Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babával miket...

6 hónapos babával miket játszotok? Miket tudott csinálni?

Figyelt kérdés

Ezt biztos csak én érzem így, de kicsit már unalmasnak érzem a játékokat, és mintha már Őt sem kötnék annyira le.

A napot általában a habszivacson szoktuk tölteni, ott van szinte minden játéka, illetve a jatszószőnyegén szokott lenni, ott ugye lógnak le játékok, de kb egyáltalán nem érdekli, rögtön hasra fordul.

Szoktunk kukocsolni, csak úgy ,,hülyéskedni", de kíváncsi lennék, ötleteket gyűjtenék mit lehet még esetleg egy 6 hónapossal játszani, hogy ne legyen neki sem unalmas.

A másik kérdésem az lenne, hogy gyönyörűen tud hasalni és balra fordulni, viszont visszafordulni hátra nagyon ritkán szokott. Tud, kb 1 hónapja, de nem nagyon szokott. Illetve jobbra magától kb sosem fordul, csak ha én rásegítek kicsit, megdöntöm a kis lábát arra, akkor ő már tovább fordu. De akkor sem megy magától arra, ha én ott vagyok, vagy az összes játéka ott van. Akkor is inkább balra fordul. Úgy tudom ilyenkor már gurulniuk ,,kell", de ő abszolút kényelmesen elnézelődik hason, a saját a tengelye körül forgolódik, kinyomja magát, kicsit hátrafelé kúszik. Nemsokára megyünk státusz vizsgálatra , és ilyenkor aggódom.

Tisztában vagyok vele, hogy minden gyerek a saját tempojaban fejlődik és eszem ágában sincs sürgetni őt, de mikor utána olvasok, hogy mit kéne csinálni, és mit tud, néha megijedek, ha még valami nem megy,főleg, hogy ugye a védőnő is mindig kérdezi.

Úgy tudom az erősítő a legjobban, ha hason van, ezzel nincs is gond, de van még esetleg bármi ötletetek?

Köszönöm


2022. ápr. 3. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Én 6 hónaposan kezdtem el vinni babás foglalkozásra (kisbabás jóga), azt baromira élvezte első perctől és rengeteg új inger éri. Sétálni is többször vittem egy nap, akkor még annyira nem kötötték le a játékok.
2022. ápr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Nekem iszonyú sokat elvan egyedül. Leteszem a szőnyegre és 1órát is elbabrál. Délelött gyakorlatilag csak etetni veszem fel.


Kifejezetten nem szoktunk semmivel játszani még együtt. Kukuccs néha, mindókákat, dalokat mindok neki, ennyi.


Fordul régóta hasra, vissza hátra mind a 2 irányba. Kúszik, 4kézláb hintázik


28.án volt 6 hónapos

2022. ápr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az enyém már 7 hós, de már egy hónapja is nagyon ment a kukucs, a mutogatós mondókák (ahol a gyereket matatjuk közben, pl. Hej, Gyula... vagy a Szántottam... ha azt szeretném, hogy kakiljon). Capedli-popedli akkor még nem kötötte le, most már igen. Szoktam neki pofákat vágni, hülye hangokat csinálni vagy ezeket együtt. Az éneklést is szereti. Mindenféle mozgatás, emelgetés, vagy úgy teszek, mintha elejteném. Sokáig elvan magában, csörgővel, rágókával játszik. Meg amit megszerez, a kábeleket imádja.
2022. ápr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!