Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnál olyan nevet a babának,...

Adnál olyan nevet a babának, ami nem tetszik igazán?

Figyelt kérdés

Nagy bajban vagyunk a fiúnevekkel, valahogy egyik se tetszik igazán. Férjem is összeírt egy párat még a terhesség elején, én is, egyetlen közös név volt a listán. De egyikünknek se nagy kedvenc ez a név, inkább csak elfogadható. Most lépek a 9. hónapba, de nem lett azóta sem jobb ötletünk, így valószínű Márton marad. De olyan semmilyennek érzem, valahogy mintha nem ez lenne az ő neve.


Volt még valaki így? Végül megszerettétek a nevet?



2022. ápr. 23. 13:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Nem
2022. ápr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%
Nem, inkább keresnék egy másikat, ami mindkettőnknek tetszik.
2022. ápr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs másik név, ami mindkettőnknek tetszik. Ami nekem tetszik, azt a férjem leszavazta, ami neki bejön, attól engem ráz ki a hideg. Csak így meg egyiken se vagyunk túl lelkesek.
2022. ápr. 23. 13:08
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Adtunk neki 2 keresztnevet. Az egyik az én, a másik a párom kedvenc neve. Úgy voltunk vele, hogy majd menet közben kiderül, hogyan fogjuk szólítani. Végül kreáltunk neki egy aranyos becenevet, aminek egyik keresztnévhez sincs köze. Amúgy meg az elsőt használjuk. Mindenki elégedett.
2022. ápr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%

Hát én sem éreztem teljesen magaménak a fiam nevét (nekem tök más tetszett mint a férjemnek). Aztán megszerettem.

A Márton szerintem is kicsit olyan semmilyen név, de talán pont ezért tökéletesen meg tudja majd tölteni jelentéssel a kisfiad, ha majd megszületett!;)

2022. ápr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
13%
Próbálj meg egyezni a férjeddel a gyermek nevét illetően. Ha nagyon nincs más akkor a férjed kereszt nevét kapja a gyerek. Ez csak utoló ments várként írtam.
2022. ápr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
38%

ez a 2 keresztnév amit az utolsó írt azért zsákutca, mert anyuka lesz vele többet és azon a néven szólítja ami neki tetszik. így gyk. el is van döntve, hogy az a neve.

10 év múlva az se fog tetszeni vagy közömbös lesz amiért most odavagy. amit meg közösen fogtok adni, azt megszokjátok simán.

2022. ápr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
53%
Mi azt csináltuk, hogy magamban olvastam az utóneveket, ami tetszett hangosan felolvastam, ha a férjemnek is tetszett ment a listára. Ha nem, akkor olvastam tovább. Így lett kb 10 név, amiből könnyebben tudtunk választani. Egy próbát megér nektek is ez szerintem.
2022. ápr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
24%
Azt add, ami neked tetszik. Kit érdekel, hogy a férjednek mi a kedvence, amikor 2-3 év múlva úgyis lelép és nem foglalkozik majd többet a gyerekkel?
2022. ápr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%
És ha a Mártonhoz hasonló lenne? Most böngészem a listát, pl Marcell, Martin/Marvin, Márk?
2022. ápr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!