Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valaki, akinek a babája 8...

Van valaki, akinek a babája 8 hetesen nem fordult a hang irányába, és nem rezzent össze, később viszont már igen?

Figyelt kérdés

Kisfiam most 8 hetes, és a napokban észrevettük, hogy nem figyel a hangokra, nem rezzen össze hirtelen nagy zajra, néha mintha nagyobbra nyitná ilyenkor a szemét, és ennyi.

Sokat gagyog, dumál velünk, evés közben folyton dünnyög.

Még a kórházban nézték a hallását, ott nem volt baj vele. Egy hónapja a védőnő nézte, szerinte nincs baj vele.

Ma voltunk gyerekorvosnál, ő azt mondta, hogy általában a hallássérült babák nem is gagyognak, de utánanéztem, és nem jelent garanciát az, hogy gagyog.

Kérdésem az lenne, hogy volt-e bárki így a babájával, és később már figyelt a hangok, nem volt semmi baja?

Előre is köszönöm a vàlaszokat!



2022. márc. 1. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Nincs semmi baja, talán csak hozzá van szokva a zajokhoz.

A fiam mai napig alkalmi süket 🙂

A mozgására figyelj, ne a hallására

2022. márc. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! És, ha alszik nagy csendben és úgy nem reagál csörgő vagy bár milyen hangra?
2022. márc. 1. 16:27
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Túlreagálod

8 hetes, hagyd aludni és örülj neki, hogy alszik

2022. márc. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, kicsit csúnya dolog de legjobb teszt ami velem történt pár hete: gyerek épp evett cumisüvegből, és már pont így belazult, ami mint kiderült már félig alvás volt nála, de még a szeme nyitva. Nem túl hangosan szóltam a férjemnek, és totál összerezzent a szegény gyerek. Előtte én is aggódtam mert olyan 6-7 hetes koráig nem zavarták a hirtelen hangok. Azóta állandóan összerezzen kisebb hangokra is félálomban, vagy ha véletlen cuppan nagyot a cumisüvegen. Esetleg kipróbálhatod vele ezt. Nem szép dolog, de legalább megnyugszol.
2022. márc. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%

Most le lehet pontozni, de az orvos is azt mondta neki, hogy nincs baja a gyereknek, és nem ő volt az egyetlen, aki ezt nézte nála, majd azt mondták, hogy nincs baja.

Szerintem mindenki tudja, hogy Dr Google nem orvos.

Minden gyerek más, ezt is lehet hallani. Lehet, hogy a te babád ilyen nyugodt és ennek csak örülni kellene ( mondom én, akinek a gyereke 10 hónapig csak sírt)

Én is sok mindentől féltem annak idején, és én is olvasgattam, de szerencsére nem volt igaz.

Ha nagyon aggódsz vidd el egy hallásvizsgálatra újból, magánszemélyhez.

2022. márc. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez első válaszolónak üzenném, hogy jó madár.
2022. márc. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Angliában szültem.

Amikor megszületett volt egy hallásvizsgálata, mindent rendben találtak.

3 hetes korától csak sírt, amikor ébren volt, de amikor aludt, akkor semmire sem rezzent meg.

Annak idején összetettem volna a 2 kezem, ha ilyen nyugodt baba lett volna.

Helyette idgeskedtem,éjszakáztam vele hónapokig.

Könyörgöm, 8 hetes, több ember megnézte, nem találtak bajt nála.

Miért kell a bajt keresni, ha a gyerek a korának megfelelően viselkedik?

2022. márc. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, megkérdezhetem, hogy hogy alakult a babád?

Valamiért csak most találtam meg a kérdésed, de épp az előbb írtam ki szinte szóról szóra ugyanezt a kérdést, annyi az eltérés, hogy az én kisfiam 6 hetes...

2022. okt. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

8-as: Kisfiam 10 hónapos már. Kérdésem után nem vittem el hallásvizsgálatra, mert volt 1-2 apróbb jel, hogy hall, csak mindent túlparáztam.

Most se figyel mindenre, csak a számára érdekes hangokra, pl. zacskózörgés, ha valaki kopog, stb... Nem figyel még a nevére, mondjuk ez azért lehet, mert kb. 5 féleképpen hívom, bár ezt kicsit bánom.

Azt javaslom, hogy várj még vele, ne aggódd túl. Ha 1-2 hónap múlva is így marad, talán akkor vinném el a helyedben hallásvizsgálatra.

Szerintem ő is szelektívhallású, mint az én kisfiam. De tényleg ne rágódj ezen. Akkor minden gondolatom ez volt, tiszta ideg volta. Nagyon bánom.

2022. nov. 6. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!