Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig fertőtlenítetted a...

Meddig fertőtlenítetted a baba dolgait?

Figyelt kérdés
Nem a cumira meg a cumisüvegre gondolok, hanem a játékok meg a habtapi meg úgy bármi amihez hozzáérhet? Van benti kutyánk és napi 3szor porszívózok a szőr miatt. Meg minden nap felmosok domesztosszal. Meddig kell ennyire vigyázni? Mert ha előbb-utóbb kimegy és megkóstolja a homokozóban a homokot akkor már felesleges szetintem. De hogy van ez az átmenet a nagyon steril és a jólvanazúgy között?
2022. febr. 8. 18:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Semeddig
2022. febr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Meg is őrülnék napi háromszori porszívózással... Próbálj kicsit lazítani, mert mire a homokozóig juttok, megkattansz.
2022. febr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Semeddig. A cumikat és az üveget is csak elmostam.

A sógornőm, 3 éves koráig kifőzte a gyerek cuccait, amikor megunta és csak elmosta, olyan száj fertőzéselett, hogy hetekig alig evett ivott, na akkor mondtam ezt nem. A gyerekeimnek nem is volt.

2022. febr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Első gyerek igaz? Szerintem a domestos rosszabb mint a házi baci. Nyugi semmi baja nem lesz ha nem fertőtlenítesz le mindent. Nálunk robotporszívó van, de még az se megy minden nap. Jelentem még él a gyerek :D
2022. febr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

3 vagyok

Jártam takarítani 2 hetente egy családhoz, olyan sterilek voltak hogy 2 hét után is olyan maradt a felmosó víz, mint ha nem is használtam volna. Szegény gyerekek mindenre is allergiásak voltak.

Az allergia a bacik hiánya a szervezetünkben, a sok suvickolás miatt a több tízezer helyett pár ezer van a szervezetünkben az allergiásoknak annyi sem.

2022. febr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk nincs kutya, de én minden étkezéssel/cumival kapcsolatos dolgot a legelején 1x sterilizáltam, onnantól mindent csak simán mosogattam. A plüssöket 1x kimostam, azóta nem.
2022. febr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
Én amikor újat veszek sterilizálom a dolgokat, utána már "jólvanazúgy". Nálunk cica van, már rendszeresen szedem ki a gyerek szájából a szőrét, szóval már szerintem nem oszt nem szoroz, hogy a műanyag játékot lemosom e nap végén. De értsd jól, a játékok a szobájában vannak, dobozban elrakva, nem a vécéből szedi elő vagy ilyesmi. :D Sose volt semmi baja.
2022. febr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon túlzásba esel. Én heti egyszer mosok fel és 2 naponta porszívózok, de csak a macskák miatt, mert szét hordják az almot meg az egyik hosszú szőrű. Sose fertőtlenítettem semmit.
2022. febr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Természetes élő környezete az amivel érintkezik. A Domestos meg vegyi anyag. Soha nem használnám a gyerek közelében, nagyon káros.
2022. febr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Születése előtt lefertőtlenítettem a legalapabb dolgokat, de azóta sem. Jó, hazudok, amikor új játékot kapott még olyan 5-6 hónapos koráig, akkor ha tehettem, először ki/elmostam rendesen, de csak mert azt még egyből a szájába vette, aztán ki tudja az üzletben ki taperolta korábban. De erről is hamar leszoktam (kb az első karácsonyán, amikor ugye egyből kézhez kapta az ajándékokat és játszani kezdett vele). Az immunrendszer fejlődésének is kellenek az ingerek, ahogyan a gyerek bármi más fejlődésének is. Nyilván ne hagyd kutyakakival meg csatornavízzel játszani, de azért ami egy átlag háztartásban heti rendszerességű takarítás mellett megjelenik kosz, az kifejezetten kell is a gyereknek. A túlzott fertőtlenítésektől lesz allergiás meg beteges később.

Nálunk amúgy macska van, heti 1x rendesen porszívózok és utána fel is mosok, meg még kb 1-2x (mikor hogy jut eszembe) megy egy kört a robotporszívó is. Nem mondom, hogy nem retkes a lakásunk, de egy másfél éves, önállóan enni és inni tanuló kis huncutság mellett tegye a szívére a kezét, akinél ez másképp van. Az meg, hogy pár hónapja játékból nekiállt a macska farkát is kóstolgatni és a cicaszőröket szedegethettem ki a szájából, azt hiszem eléggé felkészítette már erre az állapotra az egészségét. Az én idegeimet nem, de a kérdés persze nem arról szólt.

2022. febr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!