Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos védőnői státuszlapon...

6 hónapos védőnői státuszlapon van egy ilyen kérdés: Kukucs játéknál leveszi a fejére borított kendőt. A ti babátok csinálta?

Figyelt kérdés

Az én kislányom nem igazán szereti, ha az ő fejére teszem a kendőt, inkább kétségbe esik tőle. Levenni nem veszi le.

Egyébként ha én takarom el magam, és aztán újra elő bújok, az tetszik neki, nagyokat kacag.



2022. ápr. 19. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan még ő sem szerette, de nem volt gond belőle.

Mondtam a védőnőnek, hogy nem igazán csináljuk ezt, most 8 hónapos, már régen szereti és le is veszi.

2022. ápr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Napra pontosan 6 hónaposan csinálta a védőnő a státuszt. Nem vette le még. Amikor ráterítettem, csak feküdt és nem értette, mi van :D

3 nappal később meg levette.

Anno a fiam meg már 5 hónaposan is levette.

2022. ápr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Ezt tőlem is kérdezték, én meg értetlenül pislogtam, hogy nem szoktam letakarni a fejét, szóval fogalmam sincs. Azt hittem az a kukucs játék, hogy én bújok el valami mögé és előbukkanok (ezt viszont szereti, jót nevet rajta).

De nekem azt mondták nem gond, mert "nem hagyományosan játszunk".

Utána megpróbáltam letakarni a fejét, de csak elveszi a textilpelust és elkezdi rágni. Nemtudom ez sikernek könyvelhető e el, vagy sem? :D

2022. ápr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én is nemrég kezdtem csak el így játszani, mikor láttam, hogy ez kérdés lesz. De nem tetszik neki ebben a formában.

Egy hét múlva lesz 6 hós, hátha addigra majd leveszi, de ha nem, hát nem. Vajon ez miért fontos?

2022. ápr. 19. 14:49
 5/10 A kérdező kommentje:
#3 Szerintem az már fél siker 😄
2022. ápr. 19. 14:52
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos ezen mérik le, hogy érti-e a baba, hogy ha nézelődni akar, és miért ne akarna, akkor ő maga meg tudja oldani ezt a helyzetet azzal, ha leveszi a kendőt. Amolyan logikus gondolkodás.
2022. ápr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

En sem jatszom ilyet a gyerekkel, eszembe se jutott hogy a fejere rakjam a takarot, en inkabb enekelek neki es mutogatok vagy maskepp jatszok vele,de nem igy. Erre jon a vedono es a gyerek fejere akarja dobni mindenaron a takarot amit le is vett magarol,de egyaltalan nem tetszett neki, erre csak dobalja ra vissza, hiaba mondtam hogy latszik rajta hogy ez neki nem szorakoztato. Oszinten, csak engem hergelnek ezek a helyzetek? Utana meg elo is adta,hogy nem fejlodik ugy, volt egy statusz vizsgalat is korabban amire azt irta,hogy nem nyulkal a gyerek es nem akar semmit megfogni, holott havi egyszer megyunk 5 percre a vedonohoz es inkabb nezelodott mint hogy a vedono karkotojet fogdossa, ezen kivul nyul mindenert,ami erdekli,de a vedono azt irta a papirra,hogy nem fog meg semmit. Akkor atfordult elotte hasra, arra azt mondta hogy azt nem kellett volna meg csinalnia. En elhiszem,hogy ez a munkajuk,de azert azt nem gondolhatjak komolyan,hogy mindenki tankonyv szerint mukodik,vagy mindenki erdeklodik minden irant..

Valoszinuleg az ide kommenteloket is ha ossze akarnank hasonlitani egymassal mindenki kulonbozne valamiben, akkor egy gyereknek miert kell tankony szerint mukodnie?!

2022. ápr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 igazad van, persze, minden baba más.
2022. ápr. 19. 15:39
 9/10 anonim ***** válasza:
En erre azt válaszoltam,hogy sose csinálok vele ilyet...
2022. ápr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi játszunk ilyet, de ha rajta hagyom 2 másodpercnél tovább, akkor megijed. Nem veszi le magáról. Mindjárt 6 hónapos 🙂

Épp a napokban gondolkoztam ezen, hogy ezt tényleg csinálják e ennyi idősen már a babák, úgyhogy jó, hogy szembe jött ez a kérdés.

2022. ápr. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!