Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 1 éves baba nem eszik!?

Lassan 1 éves baba nem eszik!?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tapasztalt anyukákat kérdeznék, kisfiam miatt, aki 26-án lesz 1 éves. Nem eszik a kisfiam csak annyit, hogy ne haljon éhen! A hozzátáplálás nagyon jól kezdődött, jó étvágyú gyerek volt, kivéve betegség alatt, akkor volt, hogy 1 hétig semmit. Sajnos 5 hós korától 1 hónapban talán 1 hetet nem volt beteg, így az alatt a kis idő alatt nem tudott sokat hízni, így 1 évesen 9 kg körül van. Február 25-én a covid tesztje pozitiv lett, onnan kezdődtek a gondok inkább. Több mint egy hónapig folyamatosan köhögött, elvittem szakemberhez, aki írt antibiotikumot, aeriust, hétfőn kell visszvinnem kontrollra, hogy a mellkasröntgen negatív e még. Március 26-tól, mióta a summamed szirupot megkapta, onnantól teljesen elment az étvágya. Előtte ugye a betegség miatt sem evett valami jól, de onnantól minden nap egy kín szenvedés. A gyógyszer mellé kapott normaflort, utána pedig biogaiát, mai napig. Mellette cebiont és egy hete a vitacolant is adom. Egy nap kb egy szelet kenyér belseje mennyiséget eszik meg, egy pici gyümölcsöt és este 200ml tápszert. Ezt csinálja 26.- óta! Előtte, viszonyításképp egy napi kajája: tejpép, kb 2-3 szelet kenyér belseje, 4-5 pogácsa, joghurtok, kuki, gyümölcs, 3db virsli, egy jó adag főttétel amit főzök (mikor mit), + az esti 200ml tápszer. Értitek már, hogy akkor miért aggódok?!? Fogát nem látom, hogy jönne, de eddig 4 fognál nem volt étvágytalanság. Fogalmam sincs mi történhetett, mert betegnek nem beteg. Csodálkozok, hogy hogy van ereje bármit is csinálni. Az egész nap egy kész katasztrófa, MINDENT kipróbáltam, kanállal, a kezemből, a saját kezéből, bárhogy, bármit, csak egyen valamit. De semmi. Március 26 óta ez megy. Már az apjának ma sírva mondtam elkeseredettségemben, hogy vigyük be a kórházban, adjanak neki infúziót, mert semmi táplálék nincs benne. (Jobb napokon, van mikor egy fél szelet kenyértől többet eszik picit, de hát mi az? Semmi.) Háziorvos, védőnő azt mondja, hogy mindenkinek van ilyen időszaka, inni igyon, aztán majd visszajön az étvágya. Inni szerencsére rengeteget iszik. De én már teljesen ki vagyok ettől készülve, lehet a covid csinált valamit? Viszont a teszt után 1 hónappal kapta az antibiotikumot és ez után lett ilyen extrán étvágytalan. Tapasztalt anyukák légyszives segítsetek!
2022. ápr. 9. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Egy èvesen 9 kiló az megfelelő súly. Ha àllandòan beteg, akkor nem csoda, hogy nincs ètvàgya. Majd nyàron, mikor nem kering annyi fertőzès,jobb ètvàgya lesz.

Covid nàlunk is diètàra rakott mindenkit par hètig, a nagyi nyeni alig bìrt.

2022. ápr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pontosítanék picit: mondjuk a mai napi kajája, van nálunk a pékségbe szeletelt kakaós kalács, egy kb akkora mint egy negyed-fél szelet kenyének a fele, na ebből kb 3 kis falat vajasan. Majd főztem krumplifőzeléket pörkölttel, ebből 3 kis kanállal, ilyen baba kanál úgyhogy nem nagy, és 2 kis falatka kenyér, majd 60ml tápszer délután és most 6 óra, de eddig semmit nem fogad el! Úgyhogy remélem értitek mitől vagyok kiakadva, ahhoz képest, hogy azon gondolkoztam ezelőtt, hogy hova fér az a sok étel, amit megeszik :( nem tudom már én képzelődök e, vagy túlaggodom..
2022. ápr. 9. 18:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Értelek. Én is aggódnék.

