Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lenőtt nyelvfék?

Lenőtt nyelvfék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 hetes kisfiú anyukája vagyok. Kérdésem az lenne hogy akinek a babájának le volt nőve a nyelvféke milyen tünetei voltak? Az én kisbabám nem tud normálisan szopni, már akárhogy próbáltam. Ezért tápszer kiegészítést kap, de a cumisüveggel is szokott bajlódni. Nagyon-nagyon lassan cumizik/szopik, sokszor olyan mintha csak nyámnyogna rajta, akkor is ha nagyon éhes. Ezért sokszor másfél órába telik egy etetés. Szerintetek ez utalhat arra? Mutatom majd gyerekorvosnak, de addig is kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.


2022. márc. 19. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt lehet látni.
2022. márc. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudta kinyújtani a nyelvét az ínyén túl,es közében behúzódott a nyelve hegye. Síráskor csak a nyelv széle emelkedett.

Nekem pokolian fájt a szoptatás, nem tudta hatékonyan bekapni a bimbót, sokszor rázta a fejét, és sokszor cuppogott, mert nem tudott vákuumot tartani, így sok levegőt is nyelt.

Nálunk a gyerekorvos nem ismerte fel, hogy hármas típusú lenövése van, szerinte határeset volt. 4 hetesen vágta fel neki fül-orr-gégész. Azonnal megszűnt minden probléma, azóta is szoptatom, ma 4 hónapos

2022. márc. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fel kell vágatni. A háziorvos az enyémet 2mp alatt felvágta. Semmi extra.
2022. márc. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Derjaderja ***** válasza:
32%

A fiamnak egy pici behúzódás látszott ha sírt, mintha picit szív alakú lett volna a nyelve.

Neki nem kellett felvágni azóta se, pont most kontrollálták, mert jól szopizott.

Ha etetési nehézséget okoz, mielőbb meg kell oldani. Akkor várható, hogy a beszédet is majd zavarja.

2022. márc. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Kislányomnak volt ilyen,lehet látni,nem dugta ki a nyelvét

A kórházban,már születés után észrevették

Nekem nagyon fájt a szoptatás,nem tudta rendesen szívni,kivérzett,besebesedett a mellbimbóm...nem is tudtam utána sem szoptatni,hiába akartam

Hazajövetel napján felvágták neki


Ha az van a babádnak,minél elöbb fel kell vágni

Nézze meg a doki

Ismerős anyuka nem ment vele orvoshoz,3 évesen vitte,mert nem kezdett el beszélni..had ne mondjam milyen trauma érte a kisfiát...lefogni kezét,lábát,fejét...

Nagy nehezen sikerült az orvosnak megoldani a problémát

2022. márc. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!