Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babámnak ha közel...

2 hetes babámnak ha közel teszek egy játékot az arcához attól kialakulhat kancsalság?

Figyelt kérdés

Anyósom próbál megint jó tanácsokat osztogatni de szerintem ezzel nem teszek semmi rosszat.

Van egy kis csörgő mikiegere, kezdi nézegetni éppen és betettem a babafészekbe mellé, ettől tényleg lehet kancsal a babám?

Alapból azért is tettem oda olyan közel mert messzire szinte semmit nem is látnak még

Szerintetek?



2022. márc. 17. 06:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is. Ők még eleve csak közelre látnak jól, ahogy te is írtad. A szemmozgató izmaik sem olyan erősek még, mint a felnőtteknek, szóval az is normális, ha időnként bebandzsít. Nem fog ettől kancsalság kialakulni nála.
2022. márc. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

A 2 hetes baba (és még jóval később is) amúgy is kancsal. Egész egyszerűen az idegrendszere még nem elég fejlett ahhoz, hogy a 2 szem mozgaskoordinaciojat harmonikusan vigye véghez. KB 30cm-ig látnak 2 hetesen, abból is inkább csak formákat, alakzatokat vesznek ki, nem éles még a látásuk. Ráadásul ők meg nagyon sokáig azt hiszik, hogy csak az létezik, amit épp látnak, ha nem látják, akkor az nincs (úgy emlékszem, kB 8 honaposak, mikor kezdik sejteni, hogy az épp eldugott játék mégis létezik valahol, és keresni kezdik).


Nem hiszem, hogy bármi rosszat tennél ezzel.

Anyósod véleményét meg kell hallgatni, aztán mérlegelni, hasznos tanács-e (elvégre azért ő is felnevelt egy gyereket, annyira nem is rosszul, hisz ferjedül választottad a fiát), vagy csak el kell engedni a füled mellett.

Csak mert még sok ilyen tanácsa lesz, viszont ne légy vele ellenséges, nem biztos, hogy rosszat akár - régen sokmindent másképp csinaltak, más volt az aktuális trend, és akkor ugyanúgy meg voltak róla bizonyosodva, hogy a lehető legjobban csinálják, mint mi most.

(pl. az én anyósom meg van róla győződve, hogy neki rossz volt a teje, ezért tápszert kellett adni a fiának - mai meglátás és a tudomány szerint ilyen nincs, szerintem leghamarabb növekedési ugrás miatt éhes és így elégedetlen lehetett a fia... De anyósomat erről kár győzködni, úgy érzem, esetleg megbántanám, pedig a lehető legjobb, legaranyosabb anyósom van a világon . Vagy akkoriban már 6 hetes kortól hozzátapláltak 🙉 vagy ugyanígy tőle hallottam, hogy akkoriban a bölcsikben már a 9 hónapos gyerek szobatiszta volt, mert megtanitották (igen, inkább a szülő - nevelo megtanulta kifigyelni, mikor lesz kaki, aztán ha szerencséje volt, épp akkor ültette bilire, de hogy a gyerek nem tudta, mit csinál, az biztos).


Kicsit elkanyarodtam, na de szóval lesz még egy csomó hajmeresztő vélemény, tanács, szóval készülj és ne kapd fel a vizet rajta. Inkább olvass utána, babapszichologiat, fejlodestant, ha érdekel, és akkor modern ismeretekkel alatamasztva nyugodtan mond el a saját véleményedet, ne kioktataskent, csak határozottan, hogy te a szakkonyvekben ezt olvastad.

2022. márc. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem lesz baja.


Akkor lenne ha belógatnál az egyik szeme elé valamit, és ő valami mást távolra akarna nézni.. ( egyik népcsoportnál kristályt lógatnak a szem elé, de màr nagyobbacskáknak, mert náluk ez a szép🙄)



De ha úgy látod kancsal- kóvályog a szeme bárki ( vèdődő/ gyerekorvos) állítja ne hidd el, hogy előfordul 6 hónapos korig.

Vidd gyerekszemészetre!


( mi megjártuk ezt a kört, emiatt írom)

2022. márc. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!