Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 napos babank szeme "csipasod...

6 napos babank szeme "csipasodik" lehet ellene tenni valamit, ez termeszetes vagy vigyük orvoshoz?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:

nem, ez nem normális, de elég gyakori! az én babám szemcseppet kapott rá, gyönyörűen elmúlt 2-3 nap alatt. addig is, míg nem látja orvos, lévén vasárnap, mossátok le neki a váladékot forralt-lehűtött, de még kellemesen langyos vizes vattával, gézzel, hogy ne száradjon oda neki.

jobbulást!

2010. szept. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
enyémnek is ilyen volt, kamilla teával törölgettem neki pár napig a védőnő tanácsára, és el is múlt. azt mondta ha nem múlna el pár nap alatt a kamillától, akkor kérjek az orvostol szemcseppet.
2010. szept. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyimnek is ilyen volt a szeme a doki Brulamycint írt rá és szépen rendbe is jött tőle!
2010. szept. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
első kettőhöz csatlakozom. Kiegészítés: a szeme sarkától az orra felé simogató mozdulatokkal törölgesd. Remélem, érthető volt, szóval kívülről befelé.
2010. szept. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
törölgesd neki, ha nem múlik mutasd meg az orvosnak. Cseppenthetsz bele anyatejet(tényleg!) (ha van), attól is el szokott múlni.
2010. szept. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a kamillás törölgetést javasolnám, én legalábbis biztos azt használnám a babámnak ha ilyen gond lenne, saját tapasztalat alapján az mindig segít és nem csípja a szemet, nem is kellemetlen, sőtt kellemes lagyosan:)
2010. szept. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kamilla szárít és allergizálhat. Én is inkább a felforralt, lehűtöt vizet javasolnám, vagy az anyatejet.

Az én fiamnak is ez volt a szemével, de Neki nem múlt el, így fél éves korában átmosták a könnycsatornáját, azóta minden rendben.

2010. szept. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!