Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnál olyan nevet a babának,...

Adnál olyan nevet a babának, ami nem tetszik igazán?

Figyelt kérdés

Nagy bajban vagyunk a fiúnevekkel, valahogy egyik se tetszik igazán. Férjem is összeírt egy párat még a terhesség elején, én is, egyetlen közös név volt a listán. De egyikünknek se nagy kedvenc ez a név, inkább csak elfogadható. Most lépek a 9. hónapba, de nem lett azóta sem jobb ötletünk, így valószínű Márton marad. De olyan semmilyennek érzem, valahogy mintha nem ez lenne az ő neve.


Volt még valaki így? Végül megszerettétek a nevet?



2022. ápr. 23. 13:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
92%
Én is 2 nevet adnék, nekünk ez hozott megoldást.
2022. ápr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%
1 lánynév tetszett, de az nem adható abban a formában, úgyhogy muszáj volt olyat adni amit a legkevésbé tartottam rossznak
2022. ápr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanez a problémánk csak nálunk a Martin név olyan, hogy hát elmegy. Kislányból többet is tudnék, de fiúból hiába nézegetjük egyszerűen egyik sem tetszik. Soká van még nálunk a szülés dátuma, reméljük addig vagy megbarátkozunk teljesen ezzel a névvel vagy jön egy jobb.
2022. ápr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk ugyanez volt pont a fiúnevek kapcsán.

Lányból egyből jött a közös nevező, nekünk Tamara lett volna ha lány.

Fiúknál meg ő eleinte görcsösen ragaszkodott, hogy az ő nevét kapja, engem meg a hideg rázott tőle, mondtam kizárt dolog, hogy a családban ő legyen az 5. legifjabb XY... Ő egy önálló személyiség, engem a hányinger kerülget ettől a hagyománytól. Megfenyegettem, hogy ha nem egyeztünk meg, akkor az lesz ami nekem tetszik, úgyis engem kérdeznek a szülőszobán és nem téged. Na akkor mondta, hogy írjam össze ami nekem tetszik aztán majd emészti. Egyetlen egy volt amire rábólintott... Én is úgy voltam vele, hogy nem az igazi, de még mindig jobb mintha valaki klónja lenne.

De miután megszületett a fiunk, megszerettem ezt a nevet és párom is :)

2022. ápr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk úgy volt, hogy a férjem családjában hagyomány, hogy az első szülött fiú mindig ugyanazt a nevet kapja. Szóval kb nélkülem el lett döntve, hogy a fiamat is ugyanúgy hívják, mint a férjemet. Nekem ez nem igazán tetszett. Kapott második keresztnevet is, amit én választottam, de nyilván mindenki az elsőt használja. Én meg inkább beceneveket adok neki.
2022. ápr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
20%
A két név csak akkor jó megoldás, ha legalább az egyik mindkét szülőnek tetszik. Vagy legalább elfogadhatónak tartják. Idővel meg lehet szokni, és meg is tetszhet az a név. Mi is hasonlóan voltunk, a terhesség végére sikerült találni két nevet, de nekem olyan idegennek hangzott, vhogy nem tudtam elképzelni, hogy így fogják hívni a gyerekemet. Szülés után is furcsa volt még egy darabig, de aztán hamar megszoktam és el tudtam fogadni, sőt tetszett, hogy az lett a neve. De olyant semmiképpen ne adjatok neki, ami egyikőtöknek sem tetszik.
2022. ápr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
86%
Márton lett a fiunk második neve. Mindig tetszett, pont a kedvessége, sallangoktól mentessége. Olyan nevet amúgy nem adnék, ami nem tetszene, szerintem ez egy vállalhatatlan kompromisszum.
2022. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem szép név a Márton. Előbb adnék amúgy ilyen kompromisszum nevet, mint két nevet.
2022. ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
79%
A naptárat lapoztátok át vagy a neten az anyakönyveztethető nevek listáját? Mi úgy csináltuk, hogy egyikünk felolvasta azokat a neveket a listából, ami tetszik, a másikunk meg mondta, hogy igen vagy nem. Az igenes neveket átnéztük és választottunk.
2022. ápr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
83%

Tuti van olyan ami mindkettőtöknek tetszik, csak még nem találtátok meg.

Beszéljétek meg, hogy milyen nevet szeretnétek:

-Rövid vagy hosszú

-klasszikus vagy modern

-ritka vagy gyakori

Esetleg még azt is figyelembe vehetitek, hogy milyen betűvel kezdődjön.


Ha pl mindketten gyakori nevet szeretnétek, akkor máris van egy közös nevező, ami alapján el lehet indulni.

Javaslom felejtsétek el az eddigi neveket, keressetek teljesen újakat, amiről még nem esett szó.

2022. ápr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!