Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Laevolac szirup 10 hetes babának?

Laevolac szirup 10 hetes babának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

10 hetes kislányom napok óta küszködik a kakilással.

Teljes mértékben tápszeres, régóta kapja ugyanazt a tápszert és eddig nem volt gond.

Kb másfél hete kezdődött, azóta 3-4 naponta van csak széklete, akkor is sokat küszködik és általában nagyon csekély mennyiségű, gyurma állagához hasonlót kakil. Ma reggel már annyira erőlködött, hogy icipicit véres is lett a széklete.

Egyébként ezen kívül más baj nincs vele, a kedve ettől függetlenül jó, mosolyog folyton, tehát úgy látom hogy annyira nem zavarja, csak néha nyugtalankodik. Pukizni viszont rengeteget pukizik.

Kamilla teát már próbáltam, nem issza meg, csak pár kortyot és fintorog. Szélcsövezés sem volt elég.

D vitaminos Biogaia cseppet kapja már 1 hónapja, meg majdnem minden étkezés előtt espumisan cseppet, de ezt is már régóta.

Gyerekorvos legvégső esetben a laevolac szirupot ajánlotta, de persze csak pár napig, aztán valószínűleg tápszer váltás lesz majd a megoldás.

Járt már valaki hasonló cipőben? Mi segített neki ilyenkor egy ennyi idős babánál? Betegtájékoztatóban az van, hogy csecsemőknek 1 hónapos kortól legfeljebb napi 5ml-t lehet adni étkezéstől függetlenül, akár egyben, akár 3 részre elosztva. Ti hogy adagoltátok?

Köszönöm előre is!



#székrekedés #Laevolac #Laevolac szirup
2022. febr. 8. 16:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem leírni, hogy a glicerines kúpot nem szívesen adnám, legalábbis most, mert nem venné jó néven szerintem, így hogy picit véres is volt a kaki és fájhatott is neki.
2022. febr. 8. 16:28
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem gyk népét kell kérdezni hanem a gyerekorvost.
2022. febr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A kérdésemnek van olyan része is amit hiába kérdezek az orvostól, mint pl:


"Járt már valaki hasonló cipőben? Mi segített neki ilyenkor egy ennyi idős babánál?"


A másik, hogy kérdeztem tőle, és ugyanazt mondta ami a betegtájekoztatóban le van irva, amit szintén leírtam. Tapasztalatokra és praktikákra voltam kíváncsi

2022. febr. 8. 17:19
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Nézd. Én leavolac-ot nem adnék, soha senkinek.

Glicerinkúpot így nem adnék.

Helyette van pipettában nekik való.


[link]



Tápszert váltanék. Orvost váltanék.

2022. febr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Tápszert váltanék azonnal. Minden más csak időhúzás.

A gyereknek megfelelő tápszer mellett a csecsemő széklete majdnem anyatejes állagú.

2022. febr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Mi használtuk a Laevolacot a kislányomnál úgy 3 hónapos korától kezdve és nem használt emelt dózisban sem, így abbahagytuk.

Később a hozzátáplálás megkezdésével újra elő kellett vennünk, de nem segített. Nekünk ez a tapasztalat.

2022. febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os vagyok: a szélcső segített mindkét esetben. Nem szokott hozzá egyáltalán, gasztoenteorológus szerint nem is tud.
2022. febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!