatni két etetés közben, vagy adj neki cumit, mert lehet, hogy nem is éhes, hanem a szopóreflex működik. ennyi idősen a lányomnak éjjel nappal a szájában volt a cumi, így is hívtuk, a cumista lány:-) de erről leszokott később, amikor már mosolygott, gügyögött...stb. ezt könnyen ki tudod deríteni, mert ahogy írta is az egyik válaszoló, lehet, hogy csak párat szív, vagy csak cumizik a ciciddel ezzel nyugtatja magát. Ez szép dolog, sok baba így alszik el...én a cumit választottam, nálunk bevált.

Ha esetleg ritkábban eszik, mint 3 óra, az nem baj, persze ha megfelelően fejlődik mellette.

A 3 óránkénti etetés egyébként nem percre pontosan tartható, főleg fejlődési ugrások esetén, akkor mindig többször kívánnak enni a kicsik, de az átmeneti szokott lenni, csak pár nap.

Ha mondjuk 2 óránként eszik, akkor fokozatosan, akár negyed óránként el lehet csúsztatni az evést, így ehhez is hozzászoktatható, de ehhez az kell, hogy mindig nagyjából megegye az adagját.

hirtelen más így nem jut eszembe, nálunk nem volt ilyen probléma, igaz sokáig mértem, hogy mennyit eszik, és ha nem volt meg a rendes adag, akkor mindig bepróbálkoztam nála, hátha eszik még, egy egy büfizés után a levegő helyére még fért pár korty:-))

2010. szept. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én igény szerint szoptattam, és igen volt hogy egy nap akár 12x is. Neki így volt jó, nekem meg belefért az időmbe. Én nem bántam meg, a következő babámat is így fogom szoptatni, rendszer nélkül. Magától hagyta el a szopit, semmi hiszti nem volt, 7 hónapig szoptattam és 3 hónapos kora óta egyedül alszik el. Szép fokozatosan hagyta el az éjszakai szopikat is. Én azt tanácsolom, hogy ne akard te beszabályozni, hogy mikor éhes a babád, azt ugyis csak ő tudja. Különben is pici a gyomruk, van aki sokszor eszik keveset. És van akibe belefér 2 dl is :-). Ha 6 hósan elkezded a hozzátáplálást, majd ugyis minden megváltozik. Pont ma emlegettük, hogy milyen szép meghit volt a szoptatási korszakunk, nekem hiányzik is, de hát már olyan nagy baba :-), légy türelemmel és minden jót!
2010. szept. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!