Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirend,3-4 óránkénti szoptat...

Napirend,3-4 óránkénti szoptatás, vagy igény szerint?

Figyelt kérdés
Ti melyiket alkalmazzátok?
2011. jún. 29. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a 3-4 óránkéntit, mert szeretem, ha van egy rendszer. De tápszeres, ha anyatejes lenne, lehet, hogy másképp csinálnám, bár az sem 100%. De tápszeres babánál mindenképp ezt tartom jónak.
2011. jún. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan tápszeres, de igény szerint. Ha 2,5 óra elteltével éhezik meg, akkor megetetem, de ha már eltelt 4 óra, és nem kér, nem erőltetem.

Mondjuk az evési időpontjai nagyjából állandóak, ő maga alakította ki.

Ami a napirendben állandó: az esti séta és a fürdetés. Azon kívül nem ragaszkodom semmihez. Ha álmos, leteszem aludni, és kész.

2011. jún. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én igény szerint szoptattam, de ésszel. Nagy melegben kortyolhatott többször is, ill. a fejlődési ugrásokkor, 3 havonta. Amúgy első baba kis haspók volt, két óránként evett, a második baba meg betartotta a 3 órát.

Ha aludt, sosem keltettem fel, mert enni kellett volna, vagy ha jól eljátszott magában simán etettem fél órával később. Viszont ha ordított korábban, akkor nem vártam ki a 3 órát. Persze előtte megbizonyosodtam róla, hogy tényleg enni akar-e, minden nyikkre nem szoptattam.

2011. jún. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én igény szerint szoptatok van, hogy 1,5 óránként van , hogy 3 óránként. Amikor éhes , akkor adok neki , nem nézem az órát.
2011. jún. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem vált be az igény szerinti szopi, mert lányom nem sírt, ha éhes volt, nem szólt, nem nyöszörgött, semmi. Elvolt, nézelődött, ha nem raktam volna cicire, nem is kérte volna...

Úgyhogy mi elég hamar beálltunk a 3 óránkénti etetésekre, és nagyon hamar lett napirendünk. Ami nekem nagyon kényelmes, és jó volt, hogy kiszámítható volt a napunk.

De amúgy elsőre a baba igényeit akartam figyelembe venni, de a lányomnál ilyen nem volt. :)

2011. jún. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos koráig 3 óránként evett, aztán utána átállt magától 4 órásra. amig kisebb volt, elaludt volna nappal tovább, de én ébresztettem, hogy 3 óránként egyen, különben éjjel nem aludt rendesen, ha nappal sokat aludt. szval már emiatt is érdemes. mi beálltunk arra a rendszerre, hogy evés-fentlét-alvás.

én nem ragaszkodom ahhoz, hogy mindig minden egy időpontban történjen, de ennyi rendszer van az életünkben.

a fürdés van este 7körül. azt meg úgy hozom ki, hogy eszik pl. du 5kor, aztán egy kicsit adok neki 7kor is fürdés előtt, hogy ott is meglegyen az evés-fürdés-alvás. anyatejet eszik cumisüvegből.

nálatok hogy van?

2011. jún. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én az igény szerinti mellett vagyok. Te is akkor eszel, amikor éhes vagy, nem? :) Kisebbik lányom volt, hogy 2 óránként evett, de volt, hogy abszolút rendszertelenül. Bár ez leginkább a szoptatásnál működik szerintem.


Sose értettem azt, aki kőkeményen betartotta a 3 óránkéntit. Ha meg közben megéhezik szegény baba, akkor üvölteti a következő etetési időpontig? Na neeeeem....

2011. jún. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igény szerint szoptattam,és a drágámnak óránként volt igénye napközben:)

Egész nap ordított volna,ha csak 3 óránként kap,de minden baba más,hamar ki lehet tapasztalni,mik az igényei.

2011. jún. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!