Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vegyek homeopátiás...

Miért vegyek homeopátiás szert babámnak?

Figyelt kérdés

sokan-sokan ajánlották, de mikor utánanéztem, eléggé elbizonytalanodtam:

-elvileg egy valódi homeos szerben gyakorlatilag nincs hatóanyag, akkor mi hat?

-azt is olvastam h ez egy holosztikus gyógymód, és személyre szabott a kezelés, akkor honnan tudom h amit a szomszéd mond, jó e (viburcol kúp pl)


2010. szept. 16. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Én nem tudok tudományos indokokat mondani-bár ismerem az elvet ami alapján hat-,mert mindent meg lehet cáfolni.Engem egyetlen dolog érdekel:az,h működik.Nem érdekel van-e alapja vagy nincs,egy kisgyereknél nem működik a placebo elv,tehát valami más módon hat.Nagyon szelíd,mégis gyógyít,és ez a fontos.

Egy példa:a 6 éves fiam allergiás a pázsitfüvekre és a gyomokra.Ha nem szed semmit,a szeme bedagad,tüsszög,folyik az orra.Kap egy homeopátiás szert rá,amitől egy nap alatt megszűnnek a tünetei.Tavaly óta szedi-télen havonta csak egy hétig-idén már jóval később kezdődött a szénanáthája.

Nekünk homeopátiás gyerekorvosunk van.

Én azt tudom mondani,próbáld ki,veszteni nem vesztesz vele semmit.

2010. szept. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Utána kell nézni, hogy mi a megfelelő szer a babád számára.

Pl itt:

[link]

vagy simán beütöd a google-ba, hogy fogzás és homeopátia


Különböző tünetegyüttesekre különböző szerek a megfelelők -- ergo amit a szomszéd ajánl, az nem biztos, hogy jó nektek is.


Egyébként nem mindenkira hat a homeópátia, de szerintem egy próbát megér. Hiszen ha segít a babádon, akkor legalább nem kell panadollal vagy nurofennel tömni, ha épp ordít a fájdalomtól, ahogy jön a foga. Ha meg nem segít a homeós szer, akkor sincs semmi, legalább megpróbáltad.


Meggyőztelek? :)

2010. szept. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Én is csak ajánlani tudom. Megértem az érzéseidet. Én is hasonlóan gondolkodtam, amikor először próbálkoztam a homeopátiával. A hatásmechanizmusáról sok feltevés van. Ha járatos vagy a fizikában, akkor tudod, hogy minden anyagnak megvan a saját frekvenciája, amivel rezeg. Így történhet meg az is, hogy egy légy, ha eltalálja egy híd rezgési frekvenciáját a szárnyai rezegtetésével, akkor az a híd összeomolhat. (ez tény, nem mese). Ezek a szerek is különböző anyagok saját frekvenciáját közvetítik.

De nem is ez a lényeg. A lényeg, hogy hatnak. Így is fedezték fel őket: hatottak, hogy hogyan meg mit számít - a gyógyulás a fontos.

Amikor először voltam homeós orvosnál, úgy gondoltam, hogy próba szerencse: már annyi antibiotikumot adtam a kisfiamnak, hogy már nem volt hova adjak többet. Azóta pedig én is szívesebben fordulok a homeós orvoshoz, mint gyógyszerekhez.

Ha érdekel, majd megírhatom a tapasztalataimat is.

A homeopátia valóban személyre szabott kezelés. Szóval orvos kell hogy lássa a gyereket. Például augusztusban a nyaraláson mindhárman megfáztunk, csorgott az orrunk és köhögtünk. A doki hármónknak 3 féle szert írt fel. A legjobb, ha elviszed te magad orvoshoz a kicsit. A szomszédnak lehet valamennyi tapasztalata már e téren, emiatt próbálja ajánlani a szert. Én is tudom mostmár, hogy bizonyos tünetek esetén mit adjak a fiamnak, de azt is tudom, hogy ez nem biztos, hogy hatna más gyereknél.

Ja és egy nagyon fontos dolog: A homeós szerek célzott szerek: nem antibiotikumok, hogy hassanak mindenféle bacilusokra. Nagyon fontos, hogy ügyes orvost találj, aki eltalálja a betegségedet pontosan, hogy a megfelelő szert kiválassza. Tehát, ha elsőre nem válna be a szer, az orvosban keresd a hibát, nem a homeós bogyókban. Mi megtaláltuk a megfelelő orvost és hatnak is a szerek - gyorsan és látványosan.

2010. szept. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én gyerekorvosom is a homeos szereket részesíti előnyben, antibiotikumot csak legvégső esetben ír fel. Én ennek nagyon örülök, mert minek tegyem tönkre gyógyszerekkel a babám bélrendszerét, ha nem muszáj? :) Azért ajánlanak/ajánlunk itt az oldalon is egymásnak homeos szereket, mert mindenkinek más vált be. Pl. fogzásra is lehet adni chamomilla-t, viburcolt, stb. Én kipróbáltam és segített. Ha nem, akkor próbáltam másikat, vagy mentem a dokihoz. Persze én is olvastam a neten, hogy mégis melyik mire való, nem teljesen vaktában kezdtem adni neki mindefélét. :) Szerintem célszerű előbb ilyenekkel próbálkozni, aztán gyógyszerhez nyúlni.
2010. szept. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hmm, lehet h én vagyok túlontúl szkeptikus. Nekem elsőre az ugrott be h ez egy óriási biznisz és h miért nem én találtam ki, mert akkor már multimilliomos lennék.

Asszem azért még adok egy hajszálnyi esélyt neki, és jobban utánaolvasok. Nekem ez a rezgéses dolog is furi (nem vagyok fizikus, így gyakorlatilag bármit el lehetne velem hitetni)

A placeboval és babával pedig az a tapasztatalom, h maximálisan befolyásolja babámat az, amit érzek és gondolok. Egy hónapoja nagyon feszült voltam és ő alig aludt, amitől én is feszültebb lettem stb. Aztán változtak a dolgok, megnyugodtam, ő meg két fogat növeszt egyszerre tündéri nyugalommal.

Egyébként meg köszi a harmadik válaszolónak, te adtad eddig a legkorrektebb választ.

2010. szept. 16. 12:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos én nagyon kiábrándultam a homeoból és soha többet nem adom. Homeopatánál is voltunk, nagyon sok pénzért alkati szert is írt, de semmit sem ér. Elég volt ebből.
2010. szept. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sem értem mitől hat,pedig ismerem a dörgést,de valami hat benne,vannak vele jó tapasztalataim nekem is.Mondjuk olyan esetben biztos nem alkalmaznám amikor az orvos gyógyszert javasol inkább,annyira azért nem bizom benne.Mármint a homeopátiáan.
2010. szept. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!