Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtétek el a déli...

Mikor kezdtétek el a déli főzelék adását szoptatott babáknál?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy mennyi gramm gyümölcsöt kell tízóraira elfogyasztania, ha el akarom kezdeni a délbeni főzelék adást?

A kislányom 6 és fél hós, 6-7 szer szopizik, délelőtt megeszik kb.70 gramm gyümölcsöt, vagy répát, sütőtököt, de utána még megkínáltam cicivel. Lehet enne már több gyümit is, de eddig csak kb. ennyit adtam.

Nem tudom, hogy mikor adjam a délbeni főzeléket, akkor , ha már kiváltottunk egy szoptatást?


2010. szept. 16. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Én pont a délivel kezdtem. A védőnő szerint az alma után rögtön a zöldségeket kell adni, mert különben nem fogja megenni. Nem tudom így van-e, de az első gyerekemmel végigkóstoltattam az összes gyümit, és tényleg nem nagyon ette utána a zöldséget.

Én így csinálom most, jobban eszik a gyerek, persze lehet, hogy ez egyéniségfüggő is:

6. hónap:

1. hét, alma fokozatosan kb. 150 gr volt a max. amit megeszik

2. hét alma krumplival (magában a krumplit nem eszi)

3. hét sárgarépa, 3 nap után feladtam, mert nem szerette, áttértem a sütőtökre, eleinte almával, majd fokozatosan kihagytam belőle, krumplival sűrítve

4. hét cékla, utálja, visszatértem a sárgarépára, most már megeszi


7. hónap:

uzsira a már ismert sütőtök, almás krumpli vagy sárgarépa

ebédre az új ízek.

Lehet már tök, almás-gesztenye, brokkoli, fokozatosan a hús is.


A reggelit, tízórait én hagyom, mert akkor még annyi tejem van, hogy nem nagyon akar más enni szopi után.

2010. szept. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem elkezdheted nyugodtan adni neki. Nem baj, ha nem eszik sokat a gyümiből, és akkor elkezded adni neki a "főzelékeket". Lehet az is, hogy 1 éves koráig nem fog sokkal többet enni egyszerre egyféléből. Így legalább maradhat a szopi is még.

Én eleinte úgy csináltam, hogy de. gyümi, ahogy te, dlben szopi, és du. volt a főzelék, hogy legyen közte egy étkezés anyatej, így talán könnyebb a pocinak.

2010. szept. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Még annyit, hogy nem a mennyiség a lényeges. Ha látod, hogy jóízűen megeszi, akkor az már jó. A szoptatott babák kevesebbet esznek, a lányom max. egy fél üveggel evett meg a kedvencéből is.
2010. szept. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1 hete váltottam ki a déli szopit, 8 hós. ma megevett 170 gr almás-csirkét.

6 hótól 7,5 hóig szopi után adtam 80-100 gr-kat, aztán szopi előtt 100-120 gr-kat pici szopi, és 2 hét alatt már nem kellett neki utána szopi.

a többi étkezés a mai napig csak szopi.

most már adok neki nasit, bulátát, kölest.

2010. szept. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!