Viszont nincs semmi gond. Amíg van ereje játszani, pisil, kakil, nem lázas, nem beteg, addig rendben van odabent. Kiszáradni nem fog, mert szépen iszik. Az nagyon jó!!!!


Valószínű a sok gyógyszer, vitamin étvágytalanná tette. Eleve ha az ember meg van fázva, tompulnak az érzékei, másképp szaglunk, ízlelünk. Most ő ebből épp kijövőben van ha jól értem, tehát már csak a vitaminok vannak. Akkor még ne temesd a dolgot. Akkor lesz kóros a dolog, ha hónapokon keresztül így marad és a testén-viselkedésén is látszik a kevés étel.


A fiam jó evően volt 10 kiló 1 évesen. :) Szerintem nincs nálatok probléma, csak ki kell hevernie az elmúlt időszakot. Esetleg figyeld meg, hogy egy hosszabb levegőn lét után jobb kedvvel eszik-e?

2022. ápr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Ugyanígy vagyunk. 13 hónapos. Nagyon jól evett eddig és 2 hete úgy kell beleerőszakolni MINDENT. A doktornő szerint a fogak jönnek, én nem hiszem, hogy ez van mögötte....

2022. ápr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, megértelek de próbàlj picit megnyugodni. Ha az evés körül ilyen stressz van, azt ő is érzi.

Igyon sokat, akár gyümölcsleveket, turmixokat. Adj neki vitamint.

Ha jó kedvű, pisi kaki van, akkor nincs baj, nyugi!


Kínálgasd, de erőltesd, ne stresszelj

2022. ápr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hiába mentek be a kórházba, infúziót nem adnak szülői kérésre. Ha a gyerekorvos látta és szerinte nincs gond, akkor nincs gond.
2022. ápr. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Ugyanez volt covid utan..februar eleji betegek vagyunk,és most par napja jott vissza az etvagya. Aprilis van... Ne aggodj,nem marad igy. Elmulik,gyumi,viz,tapszer menjen. Renegeteg gyereknek elvette az etvagyat,illetve naluk is megvaltozhatott az izerzekeles es lehet azett nem fogadja el. Ha a betegseg napja ota csinalja,akkor a covid lesz. De szerintem elmulik.
2022. ápr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A covid, az antibiotikum kicsinálták az étvágyat. Adj neki esetleg enterolt, át

legjobb probiotikum, ártani nem ártasz vele.

Legfőképpen pedig pár napra hanyagold a témát. Ha látja rajtad hogy ezen stresszelsz csak rosszabb lesz. Tudom nehéz, de amíg jókedvű, pisil, kakil, hidd el nem lesz semmi baja. Adj neki enni ,amit szívesen fogyaszt és sokat igyon.

2022. ápr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Inni hál'istennek iszik, olyan 300ml egy nap..

Próbálok nem ráfeszülni, de eddig soha nem tartott ilyen sokáig egy ilyen korszak..

Néha úgy látom, hogy éhes, enne, mert a száját nyitja ha adom, viszont ki is köpi egyből vagy öklendezik :O

Hétfőn egyébként is vinnem kell gyerek orvoshoz kontroll röntgenre, de érzem, hogy valószínű ugyan ezeket fogja mondani. Még a vérképen gondolkodom, nem e vérszegény, erre külön nem kérdeztem rá. Azt mondták a labor az jó lett, gondolom szóltak volna ha látnak valamit, nem? (remélem)

Köszönöm a tanácsokat!

2022. ápr. 9. 22:50
 10/10 anonim ***** válasza:
A 300ml nagyon nagyon kevés egy napra…
2022. ápr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!