Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik természetes módon próbált...

Akik természetes módon próbáltak védekezni terhesség ellen és nagyjából összejött a gyerekszám/korkülönbség, amit elterveztek, azok hogyan csinálták?

Figyelt kérdés
Volt nemrég itt egy kérdés, ami arról szólt, hogy kinek hogyan "csúszott be" baba. Én arra lennék kíváncsi, hogy vannak-e itt olyanok, akik eltervezték a párjukkal, hogy hány gyereket szeretnének és ezt nagyjából sikerült is a terv szerint csinálni. ...És emellett természetesen próbáltak védekezni.
2011. szept. 29. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Természetes Családtervezés módszerrel eddig mi "jók vagyunk". :o)

3. tervezett gyermekünket várjuk, akik azonnal összejöttek az első "free hónapban". 6 éve alkalmazzuk a módszert.


A módszer lényege hogy hőmérőzéssel és nyákmegfigyeléssel meghatározzuk a cikluson belül a következő szakaszokat: biztosan terméketlen, lehetségesen termékeny -ezen belül van egy kisebb sáv ami valószínűleg erősen termékeny- majd ezt követi újra a terméketlen időszak. Ezek megállapítása, ha a módszert elsajátítjuk, és minden szabályt betartunk (!) a tablettáéval azonos biztonságot nyújt, vagy még biztonságosabb.

Ha a termékeny időszakban szeretnénk együtt lenni, de nem szeretnénk babát, akkor óvszerrel egészítjük ki.

2011. szept. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szedtem soha gyógyszert és az első baba tervezett volt, rögtön sikerült, a másodikat a szívemben szerettem volna, az eszem szerint nem (anyagiak miatt), de ő jött és nagyon boldog vagyok, hogy így alakult!
2011. szept. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Három tervezett gyerekünk van. 9.5, 7, 2 évesek. Megszakításos módszert alkalmazunk. Mindegyik gyerek összejött az első/második hónapban. Ja, az első gyermek tervezésénél hagytam abba a gyógyszert.Azóta csak így "védekezünk".
2011. szept. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 30. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!