Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket kell megvenni egy...

Miket kell megvenni egy babaszobába?

Figyelt kérdés

Valaki leírná nekem? Csak amiatt kérdezem, mert lehet jobb odafigyelni a dolgokra, mert a boltban talán majd ránktukmálnak mindent, olyasmiket is, amik nem feltétlenül szükségesek, vagy nem kell belőlük különleges, márkás.


Még semmink sincsen, igaz még van időnk, tehát nem késtünk semmivel, csupán nem akartuk nagyon előre megvenni a dolgokat.


2022. márc. 2. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Még babaszoba sem kell. ;)

Hely ahol aludhat, hely ahol pelenkazod, hely ahol tartod a ruháit és ennyi. Minden más extra attól függően, hogy mennyire akarod kényelmesen.

2022. márc. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Én felmentem az IKEA oldalára, és végignéztem a kínálatot, kilistáztam amit hasznosnak találtam és azokat vettük meg. Egyelőre úgy tűnik jókat választottam, nem kellett még hozzányúlni a berendezéshez.


Kiságyat vettem, ami kisgyerekkorban is jó lesz, kb ot-hat éves korig, pelenkázót, amit később polcként tudunk használni, könyves polcot, amire játékokat is tudok tenni, jópár csinosabb dobozt, szintén tárolásra, egy ruhás szekrényt és egy fotelt az éjszakai étkezéshez. Pluszban még egy forgót az ágy fölé, de az nekünk annyira nem jött be. Textiláru, mint pelus, kendő, takaró, ágynemű és huzat, rácsvédő, törölköző.


Hja meg ami nem IKEA de vettem és jó volt hogy volt, babafészek.

2022. márc. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Ez annyira egyeni. Van aki vesz ilyen nagy szekrenyeket, amiket en pl utalok, borzaszto odivatu. De attol neked meg tetszhet.

Amit en vettem ( hasznaltan mindet az eredeti ar toredekeert es szinte tiszta uj allapotban)

Pelenkazo komod, aminek 4 fiokja van, a teteje meg pelenkazo, amit kesobb le lehet venni. Mai napig tokeltesen elfernek benne a ruhai, takarok stb., pedig mar nem baba. Meg egy kisagy, ennyi a butor, amit vettem.

2022. márc. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Amire igènyetek van. Nekünk plusz bùtor nem is kellett. Velünk aludt, àgyon pelenkaztuk ès elfèrt a ruhàja a szekrènyünkben.
2022. márc. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi vettünk egy kiságyat, pelenkázót, egy ruhásszekrényt, egy ilyen összeszerelhető műanyag szekrényt az apróságoknak. Később egy játszószőnyeget vettünk amikor már letettem a földre.

Minden mást a saját igényeid szerint kell venni.

2022. márc. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Kiságy, lehet összecsukható utazóágy vagy babaöböl amit a nagyágyhoz teszel

Pelenkázóasztal, ezen pelenkázod és öltözteted, kényelmesebb a derekadnak, persze lehet nagyágyon is

Babakád, ebből is van állványod meg sima, amit vasalódeszkára is lehet tenni, olcsóbb :) meg lehet kapni beültetőt, amivel a nagykádban tudod fürdetni

Szekrények és polcok, amiben a ruhákat tárolod, pelenkát, krémeket.

Sötétítőfüggöny, redőny praktikus a nappali altatás miatt

Szőnyeg ha hideg lenne a padló

Éjszakai fény ha igényli a pici

Pelenkakuka

Etetőszék


Mi kezdésnek vettünk rácsos ágyat, pelenkázószekrényt (abban elfért a pelenka meg a törlőd dolgok)

Egy 5 fiókos komód elég volt a ruháinak (body, pizsi, nadrág, felső, harisnyák) a nagyobb overált, kabátokat máshol tároltam

Babakocsi az előszobában kapott helyet

Kiscipőket a mi cipősszekrényünkben tároltam

Tápszer, cumisüveg, etetőszék a konyhában volt

1 polcos szekrényt kapott könyveknek, dobozos játékoknak

1 ikea müanyagdobozos rendezőt vettem a labdáknak, kockáknak, legónak, fajátékoknak… 5-6 doboz fér bele mérettől függően

2022. márc. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A kiságy matraccal, ami nekünk szükséges volt. Pelenkázót vettem, de nem szerettem, ágyon pelenkázok, főleg ha már nagyobb a baba nem akartam/tudtam magasra felpakolni. Bútort csak felnőttet vettem, egy komódot a ruháknak, egy rendes komód később sem lesz ciki, ellenben a bababutorral, de azok amúgy sem tetszettek.
2022. márc. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit akarsz.


Nálunk pl csak bekerült egy kombiágy az egyik szobarészbe, ennyi változást jelentett

2022. márc. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt neked kell végiggondolnod, mire van szükségetek.
2022. márc. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! 🤗♥️


Lesz saját szobája, azt tervezzük, hogy a legelejétől ott fog aludni. Persze tudjuk, hogy tervezni lehet. 😅 Ha mégsem jön össze, akkor majd én elvonulok a babával egy harmadik szobába, mivel én leszek itthon vele, a férjem pedig dolgozni fog. Nem tervezzük semmiképpen, hogy a hálószobában lesz velünk, mert ha a picur rossz alvó lesz, senki sem alszik majd tőle. A férjem pedig részben író, így kialvatlanság miatt kétlem, hogy képes lenne dolgozni majd ilyen körülmények között. Viszont egyiküknek muszáj. Sejtjük, hogy a gyereknevelés áldozatokkal jár, de csak annyi áldozattal, ami még bírható, nem veszélyezteti a megélhetésünket.


Nagyon tetszik az ötlet, hogy olyasmiket vettetek többen, ami nem feltétlenül baba-, vagy gyerekbútor, hanem a későbbiekben is teljesen megállja majd a helyét. Mi nem tudjuk a nemét, csakis miután megszületik szeretnénk. Így ugye minden kék és rózsaszín bútor kizárva. 😅 De nem is látom sok értelmét egy babarózsaszín vagy bababkék komplett bútorzatnak, ami gondolom jó drága, de eléggé kihasználatlan marad. Természetesen tudom, hogy ezekről a dolgokról nekünk kell dönteni, de manapság annyira tökéletesnek kell lennie mindennek, hogy az nem igaz. Gondolom a boltokban is próbálnak minden mozdíthatót eladni, mert "szükséges". Sokan pedig talán úgy érzik, hogy meg kell venni ezt meg azt is, mert milyen anya vagyok, más is megveszi stb. Nem akarok státusz dolgot csinálni belőle, de már így is nyúznak a szobával kapcsolatban. Adnának is dolgokat, de egyelőre nem akarok semmit, mert szét akarok nézni az üzletekben, kicsit élvezni a dolgot. Tudjátok szerintem mire gondolok. Még egy pár zoknink sincsen, szóval szeretnénk felfedezni együtt dolgokat a férjemmel. Első baba, de szeretnénk még egyet, talán kettőt, így nem az lesz, hogy amit megveszek, azt kihasználatlan, új marad.

2022. márc. 2. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!