Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szorongok a kisbabám...

Miért szorongok a kisbabám mellett?

Figyelt kérdés

Egy hónapos a kisbabánk. Eddig mindig volt velünk valaki, de hamarosan sokszor csak kettesben leszünk. Rettegek, előre szorongok, hogy mi lesz, mit fogunk csinàlni. Félek, hogy nem tudom megnyugtatni, ha baj van hogy oldom meg. Félek a bölcsőhaláltól! Akkora felelőségnek érzem… és teljesen rám marad a felelőség, pedig a férjemmel kellene közösen nevelni (de persze tudom, neki dolgozni kellene). Boldognak kellene lennem de csak a félelem van rajtam. Ha van valaki velünk, akkor nyugodt vagyok. Félek attól is hogy pisilni, enni se fogok tudni…

Tudtok tanácsokat adni, hogy legyek túl ezen a nehéz időszakon?



2022. febr. 8. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Pszichológus. Vagy apuka marad otthon a gyerekkel, és te mész dolgozni helyette
2022. febr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy egyedül maradsz jobb lesz. Rájössz, hogy egyedül is jól tudod csinálni. Én is nagyon rosszul voltam ebben az időszakban.
2022. febr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Ugyanígy éreztem, de ez normális.


Belejössz, összeszoktok, megismeritek egymást🙂

2022. febr. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Ez teljesen normális az elején. Meg fogsz birkózni vele nyugi! :)

Sírj is nyugodtan, az sokat segít, még dolgoznak a hormonok. Napról napra jobban fogod érezni magad!

2022. febr. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Ezzel mindenki így van az elején. Senki nem tudja ezt előre. Majd belejössz, csak ne görcsölj rá semmire. Fog menni szépen magától. Nyugi.
2022. febr. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Enni fog, aludni, sírni és kakilni, különböző kombinációval. De többnyire aludni. Semmi váratlan nem fog történni. :) Ha néha nem tudod megnyugtatni hát nem tudod. Van ilyen. Majd megnyugszik magától. Szerintem mindannyian voltunk már abban a helyzetben, hogy egy órája bömböl a kezedben, már te is sírsz, ringatod, már kezdesz agresszíven énekelni, és végül kipréselsz egy "mi a f..... bajod van már" mondatot. :D
2022. febr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Teljesen rendben vannak az érzéseid, én ugyanezeken átestem és néha még most is agyalok ezen, pedig 10 hetes a kislányom. Amikor egyedül maradok és a férjem elmegy dolgozni, akkor igazából rájövök, hogy megy ez egyedül is. Az ösztöneidre hallgass, azok mindig jót súgnak 🙂 beleszoksz majd es menni fog. Ezek az érzések teljesen normálisak. Az is az, ha esetleg haragot érzel, vagy sirni támad kedved, vagy szomorú vagy, vagy egyik pillanatban ez, másik pillanatban az. Hormonok... ahogy telik az idő, úgy lesz egyre jobb. 🙂
2022. febr. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Elsőgyermekesként mindannyian szorogunk, hidd el ez természetes. Majd mindennap eltelik valahogy, lesznek jobb napok, lesznek nehezebbek. De mindennappal egyre magabiztosabb leszel. Hidd el kialakul majd szépen idővel. Jön a tavasz, jó idő, ahogy nyílik az idő, úgy tudtok majd egyre többet kicsit kint lenni, jó levegő és séta az anyának is nagyon jó feszültségoldó. Plusz a baba is jót alszik majd a levegő. ;)
2022. febr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%

A szülèsèlmènyed milyen volt? Ha akkor nen sikerült jòl valami, az alààshatja az önbizalmad a gyerekkel kapcsolatban.

Pròbalj meg a kettőtök egysegère ràhangolòdni, viheted magaddal a wc-re is, vagy kiosonhatsz mìg alszik. Nèzz meg egy videòt az ùjraèlesztèsről, ès aludjon melletted vagy a közeledben, hogy ne aludjon annyira mèlyen, hogy ne keljen fel.

Bìzz magadban, te vagy az anyja ,jol fogod ellàtni.

2022. febr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
12%

Eh,hát figyelj..azért ez még nem akkora ördöngösség.🤦

Eszik,tisztába rakod,fent van egy kicsit,elaltatod.

Ha egy cseppet is életképes vagy menni fog.

2022. febr. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!