Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mikor "fedezte fel" a...

Kinek mikor "fedezte fel" a kislánya a nemi szervét? Hogy kezeltétek?

Figyelt kérdés

Lassan 19 hónapos a lányom, és egy-két napja csinálja, hogy néha pelenkázáskor, de inkább fürdetés után odanyúl és tapogatja a nemi szervét. Nyilván kíváncsi, hogy mi lehet, hiszen a pelus miatt ehhez nem fér hozzá. Ilyenkor mindig mondom neki, hogy onnan szokott pisilni (ennél többet feleslegesnek tartok mondani, hisz úgyse értené), és nem szólok rá, hogy elvegye a kezét, hisz nem is szokta gyűrködni magának. Inkább csak attól tartok, hogy lejjebb, a hüvelybemenet felé is nyúlkál, és nehogy megsértse magát az ujjával.

Mit lehet ezzel kezdeni? Tiltani, rászólni természetesen nem akarok, csak félek, nehogy kárt okozzon magában, ha véletlenül beljebb nyúl.

Amúgy nem szokta piszkálni, meg nem dörgölőzik vele vagy ilyesmi, bár mostanában sokszor mutat a pelusára, de ezt eddig annak tudtam be, hogy kezdenek az ürítési dolgok tudatosulni benne.



2022. febr. 25. 23:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem tud beljebb nyúlni. A hüvelybemenet annyira pici, hogy erővel nem fog felnyúlni, véletlenül meg nem tud.

Nyugi.

Nekem is lányom van, érzik ők, hogy meddig mehetnek.

2022. febr. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, szokta látni, ha pisilünk (babarács van a fürdőszoba ajtaján, így be nem tud jönni, de mivel napközben egyedül vagyok vele, nem hagyom magára es zárkózom be), meg együtt is zuhanyzunk vele (nem marad meg a babakádban, viszont egyedül meg nem állítjuk be a zuhanyba, mert sokszor bohóckodik, és félünk, nehogy elcsússzon, így amióta állni tud, felváltva valamelyikünkkel tusol), így gondolom, ezért is érdekelheti ennyire hamar a dolog. Nem tudom, ez káros-e rá nézve, eddig nem merült fel bennem, de nem szeretném, ha hosszú távon gondja lenne ebből. Bár amiket olvastam, csak későbbtől írták, hogy inkább ne legyen közös fürdés, és ez nálunk is kényszermegoldás, sem mint jópofa dolog.
2022. febr. 25. 23:32
 3/16 A kérdező kommentje:
1# köszönöm szépen! Remélem, tényleg nem fogja jobban piszkálni magának.
2022. febr. 25. 23:32
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Jaj... 19 hónapos sincs... Mi baja lenne abból, hogy lát téged?

Mi legalább 6-7 éves korunkig együtt fürödtünk a húgommal. Jelentem, még élünk.

2022. febr. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4# én is így gondoltam eddig, csak most merült fel bennem, hogy nem véletlenül emiatt van-e az érdeklődése, hogy látja, hogy nekünk mi van, meg az apjának más van, mint nekünk. De persze ez a természetes.
2022. febr. 25. 23:43
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Egy kicsit túl tolod ezt a témát, kezeld már termeszetesnek. Miért kell erről ennyit beszélni egyáltalán, miért nem tudod normálisan kezelni?

Ne olvass össze annyi hülyeséget, hogy ki szerint mi a jó. Szelektálj.

2022. febr. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 babyboom567 ***** válasza:
94%

Extrém módon túlreagálod.A gyerekednek a nunija kb pont annyira érdekes neki, mint a keze vagy a lába,vagy a füle. A testének a része,és ennyi,semmilyen szexuális töltet nincs benne számára(abban sem ,hogy lát titeket), hiszen még BABA.

5 éves a gyerekem, teljesen normálisan kezeljük a meztelenséget,és még benne sincs semmilyen szexuális érdeklődés/kiváncsiság.

2022. febr. 26. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem a szexualitást látom benne, csak a helyzet körülményeit írtam le. A kérdés főleg arra irányult, hogy nem okozhat-e magának gondot, nem nyúlhat-e be mélyebbre, plusz hogy nem gond-e, hogy minket meztelenül lát. Tudom, hogy a fejlődése része, nem kell nekem ugrani...
2022. febr. 26. 04:54
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után, ha láttad volna, a fiam hogy fedezte fel magát odalent, a világból is kiszaladsz :D Nézni is rossz volt, ahogy tépte, húzta a fütyijét :D
2022. febr. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Ne haragudj, de te hallottál már olyat, hogy egy kislány tönkretette volna a hüvelyét mert túlságosan belenyúlt? Ekkora hülyeség igazán nem tudom hogyan merült fel benned. Hagyd békén, minden gyerek hozzá szokott nyúlni és nem lesz semmi bajuk!
2022. febr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!