Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennének a helyemben?...

Mit tennének a helyemben? Antibiotikum 4 hónapos babának?!

Figyelt kérdés
Kisfiam pontosan ma 1 hete hogy “megfázott”. Folyamatosan szívni kell a nòzijàt és nyűgös. Más probléma nincsen de 1 hét alatt semmit nem javult. Elvittem a doktornőhöz, megállapította hogy a tüdeje szèp, torka enyhén piros. De mivel egy hete nem múlik, kell az antibiotikum. Mit tegyek? Nem tudom ártok e vagy hasznàlok. Hisz láza stb nem volt.
2022. márc. 13. 17:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Én erre nem adnék atb-t.
2022. márc. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Ártani nem fog. Nem azért van,hogy ártson.
2022. márc. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Gyerekorvost váltanék, mert nem bízol benne.
2022. márc. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

De, arthat, a belflorat meg egy felnottnel is ket evre tonkre tudja vagni, es sajnos vannak dokik, akik laboros kivizsgalas nelkul, mielott kiderulne, hogy bakterialis vagy virusos eredetu a fertozes felurjak, mint a cukorkat.


Kerdezo, en alaposabb kivizsgalast kernek, mert a virusfertozesre nem hat. En hosszabb ideje tarto felfazas eseten beszedtem, mert mas nem segitett, szoval ellene teljesen nem vagyok, de ketszer is meggondolom.

2022. márc. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Ha a gyereknek nem arcüreggyulladás van, nem adnék.


Sajnos igaza van 4-nek. Vannak dokik aki egy rossz pukira is antibiotikumot írnak zsígerből.

egy rosszul adott felesleges antibiotikum egy életre kiváltott bélgyulladást is kiválthat.

2022. márc. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak ahhoz tudok hozzászólni, hogy pici a baba. Az enyémnek születése után rögtön kellett kapni, mondván, hogy esetleg fertőzött. Sőt, már a szülés előtt "kapott", a méhlepényen keresztül (tehát én kaptam a gyógyszert, a baba miatt is). Nem tudjuk, mi lett volna, ha nem kap, nyilván nem akarták megvárni, hogy kialakuljon egy tüdőgyulladás. Ez indokolt volt.


Hogy a te babádnak indokolt-e, azt az orvosnak kell eldönteni. Kérj másodvéleményt, ha aggódsz.

2022. márc. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Aztán hogy állapította meg, hogy vírusos vagy bakteriális? Ha csak ránézésre, akkor válts orvost.
2022. márc. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Erre biztos nem adnék mivel nem indokolt,a doki pedig inkompetens!

Orrfolyás hetekig eltarthat,nálunk is elszokott.

2022. márc. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
Nyilván az unatkozó háziasszonyok látatlanban jobban tudják, mint egy orvos, aki megvizsgálta.
2022. márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Kedves 9#


Az első gyermekorvosunk aki nem egy ma kezdő fiatalka, de nem is egy vén doktornő volt.

Mikor első lányom 6 hónaposan beteg lett, (tőlem kapta el, én hörghurutos és arcüreggyulladásos vagyok kb minden betegségnél) közölte röhögve, hogy a gyermekem nem lehet beteg, hülye vagyok, hisz 2 hónapos koráig szoptattam..

A gyerekemnek 2 óra múlva 39 fokos láza volt ami 3 napig alig ment le. Mire 2 nap múlva vittem ügyeletre már arcüreggyulladás lett, annak ellenére, hogy álló nap szívtuk és mostuk át sterimarral.. A doki akkor látott utoljára mikor közöltem vele, hogy a gyerekemet más orvos fogja kezelni innentről.

A háziorvosunk (aki csak azért van, hogy felírjon ha kell valami) amúgy inkább járok ügyeletre..mert itt a környéken ő tartozik több településhez, nincs más. Szintén nem egy észkombájn.. Ő tényleg mindenre antibiotikumot ír.

Volt hogy úgy félre kezelt, hogy kezdődő vérmérgezésem, és ujj felvágás lett belőle..

Ő meg elküldött immunológiára reuma viszgálatra, felhívta a reumatológiát és látatlanba szteroidot íratot ki nekem.. 2.nap múpva meg a sürgősségin űltem és vágták fel az ujjam..

Szóval igen, erősen megkérdőjelzem és ha kell felül is bírálom,amennyiben úgy érzem nincs igaza az orvosnak,és kérek másodvéleményt.

Ennyit az unatkozó háziasszonyokról.

2022. márc. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!